Czy maść na łuszczycę może pomóc mi w walce z tą chorobą?

Image

Nie ulega wątpliwości, że łuszczyca stanowi niezwykle uciążliwe schorzenie. Z całą jednak pewnością, z problemem tym można skutecznie walczyć. Aby tak jednak było, należy uzbroić się w cierpliwość. Walka z łuszczycą jest bowiem niezmiernie trudna i żmudna. Konieczna będzie na pewno wizyta u doświadczonego specjalisty, który wskaże nam odpowiedni sposób postępowania.

Czy maść bez recepty to dobry pomysł?

W sklepach, zarówno tych internetowych, jak i stacjonarnych dostępnych jest wiele maści bez recepty, które dedykowane są skórze dotkniętej problemem łuszczycy. Nie należy jednak kupować ich zbyt pochopnie. W przeciwnym bowiem razie mowy o w miarę trwałych i przede wszystkim satysfakcjonujących efektach być nie może.

Najlepiej przeanalizować starannie skład maści, po którą sięgamy. Bardzo często maść na łuszczycę bez recepty bazuje na naturalnych składnikach. Znajdziemy w niej sporo olejów, ekstraktów czy wyciągów roślinnych. Doskonale sprawdza się na przykład maść konopna, która charakteryzuje się właściwościami silnie przeciwzapalnymi. Ponadto, taka maść pomoże ograniczyć problem, jakim jest nadmierne łuszczenie się skóry.

A może specjalistyczna maść?

Jeżeli maści bez recepty nie pomagają, warto udać się po specjalistyczną pomoc do lekarza. Lekarzem, który ma szansę pomóc w walce z łuszczycą, jest oczywiście specjalista dermatologii. Warto wybrać lekarza doświadczonego, który będzie wiedział jak postąpić w przypadku przewlekłych i uciążliwych dermatoz. Najczęściej otrzymuje się receptę na środki do stosowania zewnętrznego, choć w niektórych przypadkach lekarz może zalecić stosowanie leków doustnych.

Co zaś wchodzi w skład specjalistycznych maści? Na pewno znajdziemy tam pochodne witaminy A, a także substancję o nazwie cygnolina. Wiele preparatów na receptę zawiera również składniki pochodzenia naturalnego. Mowa tu, chociażby o maści propolisowej. Zazwyczaj leki dostępne na receptę są zdecydowanie skuteczniejsze niż te, które można zakupić bez recepty. Niestety, nierzadko powodują one także więcej skutków ubocznych. Jeżeli jednak będziemy stosować je zgodnie z zaleceniami lekarza, ryzyko pojawienia się skutków ubocznych jest dość niskie.

O czym jeszcze należy pamiętać, walcząc z łuszczycą?

Walcząc z tak uciążliwym i nawrotowym schorzeniem, jakim jest łuszczyca, należy pamiętać także o odpowiedniej diecie oraz o redukcji stresu. Konieczne jest ograniczenie spożywania żywności o wysokim stopniu przetworzenia. Zrezygnujmy więc z dań typu fast food, takich jak pizza czy kebab. Nie należy również sięgać w nadmiarze po produkty zawierające cukier.

Doskonałym wyborem będzie zaś spożywanie dużych ilości świeżych warzyw oraz owoców. Warte naszej uwagi będą także produkty pełnoziarniste. Nie należy unikać także odpowiednich napojów. Najlepszym rozwiązaniem będzie picie dużych ilości wody niegazowanej. Soki świeżo wyciskane oraz koktajle także będą dość trafionym wyborem. Stres zaostrza objawy łuszczycy, dlatego warto zwracać uwagę na jogę czy medytację. Pomocne mogą okazać się także spacery.

Preparaty na łuszczycę dostępne są na stronie

https://www.centrumluszczycy.pl/pol_m_Preparaty-na-luszczyce_Postac-produktu_Masc-500.html

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =