Miasto wybrało wykonawcę przebudowy rynku w Rozwadowie

Image

Kto przebuduje nam rynek w Rozwadowie? To już nie jest tajemnicą. Dobrą wiadomością jest to, że zadanie będzie kosztowało o kilka milionów mniej niż to szacowano.

Inwestycja została powierzona Konsorcjum Firm: „ADMA”, które wyceniło swoje usługi na około 11,85 mln zł. Warto tu podkreślić, że na poczet tej inwestycji w budżecie miasta zabezpieczono 17 mln zł. Tylko jedna z 7 firm, która przystąpiła do przetargu chciała większej sumy niż założono za swoją pracę.

- Za kilka tygodni rozpoczną się pełne prace dotyczące modernizacji płyty głównej w rynku w Rozwadowie- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

W ramach rewitalizacji pojawi się wiele nasadzeń roślin, krzewów i drzew m.in.: róża pomarszczona, rudbekia błyskotliwa, klon pospolity „globosum”, wiechlina łąkowa, kostrzewa czerwona rozłogowa, kostrzewa trzcinowa. Płyta rynku zmieni się nie do poznania, będzie ułożona z kamienia naturalnego, jak również z kostki granitowej. Nie zabraknie placu zabaw dla dzieci, na którym postawiona będzie rzeźba w kształcie ciuchci, która ma nawiązywać do tradycji kolejarskich dawnego miasteczka. W rynku nie będzie już zajezdni autobusowej. Zastąpi ją przystanek komunikacji miejskiej. Wiata przystankowa będzie podświetlana kasetonami świetlnymi w technologii LED. Ma pojawić się tam także zadaszona altana koncertowa, fontanna posadzkowa, toalety publiczne, nowe oświetlenie i monitoring. Finał wszystkich prac powinien nastąpić pod koniec sierpnia 2022 roku.

Planowana rewitalizacja rynku, to tylko fragment tego, co dzieje się w ciągu ostatnich lat w Rozwadowie.

- Mamy w tym roku oddany budynek historycznego Sokoła, mamy dokonaną całkowitą rewitalizację budynku sądu, gdzie mamy Galerię Karpińskiego, mamy modernizację ul. Dąbrowskiego wykonywaną przez powiat stalowowolski, przy wsparciu miasta Stalowej Woli. Rok 2023, kiedy ma być zakończona modernizacja dworca kolejowego, to również czas, kiedy będziemy świętować 50- lecie włączenia Rozwadowa do Stalowej Woli. Przypomnę, że w 1973 roku to miasteczko stało się częścią Stalowej Woli. W pewien sposób dziękując za tę wspólną historię zakończymy całą rewitalizację Rozwadowa z nowymi funkcjami gospodarczymi, społecznymi, kulturalnymi, co jestem przekonany, będzie tworzyć piękną perełkę dla całego regionu, nie tylko dla Stalowej Woli- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

takaprawda vel pseudointeligencie, powołujesz się na Boga, a nie znasz co powiedział, nikłe pojęcie masz o Biblii.
A z tego portalu to największe szambo robi pseudointeligent, znasz go, poprzez kłamstwa, wazelinowanie, mataczenie, pisanie za pieniądze podatnika w godzinach urzędowania na państwowej posadzie, klakierstwo i chamskie określanie kobiet, a nawet używanie wulgarnych słów, oraz pisanie tych swoich wypocin pod ponad 60 nickami i jak ci w dziobie.

~lekarz

Do manekina, my tą rewitalizację ROZWADOWA robimy na prośbę wszystkich mieszkańców ROZWADOWA a tobie hejterze rewitalizacja się nie podoba? Zgłoś się do przychodni na WYSZYŃSKIEGO tam mogą ci na twoją głupotę pomóc.Wszyscy mieszkańcy ROZWADOWA się cieszą , że będą nareszcie mieszkać w pięknej otoczce a tobie błaźnie to przeszkadza.

~takaprawda

Do e2rds, po co te twoje wypociny się ciebie pytam? Ja wiem , że akurat na zabijaniu dzikiej zwierzyny o ty się lepiej ode mnie znasz bo ja w życiu nie zabiłem zwierzaka Po co ty z tego portalu robisz szambo bez przerwy? Akurat bez myśliwych [zabójców] PAN BÓG rozwiązał problem z ilością zwierząt w naturze bo mamy drapieżniki i ty o tym pierwszy powinien żeś wiedzieć . Nie było was zabójców i świat istniał ale wmówiliście sobie , że jesteście potrzebni.

~stefan

manukun skoro masz swoj las to wyperdal...do niego a od rynku won.

manukun

Edziu, zapytaj swojego Lucusia, ilu przedsiębiorców uruchomi knajpy albo inne usługi w Rozwadowie. W końcu robi REWITALIZACJĘ, więc ma takie dane.

Tomuś, wybierz się w upały do lasu, to się zdziwisz ilością spotykanych ludzi. Tylko wiesz, musisz iść z buta, w aucie ludzi nie widać. Drzewa na rynku są brzydkie, bo od 40 lat nikt się nimi nie zajmował. Jak ci brakuje betonu, masz do wyboru prestiżowe osiedla pozbawione tych wstrętnych drzew: Projektant rzeszowski, Ruczaj krakowski, warszawska Białołęka itd. Tam możesz prażyć do woli. Niestety, samodzielnie - między blokami pustki, bo wszyscy stoją w korku przy bramie w klimatyzowanych limuzynach. Nie zmuszaj ludzi ceniących swoje zdrowie do przebywania w takich warunkach i marnowania publicznych pieniędzy na REWITALIZACJĘ, która niczego nie zmieni. No, może w końcu wymienią kostkę na chodnikach

e2rds

takaprawda vel pseudointeligencie, nie rób z siebie kolejny raz użytecznego idioty, cyt: "A w swoim życiu zastrzelił kilka tysięcy dzikiej zwierzyny." kilka to znaczy nie mniej niż dwa tysiące. Załóżmy, że myśliwy ma 70 lat, z reguły zostaje myśliwym z prawem do odstrzału w wieku 30 lat i załóżmy że strzela przez 40 lat co również jest nieprawdą bo taki 70 latek to już z nazwy jest myśliwym, to musiał by strzelać po 50 sztuk zwierzyny rocznie, a jest to niemożliwe z powodu przydziałów na odstrzał. Myśliwy może dostać najwyżej dwa odstrzały rocznie, a w niektórych kołach na jednego nawet nie przypada 1 odstrzał. Ilość odstrzałów zwiększyła się w wyniku sanitarnego odstrzału dzików, ale to odrębny temat, więc nie pisz głupot, bo nie masz na ten temat zielonego pojęcia, tym bardziej, że odstrzelone zwierzę nie jest własnością myśliwego, ja chce je mieć dla siebie to może po przebadaniu odkupić od państwa.

~takaprawda

Do e2rds, emerycie przecież ja nie komentowałem , że zastrzeliłeś tysiące dzikiej zwierzyny w 2020 roku tylko przez całe twoje życie. Mam okazję oglądać jak wracacie z polowania i ile tej zwierzyny zwozicie do domu. Tak , że jak ci pisałem nie pajacuj i nie udaj świętego bo jesteś ateista. Nie komentował bym o tym ale ty często mi zarzucasz , że ja jestem katolikiem.

e2rds

takaprawda vel pseudointeligencie i znowu kłamiesz i jeszcze kolejny raz krzyczysz i to są te jak piszesz, cyt: "to jest jakieś szaleństwo i HIMALAJE HIPOKRYZJI". Głąbie, żaden, podkreślam żaden myśliwy nie jest w stanie zastrzelić kilka tysięcy dzikiej zwierzyny, bo na każdą sztukę musi mieć przydział nie może sobie głąbie tak po prostu pójść do lasu i strzelać do zwierzyny, to po pierwsze. Po drugie, gdyby tak było już dawno żadnego zwierzaczka nie było by w lesie, to myśliwi dbają o selekcje i ochronę tej zwierzyny by jej nie zabrakło. Po trzecie, widzę, że bardzo bolą cię moje wpisy obnażające twoje prawdziwe oblicze, a używając słowa w tym wpisie "kozak" zostawiłeś odcisk palca sugerujący, że "tym gó.nem o nicku "He he" w innym miejscu piszącym do mnie to ty jesteś.
Pozdrawiam naczelnego hejtera i trolla stalowowolskiego Palca i Sznura jak zwykle piszącego w godzinach urzędowania za pieniądze podatnika, mieniącego się na wzorowego chrześciajnina i gorliwego katolika na pokaz.

