Stalowowolanie chcą się szczepić głównie Pfizerem- wyniki sondy

Image

Zamieszanie, które wybuchło z powodu pomyłkowego uwolnienia terminu szczepień dla populacji 40+, co miało miejsce 1 kwietnia, pokazało, że chcemy się szczepić. Wiele osób, które wcześniej uważało, że nie skorzysta ze szczepienia, teraz zmieniło zdanie. Podkreślić trzeba, że nie chcemy się szczepić czym popadnie, mimo zapewnień rządowych, że każda szczepionka jest dobra, bezpieczna i chroni nas przed zakażeniem. Jakie zdanie macie Wy, nasi Czytelnicy?

Czy będziemy mieć wybór, gdy pozwolą nam się zapisać na szczepienie? Raz mówią, że nie, bo przecież każda szczepionka jest dobra, innym razem, że tak. Nasi Czytelnicy, którzy już zapisywali się na termin szczepienia powiedzieli nam, że mogli wskazać jedynie godzinę wizyty (co 5 minut w obrębie pół godziny, np. od 15:20 do 15:50). Miejsce szczepienia, rodzaj szczepionki i dzień mieli narzucone z góry. Inny Czytelnik poinformował nas, że do wyboru miał 2 dni. Najwyraźniej różnie z tym bywa. Jak było u Was?

Wciąż wiele osób boi się niektórych szczepionek. Wokół tych starego typu narosło wiele kontrowersji. Są państwa, które wstrzymały szczepienia AstraZenecą całkowicie lub szczepią nią wyłącznie osoby starsze (wcześniej szczepiono młodsze twierdząc, że nie ma badań nad seniorami). Teraz okazuje się, że u starszych nie wystąpiły powikłania poszczepienne, a u młodszych owszem. Nic dziwnego, że przeciętny obywatel jest skołowany. Przypomnijmy, że w jednym z podkarpackich szpitali, po doniesieniach jakoby AstraZeneca wywoływała zakrzepicę żylną, aż 60% zapisanych do szczepienia osób zrezygnowało z terminu szczepień. Potem znów znaleźli się chętni.

Spytaliśmy Was czym najchętniej szczepilibyście się. Oto podsumowanie sondy.

• Pfizer 27,1%

• Johnson&Johnson 8,9%

• Którąkolwiek 8,6%

• AstraZeneca 7,9%

• Sputnik V 7,9%

• Trudno powiedzieć 3,9%

• Moderna 3,2%

• Szczepionka chińskiej produkcji 1,7%

W ogóle szczepić się nie chce 30,8% naszych Czytelników.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Romek

Ludzie nie dajcie sie nabrac bo to nie jest nawet szczepionka ale genetycznie modyfikowana biotrucizna mRNA pochodzace z komorek abortowanych ludzkich embrionow rozmnazanych w szczurach doswiadczalnych dlatego nikt nie powinien przyjmowac eksperymentalne zastrzyki retrowirusowe nanotoksyny ktore nie maja zadne naukowe podstawy aby to powodowalo odpornosc na SARS grype czy katary .

~Adam

Menge wg różnych źródeł sputnik jest jedną z najlepszych szczepionek na covid, ale to polityka decyduje o wyborze więc mamy amerykański badziew.

~MENGEpficerLE

Sputnik to szczepionka wektorowa, wykorzystuje zmodyfikowanego genetycznie adenowirusa, któremu dodano antygen "spike" , kolca wirusa SARS Cov-2.
Wirus covid wnika do naszych komórek w mechanizmie : kolec łączy się z receptorem dla angiotensyny II na powierzchni komórek.
W sumie sputnik to 2 szczepionki : 1sza i 2 ga dawka używają 2 różne wektory, przez co przeciwciała przeciwko wektorowi nie zmniejszają skuteczności 2-giej dawki (jak to jest w Astra-Zen.).
Poza tym ruska szczepionka jest pod czujna krytyką USA i naszych szacownych władz, gdyby cokolwiek było z nią nie tak, huczałyby wszystkie nasze media.

~Adam

A niedługo będzie w Polsce szczepionka Johnson and Johnson. Problem z tą szczepionką jest taki ,że jest ona oparta na linii komórkowej abortowanych dzieći. Tak pisze osoba poniżej najlepszą szczepionką jest od sputnika bo oparta na antygenie człowieka. Pfizer ma antygeny szympansa. No i nie znamy długofalowych skutków działania. Teraz słyszałem w programie u Pana Gadowskiego cyt. Że wszyscy zaszczepieni umrą w ciągu dwóch lat.

