Kije golfowe - puttery najważniejsze na greenie

Image

Puttery to najważniejsze kije golfowe? Czy to nie pomyłka? Jeśli golf jest Twoją pasją i dotarłeś tutaj w poszukiwaniu informacji, zdradzimy ci sekret: według statystyk putttery to kije golfowe, które są najczęściej używane na greenie. To irony i woody służą do wykonywania dalekich, efektownych swingów, ale gdy w dołek trzeba trafić i gdy emocje sięgają zenitu, potrzebne jest precyzyjne, profesjonalne narzędzie, które nie zawiedzie gracza.

Co wyróżnia puttery?

Wynalazki w golfie wynikają z potrzeby serca. Putter kij golfowy został wynaleziony dopiero w 1959 roku przez inżyniera mechanika (czyli takiego człowieka, który patrząc na dowolną rzecz zastanawia się co w jej funkcjonowaniu poprawić) Karstena Solheima. To on metodą prób i błędów doszedł do tego, że w putterze shaft ma być przymocowany nie z boku, ale w środku główki.

Kij golfowy putter – prosto do celu!

Czy zastanawiałeś się nad tym, dlaczego dla niektórych graczy trafienie do dołka z odległości 2... 3 metrów jest wyzwaniem a inni robią to z łatwością z 10 metrów? Nie zawsze musi być to kwestia umiejętności manualnych, opanowania. Kije do golfa to rozwiązanie tej kwestii.

Jeszcze golf czy już pojedynek snajperów? Putter idealnie wyważony

Na dopasowanie kija składają się: jego długość i waga, grubość gripu, kąt nachylenia główki. Gram wagi lub stopień nachylenia główki mogą przesądzać o niezawodności puttera i radości z gry. Ma on być niczym przedłużenie ręki gracza.

Różnice pomiędzy kijami no name oraz najtańszymi i markowymi biorą się stąd, że dwa pierwsze są właściwie półproduktami bez dokładnego sprawdzenia parametrów. Kij golfowy konkurujący bardzo niską ceną może w rzeczywistości mieć znaczne odchylenia od tego, co zostało podane w specyfikacji. Nadaje się on na imprezę typu „nauka golfa w weekend”.

Podobnie jest z kupowaniem putterów używanych. Są one dostosowane do stylu gry konkretnej osoby. Aby mieć z kija pożytek warto dostroić go do siebie wykonując fitting.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =