5- letni plan upadku Stali Stalowa Wola. Prezydent zawiesza finansowanie Stali

Image

W lipcu 2018 roku, podczas konferencji prasowej, prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny przedstawił swoje wizje i plany rozwoju PSA Stal Stalowa Wola, której to większościowym właścicielem jest Miasto Stalowa Wola. Jak zapowiadał w ciągu 5 lat klub miał zostać odbudowany i przynosić dumę miastu. Brzmiało to wspaniale i kibice piłki nożnej w Stalowej Woli uwierzyli, że w końcu po latach niepowodzeń nasz klub czeka świetlana przyszłość.

Dziś z przykrością patrzymy na efekty jakie przyniosła realizacja tego planu. Stal Stalowa Wola spadła z II ligi. Spadła z niej nie tylko sportowo, ale i wizerunkowo, kiedy to klub próbowano utrzymać na wyższym progu rozgrywkowym, przy zielonym stoliku.

Po spadku do III ligi prezydent Nadbereżny zapowiadał, że dołoży wszelkich starań by Zielono- Czarni jak najszybciej wrócili na II- ligowe boiska. Pomóc w tym miała zmiana na stanowisku prezesa klubu. Został nim Michał Czubat, który wykazał się jak dotąd tym, że pozbył się 5 zawodników z podstawowego składu (kontrakty rozwiązane za porozumieniem stron). Sprowadził w zamian za nich zawodników, w tym 4 obcokrajowców, którzy na wiosnę nie grają praktycznie w ogóle. Nie można zapominać również o tym co miało niewątpliwie pomóc w awansie do II ligi – zmianie logo klubu. Zabieg nie spodobał się nikomu, a niewątpliwie był kosztowny. Na to wszystko pewnie wszyscy przymknęliby oko, gdyby broniły tego wyniki. Jednak po 26 kolejkach Stal Stalowa Wola nie ma już szans na awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Mało tego, po ostatniej kompromitacji – porażce 0:2 z drużyną z Wólki Pełkińskiej, prezydent Nadbereżny poprosił o zwołanie Rady Nadzorczej, na której to ogłosił, zapowiadane nie tak dawno „atomowe rozwiązanie”:

Komunikat z posiedzenia Rady Nadzorczej STAL STALOWA WOLA Piłkarskiej Spółki Akcyjnej z dnia 30 marca 2021 r.

Rada Nadzorcza zwołana na prośbę Prezydenta Miasta Stalowej Woli dokonała oceny bieżącej sytuacji w jakiej znajduje się Stal Stalowa Wola. Obecny na posiedzeniu Prezydent Miasta przedstawił swoje oczekiwania o charakterze personalnym i organizacyjnym. Rada Nadzorcza nie przyjęła rekomendacji przedstawionych przez Prezydenta Miasta. Lucjusz Nadbereżny poinformował Radę Nadzorczą, że wstrzymuje czasowo finansowanie Piłkarskiej Spółki Akcyjnej STAL STALOWA WOLA z budżetu miasta. Rada Nadzorcza w rozmowie z Prezesem Michałem Czubatem zaproponowała rozwiązanie doraźne połączenia jego funkcji zarządczych oraz sportowych. Prezes Zarządu zawiadomił o odsunięciu od trenowania pierwszej drużyny trenera Jaromira Wieprzęcia. Na posiedzeniu Prezes PSA STAL STALOWA WOLA poinformował, że dyrektor sportowy oraz prokurent Karol Wołoszyn, złożył rezygnację z pełnionych funkcji. Ustalono, że w najbliższych dniach w uzgodnieniu z Radą Nadzorczą zostanie powołany prokurent spółki. Członkowie Rady Nadzorczej zobowiązali Prezesa Zarządu do podjęcia natychmiastowych działań obejmujących przedstawienie planu sportowego co do sposobu dalszego funkcjonowania Spółki.

Źródło : Stal1938.pl

Czy to oznacza definitywny koniec profesjonalnego sportu w Stalowej Woli?? Czy zespół piłkarski czeka los, jaki spotkał zespół koszykarski??

Zobacz również: Stal ma się stać super- klubem. Pracy jest na 5 lat

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Lol

To na h... Ten stadion był budowany?? Żeby sobie kampanie Adrian z Jarkiem mogli robić...?

~Icee

Panie autorze, pan przedstawia kibolski punkt widzenia.
Proszę się nie wygłupiać.