I znów skarpa do naprawy

Image

Jeszcze niedawno pisaliśmy o pozimowych szkodach na terenie skarpy. Zwłaszcza tam, gdzie spływała woda z obszarów przyblokowych doszło do nowych osunięć. Jest dobra wiadomość. Wykonawca, któremu powierzono modernizację tego terenu wkrótce przystąpi do prac naprawczych.

- Wykonawca, który ostatnio dokonywał realizacji tych ścieżek, będzie je poprawiał. Czeka na to, aż ustabilizuje się sytuacja wodna. Mamy rozwiązane również problemy, które występowały w ostatnim czasie, a więc Spółdzielnia Budownictwa Mieszkaniowego wykonała odwodnienie bloku, który znajduje się na Skarpie, dlatego, że zrzut tej wody miał bardzo negatywny wpływ na stabilizację ścieżek i elementów. Mamy nadzieję, że już ten problem nie będzie występował. A więc po tych kilkunastu dniach wiosny, kiedy sytuacja pogodowa będzie ustabilizowana, wykonawca przystąpi do prac naprawczych- zapewnia Lucjusz Nadbereżny.

Jak powiedział nam prezydent jest także pomysł, by koryta odpływowe zostały przesunięte do podnóży skarpy, a nie na jej granice. Dzięki temu spływ wody nie będzie następował na ten ostatni fragment skarpy.

- Mieliśmy tam, niestety, wjazdy samochodów nieuprawnionych, które powodowały również wyłamanie krawężników, obsunięcia się tego gruntu. Prawdopodobnie pojawią się tam zabezpieczenia, które uniemożliwią wjazd autom tak, by nikt tego po prostu nie niszczył- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Miejmy nadzieję, że po poprawkach wykonawcy na skarpie nie będą pojawiały się już osunięcia i pęknięcia ziemi.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
maszynista

A teraz widac ze trol takaprawda vel pseudointeligent nadaje w godzinach pracy. Na skarpie oszukali ludzi z wycinka drzew ,bo obiecywali ze wytna tylko te uschniete ,a wycieli wszystko,

e2rds

takaprawda vel pseudointeligencie, znasz przypowieść o źdźble i belce, powinieneś znać jako przykładny katolik, więc nie bądź jak cymbał brzmiący.
Widzisz ten twój katolicyzm tak wygląda: manipulować, kłamać, hejtować w godzinach urzędowania za pieniądze podatnika, wazelinować, później iść do kościoła do spowiedzi, wyspowiadać się, żałować za grzechy, obiecywać poprawę, dostać rozgrzeszenie, przyjąć komunię, wyjść z kościoła, o wszystkim zapomnieć i od nowa czynić to samo, aż do następnej spowiedzi. To wszystko to kpina z wiary, to wiara na pokaz, obłudna, by się pokazać, że niby jestem lepszy. Prawdziwy chrześcijanin nie obnosi się ze swoją wiarą, modli się w milczeniu i pokorze, a nie jak cymbał brzmiący.

~takaprawda

Do kinga, to poczytaj te wypociny pisane 4 i 5 kwietnia w czasie najważniejszego święta dla chrześcijan takich maszynistów , menekinów , king, czy reszty hejterów lewackich i pseudo liberałow.

~kinga

~~taka prawda - aleś pojechał.... hejtowanie chrześcijan???? buahahahaha
zero argumentów to już się czepia wyznania yntelygent psia jago mac...

e2rds

taka prawda vel pseudointeligencie, nie zapędzaj się, prawdziwym chrześcijaninem, którym tak podkreślasz że jesteś, winno się być cały rok, a nie tylko w Święta Wielkanocy, a tym wpisem temu zaprzeczasz.

