Będzie reaktywacja straży miejskiej - Prima aprilis

Image
Edit: 2.04.2021... Oczywiście, jak się większośc z Was domyśliła, był to żart na 1 kwietnia. Stanęliście na wysokości zadania i rozwinęliście ciekawą dyskusję! Dziękujemy za zabawę!

W Stalowej Woli straż miejska została zlikwidowała jeszcze za czasów Andrzeja Szlęzaka. Wówczas to uznano, że nie jest potrzebna, a ze sprawami związanymi z egzekwowaniem prawa z powodzeniem daje sobie radę nasza policja.

Od tamtego czasu sytuacja diametralnie zmieniła się. Policji przez pandemię doszło mnóstwo pracy. Chodzi tu chociażby o kontrolę osób pozostających w izolacji i na kwarantannie, a to wymaga regularnych wyjazdów na teren poszczególnych gmin, ale także częstszą kontrolę obiektów, które zostały decyzją rządu zamknięte wskutek zarządzeń. Ostatnio również nasi funkcjonariusze wysyłani są patrolami w miasto celem sprawdzania, czy obywatele noszą na twarzach maseczki. Policja oprócz tego ma do realizacji te same zadania, które miała w obowiązkach przed pandemią. W końcu bandyci, złodzieje, handlarze narkotyków nie zrobili sobie pandemicznej przerwy. Wciąż dochodzi również do zdarzeń drogowych, wypadków, kolizji itd. Pensje policjantów nie poszybowały w górę, a do pomocy przy dodatkowych zadaniach nie przysłano rzeszy ludzi. Powołanie straży miejskiej jest w tym przypadku jak najbardziej uzasadnione.

Problemem jest siedziba, bo ta kiedyś znajdowała się na rogu ulic ks. Skoczyńskiego i Narutowicza. Obecnie budynek nie jest już dostępny. Teraz zaproponowano by Straż Miejska mieściła się na rogu Komisji Edukacji Narodowej i Al. Jana Pawła II. W budynku po Mostostalu jest przecież wiele pomieszczeń. Z tego co udało nam się dowiedzieć, wkrótce ruszy nabór na strażników. O terminie i miejscu składania podań poinformujemy już jutro.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Anderss

Likwidacja straży miejskiej przez Pana prezydenta Andrzeja Szlęzaka to był przejaw geniuszu podawany za przykład w całej Polsce.

~Biskup

Powinna byc bez dwoch zdan!!!! A nie place zabaw ktore sa tylko demolowane.

********

To wcale nie było śmieszne.
Zabrzmiało serio jak kolejny genialny pomysł Lucjusza.
Bajoro nad Sanem, port lotniczy w Turbii, fabryka która nic nie produkuje, stacja kolejowa na której żaden pociąg się nie zatrzymuje.
Lepiej nie podsuwajcie takich pomysłów płezydentowi, on może je potraktować na serio.

daniell

Nasze miasto nie jest miastem zabytkowym, dlatego ta formacja jest zbędna - poprzedni tylko brali za darmo kasę / w zimie siedzieli w samochodzie z włączonym silnikiem i się grzali a w lecie z włączona klimatyzacją i się chłodzili, aby zaliczyć dniówkę - taki był z nich pożytek - dlatego lepiej te pieniądze przeznaczyć na zakup nowego radiowozu dla policji jak na tych darmozjadów

~Ottis Redding

Pan W. z poprzedniej straży dał mi mandat w zemście, bo protestowałem że hałasował w bloku.

~mieszkaniec

dyskusja bylaby ciekawsza, gdybyscie nie usuwali wpisow

e2rds

~Yhyyy, widzisz, ciebie też to czeka, tylko ty możesz emerytury i tego wieku nie do żyć, bo przyroda bardzo szybko eliminuje takich głąbów, ale teraz to musisz ryć, a ja odpoczywam. Pozdrawiam serdecznie i życzę jeszcze długich lat owocnej pracy.

~opolo

likwidacja strazy miejskiej to chyba najwiekszy sukces i osiagniecie prezydenta Szlezaka - w kolejce jeszcze nieroby ze starostwa powiatowego i odchudzic koniecznie magistrat bo generuje ogromne koszty dla podatnikow niewspolmierne do korzysci - no ale starostwo to juz dramat i bizancjum igrzyska za kase wyrwana ludziom ciezko pracujacym z sektora rynkowego...

~Jan Sibi

Multimedia powinny mieć w ofercie Euronews. Mielibyśmy wiadomości o Europie i Unii. Dzwońcie i piszcie do operatora.

~Jan Sibi

Multimedia powinny mieć w ofercie Euronews. Mielibyśmy wiadomości o Europie i Unii. Dzwońcie i piszcie do operatora.

~Jan Sibi

Multimedia powinny mieć w ofercie Euronews. Mielibyśmy wiadomości o Europie i Unii. Dzwońcie i piszcie do operatora.

~Pis

Mamy tradycje jbac obywatelka koalicje

~Yhyyy

Z czego stary durniu się cieszysz?
Ktoś ma ci zazdrościć że cię wieko od trumny zaczyna gonić ? Nawet żebym miał 100tys emerytury to bym się nie zamienił.

~Naxos

Wiem że uklejony przez ten niskich lotów portalik żart jest równie prymitywny jak przepisy kulinarne które tu wstawiają . Niemniej widząc pisią hipokryzję i kłamstwa nie byłbym do końca przekonany czy to nie była sonda

e2rds

~Yhyyy, głąbie, ja to mam już zapewniony byt do końca życia i to dobry byt, ty ty o takim możesz pomarzyć i się śmieję. To ty musisz jeszcze długo ryć i nie wiadomo czy będziesz miał gdzie, jak byś się załapał do takiej straży, to byś był losowi bardzo wdzięczny i jednocześnie znalazło by potwierdzenie, że tak głąbów trzeba.

~Yhyyy

A e2rds już z podaniem stał przed um. Szanse by miał bo głupszego by nie znaleźli.

e2rds

~Jaromir, w Stalowej Woli już była "Straż Miejska", oni byli 100 razy głupsi od najgłupszego policjanta i o wiele gorsi od Policji.

e2rds

~wacek dziura, wacek to wacek, wiadomo kto tak chrzci się, ale powiedz mi dlaczego w PRIMA APRILIS nie można władzy przywalić o pociotkach, nikt się głąbie mnie nie czepi bo też powołam się na PRIMA APRILIS. W inny dzień można by to było uznać za atak, albo obrazę.

e2rds

23 Września 2020 17:55:20
~buhahaaa
byłem tu byłem tam-całe g.wno w koszu mam. I tak to wszystko robak na robaku.
Zbieraj dalej.

e2rds

~Pyszny jaki pyszny, tylko po skosztowaniu do wyplucia, ty myślisz głąbie, ja odpowiadam rżącemu "Hehe" na jego zaczepkę, a ty czemu się ty podniecasz, jeszcze z tej radości w majtki nawalisz.

~Jaromir

Dla mnie straż miejska jak najbardziej powinna być przynajmniej tych wszystkich którzy palą Smiecie wreszcie by gonili

~Pyszny

I znowu e2rds nie pomyślałeś że ten portal ładuje cię w bambuko i będziesz się podniecał swoimi bredniami. Ale mieli ubaw za co dziś dziękują. A ty poraz kolejny się zbłazniłeś i pokazujesz swoją dalej głupotę.

~Janek

Nie zdementowali. Wiec to jednak prawda.

e2rds

~Hehe, cyt: "Erdeesa psa zatrudnijcie do węszenia", widzisz ten pies jest już na porządnej emeryturze i nie musi się nigdzie zatrudniać, ale takie głupie szczenie jak "~Hehe"musi jeszcze na siebie pracować i na 13 emerytów, a że do węszenia to jesteś jeszcze za głupi i możesz co najwyżej zostać zatrudniony do pracy biurowej z tym długim piórem i z wiadrem.

~abc

Szkoda, że to tylko żart, ale może wreszcie zrobiliby porządek z pijakami i gównażerią, dla której nie ma żadnych reguł.To byłby dobry pomysł!

~Mastależ

Słaby bait. Przecież od razu wiadomo że to lipa. Kasa miejska pusta, to czym by im zapłacił? Czekami z dykty?

Bliżej prawdy byłoby jakbyście napisali że płezydęt otworzył jakiś spożywczy po remoncie albo zgubił w piaskownicy nową huśtawkę.

~Obserwator

Najpierw niech policjanci założą te pieprzone maseczki a potem niech kontroluja, jeżdżą autem i niemaja jakoś tych maseczek to w końcu oni sa z jednego domu, łoże maja wspólne bo ja tego nierozumiem niezałoże kagańca a sprawę niech kierują do sądu pozdrawiam wszystkich

~do debili

PRIMA APRILIS

~Wert

Znowu jacyś kolesie w kolejce do ciepłej posadki?

~pees

A może siedzibę straży zrobić w Perszingu?