5- letni plan upadku Stali Stalowa Wola. Prezydent zawiesza finansowanie Stali

Image

W lipcu 2018 roku, podczas konferencji prasowej, prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny przedstawił swoje wizje i plany rozwoju PSA Stal Stalowa Wola, której to większościowym właścicielem jest Miasto Stalowa Wola. Jak zapowiadał w ciągu 5 lat klub miał zostać odbudowany i przynosić dumę miastu. Brzmiało to wspaniale i kibice piłki nożnej w Stalowej Woli uwierzyli, że w końcu po latach niepowodzeń nasz klub czeka świetlana przyszłość.

Dziś z przykrością patrzymy na efekty jakie przyniosła realizacja tego planu. Stal Stalowa Wola spadła z II ligi. Spadła z niej nie tylko sportowo, ale i wizerunkowo, kiedy to klub próbowano utrzymać na wyższym progu rozgrywkowym, przy zielonym stoliku.

Po spadku do III ligi prezydent Nadbereżny zapowiadał, że dołoży wszelkich starań by Zielono- Czarni jak najszybciej wrócili na II- ligowe boiska. Pomóc w tym miała zmiana na stanowisku prezesa klubu. Został nim Michał Czubat, który wykazał się jak dotąd tym, że pozbył się 5 zawodników z podstawowego składu (kontrakty rozwiązane za porozumieniem stron). Sprowadził w zamian za nich zawodników, w tym 4 obcokrajowców, którzy na wiosnę nie grają praktycznie w ogóle. Nie można zapominać również o tym co miało niewątpliwie pomóc w awansie do II ligi – zmianie logo klubu. Zabieg nie spodobał się nikomu, a niewątpliwie był kosztowny. Na to wszystko pewnie wszyscy przymknęliby oko, gdyby broniły tego wyniki. Jednak po 26 kolejkach Stal Stalowa Wola nie ma już szans na awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Mało tego, po ostatniej kompromitacji – porażce 0:2 z drużyną z Wólki Pełkińskiej, prezydent Nadbereżny poprosił o zwołanie Rady Nadzorczej, na której to ogłosił, zapowiadane nie tak dawno „atomowe rozwiązanie”:

Komunikat z posiedzenia Rady Nadzorczej STAL STALOWA WOLA Piłkarskiej Spółki Akcyjnej z dnia 30 marca 2021 r.

Rada Nadzorcza zwołana na prośbę Prezydenta Miasta Stalowej Woli dokonała oceny bieżącej sytuacji w jakiej znajduje się Stal Stalowa Wola. Obecny na posiedzeniu Prezydent Miasta przedstawił swoje oczekiwania o charakterze personalnym i organizacyjnym. Rada Nadzorcza nie przyjęła rekomendacji przedstawionych przez Prezydenta Miasta. Lucjusz Nadbereżny poinformował Radę Nadzorczą, że wstrzymuje czasowo finansowanie Piłkarskiej Spółki Akcyjnej STAL STALOWA WOLA z budżetu miasta. Rada Nadzorcza w rozmowie z Prezesem Michałem Czubatem zaproponowała rozwiązanie doraźne połączenia jego funkcji zarządczych oraz sportowych. Prezes Zarządu zawiadomił o odsunięciu od trenowania pierwszej drużyny trenera Jaromira Wieprzęcia. Na posiedzeniu Prezes PSA STAL STALOWA WOLA poinformował, że dyrektor sportowy oraz prokurent Karol Wołoszyn, złożył rezygnację z pełnionych funkcji. Ustalono, że w najbliższych dniach w uzgodnieniu z Radą Nadzorczą zostanie powołany prokurent spółki. Członkowie Rady Nadzorczej zobowiązali Prezesa Zarządu do podjęcia natychmiastowych działań obejmujących przedstawienie planu sportowego co do sposobu dalszego funkcjonowania Spółki.

Źródło : Stal1938.pl

Czy to oznacza definitywny koniec profesjonalnego sportu w Stalowej Woli?? Czy zespół piłkarski czeka los, jaki spotkał zespół koszykarski??

Zobacz również: Stal ma się stać super- klubem. Pracy jest na 5 lat

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Bo niewiem

Hmmm.... Piłkarska spółka akcyjna, - czy jeszcze gdzieś w tym kraju jest podobny twór? Czyli z założenia chodzi o czerpanie zysków. Czy aby każdy piłkarz jest stuprocentowym udziałowcem? Czy oni wiedzą po co i dla kogo biegają po trawie?