~taka prawda

Do manekina , nie ma większego cymbała w naszym mieście jak ty idioto. Kto może sobie pozwolić na hejtowanie chrześcijan w czasie ich największego święta WIELKANOCY. Nie ma większego ćwierć analfabety od ciebie a tym portalu. A władz naszego miasta tacy kretyni jak ty mogą buty pastować jeśli wam pozwolimy.

manukun

@głupek manuk
O tym właśnie piszę. Co za cymbał wydaje 10 mln zł na błonia, po czym cieszy się z budowy obwodnicy przez środek. Co za cymbał buduje parkingi, żeby potem walczyć z korkami? Co za cymbał wałkuje w kółko o straconych 100 tys., gdy tracone są miliony rocznie.

manukun

@cccp
Mdk pęka w szwach, bo wiesz z własnego doświadczenia czy dlatego, że Nadbereżny tak powiedział?

Owszem, pisałem. Szczególnie o braku chęci finansowania dalszego rozwijania istniejącego zaplecza kulturalnego miasta. Co z tego, że będzie remont sali w wyremontowanym budynku, skoro otoczenie wokół niego jest kiepskie. I nie mówię tutaj o pasie zieleni obok czy placu przed, tylko o opinii publicznej.

~Brunon

Nooo , ta cała pisia inicjatywa tworcza bardziej przypomina klub lokatorski z Altermatyw 4 niż odpowiedź na realny popyt smiech2

~Cccp

Tak tak manukun, pamiętam jak krytykowales modernizację MDK. Pisałeś po co, dla kogo. A teraz część zajęć odbywa się w sokole bo w domu kultury nie ma miejsca. Nie masz pojęcia a najwięcej marudzisz.

~Sorbet

A gdzie opyliszuschniete?

maszynista

Oszukali ludzi z wycinka drzew ,bo obiecywali ze wytna tylko te uschniete ,a wycieli wszystko.Tak to mydlili oczy mieszkancom.Zadnych rewitalizacji nigdy wiecej ,bo to oszustwo jest.

~Głupek

Głupek cokolwiek by dodał do nicka to i tak tylko Głupek. Głupek nic mądrego nie napisze, bo to Głupek.

~Hanka

Do głupek manuk, to jak nazwać kogoś kto wydaje 40000 zł na jedną ławkę i to na dodatek krzywą?

~EDI

KIMKOLWIEK JESTEŚ CZŁOWIECZE MARNY
PYŁKU NA WIERZE
ROBAKU MARNY
JESTEŚ Z NATURY
CZŁEKU PONURY
BO JESTEŚ Z NIEJ
I NIC NIE ZNACZYSZ!!!
CHOĆ PONAD BOGA PYCHA TWA!!!
A POTEM TRWOGA RĘCE DO BOGA !!!
PYŁKU NA WIERZE
ROBAKU MARNY!!!

~EDI

ZANIM ZACZNIECIE DEWASTOWAĆ PRZYRODĘ I NATURALNE ŚRODOWISKO ZRÓBCIE PORZĄDEK W WASZYCH CHORYCH GŁOWACH PRZYRODA OBRONI SIĘ SAMA WYPŁACI WAM KARMICZNĄ OFIARĘ RÓWNOWAGA PONAD WSZYSTKO !!!

~Głupek manuk

Co za cymbał daje na ławki 100 tysięcy

manukun

Nie, uważam, że darmozjady nie widzą konieczności zwiększania wpływów budżetowych, żeby można było nowe zabawki w dobrym stanie technicznym. Przecież te place zabaw zrobione za Szlęzaka w parku dalej mają się dobrze. Obok stoi ławka zakochanych Nadbereżnego za ponad 40 tys. zł, zniszczona i zawalona szkłem. Błonia Nadbereżnego zaczynają trącić myszką, nie mówiąc o skarpie. Ile jeszcze milionów złotych miasto wyda na poprawki? Przecież tam co chwilę jest problem z osiadaniem terenu. Do tego porażka z rowerami miejskimi, które przez mieszkańców w celach transportowych są praktycznie nieużywane. Miasto marnuje bańkę rocznie na coś, co służy znudzonej, młodocianej patologii do niszczenia.

Niżej ameby umysłowe ujadają o ławkach za 100 tys.

