Czy materace piankowe są wygodne?

Image

Materace piankowe są jednymi z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych spośród ofert wielu producentów. Nic w tym dziwnego, ponieważ jest to połączenie wysokiej jakości i atrakcyjnej ceny, co przekłada się na komfortowy sen. Łóżko, w którym śpimy powinno być wygodne i gwarantować pełną regenerację organizmu po ciężkim dniu pracy. Jeśli się nie wysypiamy odbija się to na naszym zdrowiu psychicznym i fizycznym. Bola nas plecy, chodzimy rozdrażnieni i mamy słabe samopoczucie. Wybierając odpowiednio dopasowany do naszych potrzeb materac piankowy znacznie polepszamy swoją sytuację i podnosimy wygodę wypoczynku. Jakie są dostępne rodzaje materacy piankowych? Czy są one wygodne?

Materace termoelastyczne

Pianka termoelastyczna jest niezwykle zaawansowanym materiałem, który gwarantuje jedyny w swoim rodzaju komfort snu. Jest to unikalna pianka, która reaguje nie tylko na ciężar ciała, ale także na jego temperaturę. Dzięki temu idealnie dopasowuje się do sylwetki osoby leżącej i nadaje materacowi właściwości ortopedyczne. Ten typ pianki może być również nazywany, pianką z pamięcią lub pianka leniwa. Jest to materiał najczęściej dodawany do materacy piankowych wysokoelastycznych i sprężynowych, w celu podniesienia higieny i komfortu snu.

Materace wysokoelastyczne

Materace z pianki wysokoelastycznej, które można kupić na https://sembella.pl/produkty/materace/piankowe/ zapewniają nie tylko wygodę, ale także gwarantują doskonałe podparcie odcinka od kręgów szyjny do lędźwiowego, co sprzyja ogólnemu rozluźnieniu ciała. Pianka wysokoelastyczna jest rodzajem materiału o zwiększonej elastyczności i wytrzymałości. W związku z tym materace piankowe charakteryzują się znacznie dłuższą żywotnością. Ponadto dzięki zastosowaniu odpowiedniej struktury nie gromadzi się z w nich wilgoć ani kurz i bakterie, przez co mogą być użytkowane przez dzieci. Warto także dodać, że materace z tego materiału bardzo dobrze amortyzują ruchy drugiej osoby, a więc są one dobrym wyborem dla osób śpiących we dwójkę.

Materace piankowe

Materace piankowe z pianki poliuretanowej charakteryzują się wytrzymałością oraz odpornością na zniekształcenia powstałe pod wpływem nacisku. Ponadto mają jednolitą strukturę, która zapewnia optymalną izolację termiczną. Pianka poliuretanowa jest dość pospolita i tania, przez to też wykorzystuje się ją w uniwersalnych modelach niedrogich modeli. Materace wykonane z tego materiału w podstawowej wersji mają kilka wad. W porównaniu do wyżej wymienionych pianek, ta ma krótszą żywotność. Najczęściej wynosi ona kilka lat. Materace z podstawowej wersji pianki poliuretanowej nie nadają się dla osób z nadwagą, ponieważ nie gwarantują odpowiedniej podpory dla ciała i szybko ulegają wgnieceniom pod wpływem zbyt dużych ciężarów.

Niemniej, wszystkie materace, o ile są wysokiej jakości, mogą być wygodne. Wiele zależy od indywidualnych preferencji użytkowników i ich warunków fizycznych. Dla jednych znacznie lepsze będą materace z pianki wysokoelastycznej, dla innych z pianki termoelastycznej, a dla jeszcze innych w zupełności wystarczający będzie model z podstawowej pianki poliuretanowej.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =