Są pieniądze na rozbudowę PSP nr 11

Image

W czerwcu br. miasto planuje ogłosić przetarg dotyczący rozbudowy PSP nr 11. Inwestycja będzie realizowana w systemie „Zaprojektuj i wybuduj”.

- Środki z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych pozwolą nam w krótkim czasie wybudować nowe skrzydło dla dzieci z klas od I do III wraz z oddziałem przedszkolnym. Będzie to nowoczesny, multimedialny obiekt szkolny, zamknięty między dwoma dotychczasowymi skrzydłami Szkoły Podstawowej nr 11- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

W ramach planowanej inwestycji powstanie trzypoziomowy budynek (dwa piętra i podpiwniczenie). Na parterze przewidziano dwie sale lekcyjne, salę dla przedszkolaków z przeszklonymi ścianami od strony korytarza oraz z wydzielonymi WC, gabinety, pokój nauczycielski i dyżurka. Na pierwszym piętrze będzie mieścić się sześć sal lekcyjnych wyposażonych w nowoczesny sprzęt i tablice interaktywne, toalety, świetlica szkolna. Szatnie, pomieszczenia techniczne oraz sale zajęciowe znajdą się na poziomie -1. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pojawią się w nim windy. Budynek będzie miał powierzchnię ok. 1550 m2 i będzie miał kształt prostokąta z półokrągłą ścianą.

Pierwsze prace budowlane prawdopodobnie rozpoczną się na początku przyszłego roku. Ich finał powinien nastąpić przed rozpoczęciem roku szkolnego 2023/2024.

Zadanie nie mogłoby być realizowane gdyby nie wsparcie finansowe z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Miasto pozyskało na ten cel 3,8 mln zł.

Zobacz również

Prawie 140 mln zł trafi na Podkarpacie. 7,5 mln zł zasili gminy powiatu stalowowolskiego

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Olo

Był taki jeden liberał co zabrał dzieciakom boisko sportowe i prywatnemu pod bloki sprzedał, teraz dzieciaki nie mają gdzie w gałe haratać.

~Kuzajz

wspaniałe ekspertyzy ekspertów...
Odciąć internet takim

~Tygrees 23

Wyburzyc dziada

~yogin

miasto się wyludnia a w szkołach brak miejsca, ciekawe. jakichś wolnych budynków nie ma w stalowej żeby tam otworzyć filię czy coś takiego.