~MENGEpficerLE

Właśnie zmarł K. Krawczyk; był zaszczepiony pełną dawką.
Pfizer jest szczepionką mRNA, jej działania długofalowe są nieznane (choroby z autoagresji, białaczki, inne nowotwory, efekt mutagenny); szczególnie młodiz ludzie powinni się obawiać.
Na marginesie, to szok, że nie przedstawia się społeczeństwu rzetelnej informacji, że ta szczepionka może mieć długofalowe skutki uboczne trudne do określenia.
jak to w Polsce, dominuje zwykła , proamerykańska propaganda . Więcej $$$ dla USA.
Ja czekałem na Astrę, doczekałem się , mam nadzieje , że druga dawka będzie sputnik (podobny antygen).

~Romek

Krzysztof Krawczyk się zaszczepił kilka dni i trumna

~WERI

ZASZCZEPIĆ SIĘ NIE FOGOWAĆ INNYM MJEJSCA USTĘPOWAĆ ,,,,,,,,,,

~Maximus

Oczami wyobraźni fantazjuję że niedługo fabryki glejtów będą mogły dobrze zarobić smiech2

~marcin

chciałem poleciec w kwietniu do kanady ale podomno nie wpuszcza mnie bez szczepionki. to terroryzm kto za tym stoi

sebaaaxy

ja się zaszczepiłem bimbrem, dwa tygodnie już mam loty

~Ehe

Takie stwierdzenie ma kogoś zawstydzić? No proszę o powagę, funkcjonariuszko...

art2deco

Portal to stronghold Amantadyny umiech

~Zjjzb

Polaków dalej za dużo jest

~***** ***

ciekawe ....

~Gonzo

Odnośnie astra zeneka cały czas była mowa że testowana była w wieku 30-60lat teraz okazuje się że dużo powikłań ma młodych ludz a im starszy 65-69 to niema dlaczego pytam bo oni w tym wieku nie byli testowani i gdzie prawda

~oki

Jak ktoś chce niech się szczepi. Będzie mniej głupców na świecie.

~xyz

Jak widać mieszkańcy Stalowej Woli nie chcą się szczepić, ale machina propagandowa musi dalej działać.

~Hxhhdhd

„Pokazało, ze chcemy się szczepić” możecie nie mówić w imieniu ogółu?

~Smotryś

Z tej sondy jasno wynika że stało wołanie NIE CHCĄ BRAĆ UDZIAŁU W EKSPERYMENCIE NA LUDZIACH.... Z innego sondażu wynika że stało wołanie zdecydowanie chcą budowy potężnego więzienia gdzie po zmianie rządu wszyscy ci co promowali pandemię czyli politycy lekarze pismaki tv i gazeciarze policja i inne sprzedajne świnie zostaną osadzone na długie lata. Więzienie wzorowane na więzieniach w Ekwadorze.

~Adam

Tyle się mówi, że szczepionka z astry Zenka powoduje zakrzepy a i tak 7.9 chce się nią szczepić.

tytus1002

Sputnik V to jest KOSMOS

tytus1002

Sputnik V

starzec

Typowe polskie janusze fachowcy od wszystkiego... na szczepionkach też już sìę znajo

~Do Romuś

Ten profesor jeszcze w grudniu twierdził w polskim radiu, że szczepionki oparte na mRNA są bezpieczne. Wcześniej straszył in vitro. Teraz jest ekspertem ordo uiris...... wiem, że twarzy się nie wybiera, ale wystarczy na niego spojrzeć, żeby wiedzieć jakie ma poglądy....

~Ryk 12

Ludzie nie ma zadnego wirusa,nie badzcie glupsi niz ustawy

~Monika

W zasadzie byłoby mi obojętne kto co sobie daje wstrzyknąć, gdyby nie fakt że daży to wszystko do selekcji i stygmatyzacji tych którzy nie chcą brać udziału w eksperymencie.

~Romek

Czy katolik może przyjąć szczepionkę produkowaną na bazie komórek abortowanych płodów?

Nie ma 100% pewności w tym, żeby w jakikolwiek sposób nie doszło do ingerencji materiału ze szczepionki w genom i przeniesienia niepożądanych skutków na kolejne pokolenia – podkreślał prof. Andrzej Kochański, specjalista genetyki klinicznej oraz laboratoryjnej z Instytutu Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej im. M. Mossakowskiego PAN w Warszawie.