~Ryjek

Lucek posłuchał Komorowskiego że woda się zbiera ale później odpływa i jest git.

~Havel

@mondry. Uważasz że Pan Szlęzak by tak głupio pieniądze wydał? smiech2 Ten krzywy syf powinien stamtąd zniknąć. Co trzeba mieć w głowie żeby u.rać takie coś w przestrzeni publicznej?

~bart

No to wyjaśnili sprawę.
Skarpa się sypie przez wodę.
Po prostu płezydent nie przewidział że czasem deszcz pada, zdarza się najlepszym.
Kolejne miliony pójdą na naprawę, interes się kręci umiech

~Mondry

40 tys z klombem sercem i kostka brukowa. To szlezak by wydał z pół miliona.

~to ja

@Darek cytat:"Do manukuna : parę ławek za
100 tysięcy złotych kto normalny wydaje? " Ja to kto ? Przecież nadbereżny na jedną ławkę zakochanych wydał ponad 40 tysięcy co daje więcej niż na jedną ławkę Szlęzaka

~@manukun

Uważasz że z placów zabaw korzystają tylko darmozjady ???
Wyjdź z domu.

maszynista

Przyklad jak urzedasy wydaja miliony na niszczenie skarpy , a mieszkancy tego nie chca oprocz paru emerytow.Po co na co rewitalizowac jak bylo dobrze .Podobno drzewa tam byly nawiedzone i rzucaly w przechodzacych ludzi galeziami i liscmi.Dlatego zostaly wyciete .Tylko dlaczego dwie topole przy drodze zostaly |?Przeciez sa blisko drogi i rzucaja galeziami w auta.Ile osob juz zostalo zaatakowanych?

e2rds

Jak działała Straż Miejska w Stalowej Woli i jakie to były palanty to opowiem wam historyjkę której byłem świadkiem. Jeszcze Primy, tam była przyuliczna wnęka parkingowa, zima, za zasypanymi śniegiem trzema samochodami nie jeżdżonymi od paru dni, stanął jakiś gość samochodem wzdłuż, żona poszła na rynek, on siedzi w samochodzie. Podchodzi do niego jeden ze straży i chce mu wypisać mandat, bo blokuje te zaparkowane, zasypane samochody. Gość pyta, dlaczego robi z siebie idiotę, to jeszcze zaogniło sytuacje, obserwuję to wszystko i śmieję się, odwraca się do mnie i pyta co śmiesznego, tez potwierdzam, że robi z siebie i stojącego nieopodal ich komendanta swoim postępowaniem idiotów. Ten gość pyta, czy któryś z tych blokowanych kierowców skarżył się, ale jak przyjdą to maja zablokowany wyjazd, ale przecież ja siedzę za kierownica, strażnik się upiera przy mandacie. Podchodzę do komendanta bo to dobry znajomy, tłumacze w czy rzecz i mówię, że obciach mu robi, podszedł do niego, wziął go za rękaw i odeszli razem. jeszcze pare minut razem z kierowcą śmialiśmy się z głąba.

~Mandat

To że Szlęzak zlikwidował straż miejską to przejaw geniuszu. Zresztą był podawany za przykład w całej Polsce.

e2rds

Ławki stoją, skarpa obsuwa się, a cymbał brzmiący brzmi z zachwytu o 100 tys za ławki, a już nic nie pisze o 1,17 mln za obsuwającą się skarpę do której będzie trzeba nadal dokładać

~Stalowa

Panie prezydencie miasta - spokojnych świąt. Bardzo spokojnych. Oby sumienie pozwoliło zjeść żurek. Podzielić się jajkiem. Spotkać z rodziną. No i 10 kwietnia świętować rocznicę. Zdrowych i spokojnych.

~Wera

Drugi minus Szlezaka to likwodacja Straży miejskiej. Teraz miałby kto gonić hołotę co dewastuje błonia i skarpę. Wystarczy zobaczyć po każdym weekendzie jak tam wygląda.