~takaprawda

Do e2rds, to jest jakieś szaleństwo i HIMALAJE HIPOKRYZJI , że taki kozak jak emeryt robi ze siebie obrońcę życia. A w swoim życiu zastrzelił kilka tysięcy dzikiej zwierzyny. Skończ emerycie z tym pajacowaniem bo wszyscy się z ciebie śmieją.

~takaprawda

Do e2rds, to jest jakieś szaleństwo i HIMALAJE HIPOKRYZJI , że taki kozak jak emeryt robi ze siebie obrońcę życia. A w swoim życiu zastrzelił kilka tysięcy dzikiej zwierzyny. Skończ emerycie z tym pajacowaniem bo wszyscy się z ciebie śmieją.

~rada

Do maszynista, weź się za uczciwą bardzo ciężką robotę najlepiej za kopanie dołów bo tylko do tego się nadajesz. A nie w głupiej pałce masz jakieś zasiłki , ja nigdy złotówki żadnego zasiłku nie dostałem nigdy pieniędzy mi nie brakowało. Najpierw ciągła nauka a potem bardzo ciężka robota to recepta na życie bez żebrania.

~rada

Do maszynista, weź się za uczciwą bardzo ciężką robotę najlepiej za kopanie dołów bo tylko do tego się nadajesz. A nie w głupiej pałce masz jakieś zasiłki , ja nigdy złotówki żadnego zasiłku nie dostałem nigdy pieniędzy mi nie brakowało. Najpierw ciągła nauka a potem bardzo ciężka robota to recepta na życie bez żebrania.

~Alojzy

Dobry pomysł z tym zabetonowaniem 50% rynku betonem. Teraz lata upalne to fajnie będzie to "chłodzić" mieszkańców okolicznych domów.

maszynista

L.n. PODPISUJAC betonowanie,wycinke drzew rynku w Rozwadowie dziekuje w ten sposob za to ze mieszkancy zgodzili sie przylaczyc do Stalowej .A kto pytal w 1973 roku mieszkancow czy chca dolaczyc do Stalowej?To jest kpina z miszkancow Rozwadowa bo oni wola dostac jednorazowe zasilki zamiast tej rewitalizacji nieszczesnej.

e2rds

Jeszcze jedno "tomek", dla mojej przyjemności to możesz wnioskować by ten cały rynek pokryli nawet asfaltem jak tak dla mieszkańców będzie lepiej. Ja tam nie mieszka, a tym bardziej po pokryciu betonem nigdy nie chciał bym zamieszkać.

e2rds

tomek, nie ma problemu, taki dzikus może przenieść się na pustynię, to po pierwsze, a po drugie, czy ty myślisz, że ty jesteś komuś potrzebny z takim rozumem, wstrętny na tej ziemi to jest tylko człowiek bo potrafi tylko niszczyć. Wszystka roślinność na ziemi to życie, ale taki debilny jak ty to piszesz "tomek" tego nie rozumie.

~tomek

manukun no to w lesie takie tłumy ze przejść sie nie da hahahahhaha.Jaki ty jesteś debilny .I drugi tu e2rds.Idźcie do lasu w szałasie zamieszkajcie gamonie.Mi te wstrętne nie pasujące do niczego drzewa w Rynku do niczego nie sa potrzebne..Na szczęście wycinają i ne słuchają takich debili jak was.Nawet jak bedzie patelnia w lecie to...ja lubie upały i szum fontanny umiechumiech

~takaprawda

Do manekina, ten rynek był pełny w latach 60 i 70 a potem jak nastała demokracja nikt ze STALOWEJ tam się nie zapuszczał. Bo jak nie było towarów w stalowowolskich sklepach to mieszkańcy szukali tych towarów w ROZWADOWIE na zadupiu. Zaściankowcu z grajdołka rozwadowskiego nie masz o niczym pojęcia a gęgasz.

manukun

Rynek ma być pełny ludzi. Beton nie pociąga, wręcz przeciwnie

e2rds

takaprawda vel pseudointeligencie, widzisz gamoniu, krzyk to pisanie dużymi literami, więc ty często krzyczysz by udowodnić swoje racje, albo powtarzasz, myśl co piszesz i nie pisz bzdur w godzinach urzędowania. Pozdrawiam itd.

~takaprawda

Do e2rds, nie próbuj pobić świętej pamięci MARECZKA z serialu ZŁOMOWISKO PL.Z twoich krzyków całe miasto się śmieje.

~takaprawda

Do e2rds, nie próbuj pobić świętej pamięci MARECZKA z serialu ZŁOMOWISKO PL.Z twoich krzyków całe miasto się śmieje.

e2rds

Chętni do wybetonowania rynku zastanówcie się. Tam jest teren obudowany ze wszystkich stron budynkami. Taki obudowany i wybetonowany teren latem będzie się nagrzewał z powodu utrudnionej wymiany powietrza do ponad 40 stopni, jak chcenie stworzyć piekiełko to gratuluję myślenia. Drzewa poprzez odparowanie przez liście obniżają temperaturę otoczenia, głupie myślenie może przynieść warunki nie do życia. Jeszcze raz apeluje, zastanówcie się.

~VVV

Nawet hejter Daruś napisał że jest OK

~Lejba Kone

"Jo sem jest Icek z gliniona chata we Palestyna. Jo prosimy bardzo co wy te Polskę mi budujcja i ten nosz Rozwadów budujcja wartko. Nam to obiecali dziady naszo że my wrócimy bo to naszo ziemio obiecano. Pan Morawiecky i Duda nam to obiecaly. A do starego dziadostwa to my nie chcemy i wy goje do roboty".
W ramach relokacji z Israel Polska ma przyjąć na prawach Polaków 3.5 mln. Żydów chasydów to tak na początek.

~rynek

W tym rzecz baranie ze wiekszosc mieszkancow Rozwadowa ma dosc tych drzew.Ma dosc tych lisci .Wsrod nich jestem ja.Bardzo dobrze ze ograniczona zostanie na rynku ilosc drzew.To nie jest miejsce na las.Jest w poblizu park i chtenie tam sobe pospaceruje.Rynek powinien byc czysty ,estetyczny i przestronny.Drzewa w tym nie pomagaja.Bedzie pieknie i normalnie.

~Mieszkaniec

Andrzej nic nie masz do gadania heh

~andrzej

tak tak lucyfer ,tam funkcjonują gospodarcze społeczności kulturalne , takie jak nożownik w vivo który pochodził z Rozwadowa , no tak przecież od wielu lat w Stalowej Woli margines społeczny otrzymuje najwięcej , przecież im się należy , taką prytę jak kupi i wypije toż to 65 % to nie zawartość alkoholu tylko podatku dla władzuchny więc ,jakby wzajemnie się wspieracie i rozumiecie w tej kwestii. no bo gdzież wybudować bloki dla ludzi którzy ciężko pracują w przemyśle ,przecież jak naród durny to będzie robił za marne pieniądze i w kiepskich warunkach ,w smrodzie i betonie z małą zawartością tlenu. no ale co tam jak nie dasz rady to ci tlen na ojomie podamy, no chyba że covidowcy wszystko zeżrą!!! nie śmiecie się ze mnie ,że ja tu jakiś kabaret uprawiam , tylko zrozumcie taki stan rzeczy załatwia wam przez ostatnie 30 lat władzuchna Stalowej Woli.

~andrzej

ja bym na miejscu mieszkańców Rozwadowa sprzeciwił się takiej modernizacji, przecież widać ewidentnie ,że to będzie znowu wycinka drzew , przecież w tym miejscu gdzie są niektóre drzewa na tym planie ,obecnie nie ma tam tych drzew, więc po nasadzeniu będzie malutkie drzewko które takim jak na zdjęciu to będzie za 20 lub 25 lat dopiero. więc już nie jeden mieszkaniec Rozwadowa tego widoku nie dożyje, nie dajcie się tak wyruchać. tam będzie dominował beton. władzuchnie nie chce się poprawić stanu nawierzchni dróg w Rozwadowie ,to kombinuje jak wycharatać drzewa. ja nie wiem ,co to za durna dotacja z uni europejskiej , że jak wycharatasz drzewa to ci damy pieniądze na rewitalkę. debile!!!

maszynista

Na tej rewitalizacji piskie sie wylozy jak ludzie zobacza koncowy efekt tego cyrku.Jak nie bedzie drzew, a tylko betonowa kostka to kto na nich zaglosuje?Na skarpie i bloniach pokazali juz co to oni .