Przez obwodnicę będzie głośno? Czy powstaną ekrany akustyczne?

Image

Wielkimi krokami zbliża się finisz prac przy budowie obwodnicy Stalowej Woli i Niska. Czy nagle zrobi się głośno? Mieszkańcy bloków usytuowanych po sąsiedzku, a także działkowcy z Rodzinnych Ogrodów Działkowych Hutnik I mają coraz więcej obaw.

W ramach budowy powstał węzeł komunikujący obwodnicę z drogą powiatową nr 1024R (ul. Czarnieckiego) oraz 4 skrzyżowania jednopoziomowe (ronda) łączące nową drogę ze Stalową Wolą, ze strefą przemysłową, z Niskiem oraz z DK19:

- czterowlotowe rondo na skrzyżowaniu ul. Podskarpowej z ul. Chopina i projektowaną drogą wojewódzką nr 855,

- trzywlotowe rondo na skrzyżowaniu z projektowaną drogą gminną (łącznikiem do istniejącej DK77),

- czterowlotowe rondo na skrzyżowaniu z ul. Podsanie i projektowaną ul. Modrzewiową,

- czterowlotowe rondo na skrzyżowaniu z DK19.

Obwodnica ma w sumie 15,3 km długości. W przypadku powiatu stalowowolskiego ekrany akustyczne zostały przewidziane na trasie 200 metrów.

- Ilość ekranów, które są instalowane w ramach obwodnicy Stalowej Woli i Niska wynika z decyzji środowiskowej, która została wydana na tą inwestycję jeszcze za czasów Platformy Obywatelskiej i PSL-u. Później ta decyzja została jeszcze zoptymalizowana, bo w 2013 roku zmieniło się prawo, które określa, w jakich miejscach stawiać tego typu infrastrukturę- mówi minister infrastruktury Rafał Weber.

Ważną informacją dla mieszkańców jest to, że rok po udostępnieniu obwodnicy Stalowej Woli i Niska rozpocznie się tzw. analiza porealizacyjna, z której dowiemy się czy hałas generowany przez tę drogę uprawnia do zainstalowania w tzw. wrażliwych miejscach dodatkowych ekranów akustycznych. Dopiero wówczas będzie wiadomo czy dobudowane zostaną kolejne takie ekrany.

- Za kilka lat obwodnica straci swoją funkcję. Już nie będzie drogą obwodową, tylko będzie drogą o charakterze bardziej lokalnym. Taką pełnowymiarową, pełnowartościową obwodnicą będzie droga S74, która przejmie cały tranzyt z południa, ale też i z północy. Ona będzie łączyła się z Via Carpatią, S19 w okolicach Niska. To będzie droga, która będzie obsługiwać tranzyt, pojazdy ciężkie, przez co pojazdów już na samej obwodnicy będzie dużo mniej- mówi Rafał Weber.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

W pierwszej kolejności w Stalowej Woli trzeba kanalizację naprawić, bo jakieś gó.na typu "He he" za często wypływają do wierzchu.

e2rds

He he, widzę, że gó.no wylazło i próbuje tu nadal śmierdzieć, żebyś nie wiem co tu pisał, to i tak jesteś tylko smrodem na tym forum i śmierdź dalej. Wystarczy, tylko powtórzyłem.

~He he

Hej erddesku kozaczku ruchany w du.. gdzie jesteś

e2rds

He he, widzę, że gó.no wylazło i próbuje tu nadal śmierdzieć, żebyś nie wiem co tu pisał, to i tak jesteś tylko smrodem na tym forum i śmierdź dalej. Wystarczy, tylko powtórzyłem.

~He he

Erddes gamoniu ty nawet nie wiesz gdzie tiry jeżdżą kozaczku w necie

e2rds

mądry vel pseudointeligencie, jeszcze jedno, po co krzyczysz, myślisz, że prawdę zakrzyczysz tym, cyt: ROZWADOWSKIEJ, TIRY, TIRÓW, SZREKA, SANDOMIERZA, STALOWĄ, ROZWADOWSKĄ, nie potrafisz normalnie pisać, a twierdzisz, że to ja krzyczę i nowe kłamstwo wychodzi.

e2rds

mądry vel pseudointeligencie i kolejny raz kłamiesz, większość tirów jadąc Al. J.P na Górce skręca na obwodnice jadąc do Sandomierza. Tylko nieliczne, bardzo nieliczne mające coś do załatwienia w Rozwadowie jadą Rozwadowską.

~mądry

Do manekina , oszołomie to stań przez pół dnia na ulicy ROZWADOWSKIEJ koło cmentarza i policz wszystkie TIRY tam przejeżdżające i się dowiesz , że więcej tych TIRÓW jeździ niż tą SZREKA obwodnicą. Bo dla kierowców TIROW jak jadą do SANDOMIERZA przez STALOWĄ to korzystniej jest jeździć ulicą ROZWADOWSKĄ.

manukun

Oho, Edzio znowu bredzi. Tym razem wyszło, że w Stalowej woli dawno nie był, o ile wcale. Ulica Rozwadowska i Broniewskiego od 15 lat mają alternatywę w postaci Trasy Podskarpowej. Dwa, ciężarówki dalej będą jeździć do centrum miasta, bo towar musi dojechać. Kolej jest systematycznie likwidowana pomimo obietnic jej rozwoju - w Stalowej wszystkie tereny przemysłowe mają dostęp do bocznic kolejowych, ale towar i tak jeździ ciężarówkami - taki paradoks. Trzy - 80 lat temu nie było ciężarówek do transportu, tylko parowozy. Edzio jak zwykle udowadnia, że naogląda się głupot w partynych mediach i uważa, że to prawda

Otóż nie

e2rds

taka prawda vel pseudointeligencie, po pierwsze to co ma ta czteropasmowa obwodnica wspólnego z chrzescijaństwem i katolicyzmem, widzę że jesteś chory, a poza tym ty obnosisz się z tym swoim niby katolicyzmem i z wiarą z powodu pychy, a nie wiary. Po drugie, ja cieszę się, że będzie ta obwodnica, natomiast obiecałem ci, że z tej obwodnicy twojej "czteropasmowej" to jeszcze nie raz będę darł koty, co niniejszym czynię, ale to dopiero początek. Właściwy czas przyjdzie po jej oddaniu i dopiero ci to będę wytykał, to twoje pierdu, pierdu, masz to jak w banku.

~takaprawda

Do e2rds, po pierwsze uspokój się bo obrażasz wszystkich chrześcijan, katolików wymyślając brednie w największe święto dla nas święto WIELKANOCY. Ty zamiast się cieszyć bo jesteś kierowcą i będziesz na pewno korzystał z naszej obwodnicy jadąc do RZESZOWA czy LUBLINA to znowu pierdu , pierdu produkujesz.

e2rds

taka prawda vel pseudointeligencie, ale nie dopisałeś informacji, że otwieramy tą czteropasmową obwodnicę, a tiry z miasta nie znikną, nie ma takiej opcji, będzie ich tylko znacznie mniej.

~taka prawda

Już za miesiąc otwieramy naszą piękną obwodnicę na którą czekali wszyscy mieszkańcy naszego miasta. A zwłaszcza mieszkańcy ulic STASICA, JANA PAWŁA 2.,ENERGETYKA ,ROZWADOWSKIEJ czy BRONIEWSKIEGO bo to oni mieli przez 80 lat totalny hałas pod oknami przejeżdżających TIRÓW. Dziękujemy PANIE PREZYDENCIE L.N. i proszę załatwić całkowity zakaz poruszania się ciężarówek po tych ulicach. Bo po to mamy obwodnicę aby te pojazdy tam się poruszały. Proszę też zaprosić na otwarcie tej obwodnicy telewizję NARODOWĄ.

~Cccf

@apel taki się urodziłeś, czy przeszedłeś kurs na idiotę?

~Apel

Najlepszych mieszkańców miasta ulokować w centrum a totalnych pod obwodnicę gdzie chałas

~Ottis Redding

Ruch ze Staszica przeniesie sie na obwodnicę. Zrobić tam pomiary i zobaczymy wtedy, nie teraz.

~Mark

Mógł pan, panie niby minister skorzystać z możliwości milczenia. Wyszło by korzystniej, a tak rozwiał pan wszelkie wątpliwości.

~Cut as

Jakie ekrany? Huk im na jp2 i poniatowskiego nie przeszkadza a tu ksiazeta chca ekrany?? Najpierw postawcie ekrany na staszica a pozniej ksiazetom. Im na tej skarpie to wszystko przeszkadza jak nie dym z dzialek, to krzyki imprez na dzialkach teraz auta beda przeszkadzac. Aa won do lasu

~dulka

Za kilka lat, to znaczy za ile? Dajesz gwarancję że będzie? Dajesz gwarancję że do tego czasu skarpa nie zjedzie?

~TAKczyNIE

czy ekranowcy umieją czytać,,,,, Za kilka lat obwodnica straci swoją funkcję. Już nie będzie drogą obwodową, tylko będzie drogą o charakterze bardziej lokalnym. Taką pełnowymiarową, pełnowartościową obwodnicą będzie droga S74, która przejmie cały tranzyt z południa, ale też i z północy. Ona będzie łączyła się z Via Carpatią, S19 w okolicach Niska. To będzie droga, która będzie obsługiwać tranzyt, pojazdy ciężkie, przez co pojazdów już na samej obwodnicy będzie dużo mniej

~Luki

Yyyy Sylwek sssspokojnie

~Wina T

Oj Rafał, Rafał. Skorzystaj z możliwości milczenia!

~Głupeke2rds

No to się zgadzamy. Głupek e2rds.

e2rds

O eunuch, stróż nocny już zmartwychwstał. Jak zwykle, sobota, niedziela i może poniedziałek należy do niego.

~Men

Erdees skarbeńku

e2rds

3 Kwietnia 2021 21:24:16
~Głupeke2rds
No właśnie. Głupeke2rds.

~Głupeke2rds

No właśnie. Głupek e2rds.

e2rds

~Głupeke2rds to faktycznie głupek i ja nie wymagam jego zgody bo mnie ona nie interesuje. Pozdrawiam.

~Głupeke2rds

Zgadzam się. Głupek e2rds to głupek.

~Sylwek

Za brak ekranów odpowiada nasz wybitny minister. Prawda jest taka że niedawno ministerstwo infrastruktury i środowiska zmienili rozporządzenie dotyczące norm hałasu i zmniejszyli normy. Skutkiem tego jest kompletny brak ekranów przy nowo budowanych drogach, wystarczy popatrzeć na nową s19lub inne nowe drogi ekspresowe. Za tą zmianę odpowiada nasz wybitny minister i przykro jest że tak rząd dba o ludzi mieszkających przy drogach. Przy najbliższych wyborach podziękujemy Panu ministrowi. A odnośnie s74 dopiero ma teoretycznie powstać w 2028 więc ładne parę lat jak w ogóle powstanie . więc to jest szczyt arogancji że strony naszego ministra takie traktowanie nas mieszkańców stalowej woli