~mieszkaniec

a co ma do powiedzenia nowak?? on tez bral w tym udzial. Potraficie tylk obwiniac prezesa z rzeszowa a u siebie wad nie widzicie. Madrale z miasta i przy pomocy paru kiboli spuscili ta druzyne do 4 ligi. Bylo kase placic zawodnikom to Stalowka dnadal grala by w 2 lidze

~PiS da ?

Tam gdzie pisowcy wsadzają swoje brudne łapy tam zostaje tylko ruina

~tyski

Zostawcie p,Jarka W, w spokoju , to człowiek nic niewinny . Kiedy został trenerem , to stalówka zaczęła coś grać , a teraz wieszacie na nim psy , przypomnijcie sobie jak grał w naszej druzynie , ile zdrowia zostawił na murawie , a teraz uważacie go za winnego . Rozliczcie tych nieudolnych działaczy obecnych i tych którzy byli przed nimi , to oni są winni , to ich niechlujna robota . Brali dużą kasę , a wyników nie było , wszystko to zaprocentowało i taką mamy sytuację dzisiaj .Jarek wesołych świąt . Trzymaj się .

~Jaa

Kto jest właścicielem klubu - oczywiście miasto. A miasto to kto Prezydent i Rada miejska. To oni odpowiadają za finansowanie (wyrzucanie) pieniędzy mieszkańców. Zresztą nie tylko na piłkę nożną w Stalowej Woli.
Stadion kosztował ogromne pieniądze a ile będzie jeszcze kosztowało jego utrzymanie ?
Chce żeby było jak najlepiej w mieście ale nie tak to się robi. Gdzie Ci inwestorzy obiecani w mieście?. Przecież to oni i tylko oni mogą polepszyć życie mieszkańców. Nie prezydent, który tylko wydaje a sam nie dokłada. No za parę lat zobaczymy jak zaczniemy spłacać długi jaki będzie dobrobyt w miescie

~Earthe

Dlaczego popzycja nie zwołała jeszcze konferencji?

A tak... przecież oni zawsze przeciwko Stali.

~PPPPP

Karuzela kręci się dalej i znowu powróci duet trenerski Wtorek -Lebioda . Chyba się rozpędziłem ,bo oni nie mają licencji W-F trenerzy .

~Rudy

To Pan Prezes namieszał ,wywalił Jarka co by swój zad ratować .Wstyd !

~jAN

Dajcie spokoj z Chmura i Rogowskim !!! Obaj to alkoholicy a Chmura gosc karany

~rene

szydełko trzymaliście to was wyszydełkował do III ligi.Teraz mamy miernotę prezesa który zna się na piłce jak świnia na niebie.Rozgonić to szemrane towarzystwo .

~kibic

Muszę jeszcze dodać , że wszyscy działacze mają być w STALÓWCE społeczni. Bo ci starsi mają emerytury i mają z czego żyć.

~andrzej

przestańcie w końcu pisać ,że my gramy w 3 lidze , bo to jest nie prawda , to tylko nazwa , tak na prawdę gramy w 4 lidze , bo licząc od góry to najpierw jest : ekstraklasa , 1 liga , 2 liga 3 liga , więc jest to 4 liga zwana 3 ligą. za co też powinniśmy podziękować naszemu prezesowi sprzedajnemu Bońkowi.

~Zibi

Prezesem tylko Edward Chmura. Prokurentem Jacek Małkiewicz.

~kibic

Czekam na to kto będzie nowym trenerem i zaraz wam go ocenię czy da radę czy tylko następne nieporozumienie.

~kibic

Powołać na prezesa pana EDWARDA CHMURĘ póki jeszcze czas. A na dyrektora pana ZBIGNIEWA ROGOWSKIEGO bo robi doskonałą robotę w ROZWADOWIE. Powinni wrócić do działalności w STALÓWCE pan KOTULSKI , pan ŻAK, pan MAGOŃ. Bo kiedy oni o wszystkim decydowali STALÓWKA była potęgą. Ostatni raz kiedy to trenerem STALÓWKI był pan ŁACH. Skończyć raz na zawsze z eksperymentami , że dzieciaki bawią się w działaczy a nie mają żadnego pojęcia o tym co robią.

~jan

.... stary oklepany schemat, łatwiej pozbyć się trenera niż kilkunastu dziadów niewiedzących co mają w życiu robić i jaki zawód wykonywać .....

~lina

Nawet pod takim artykułem pełno "eksperckich" porad...

~sql

Jaki samorząd taki klub.

~mieszkaniec

Już jednego lansera i o takim nazwisku mamy. Chcesz kolejnego nietrafionego transfera.

~Mieszkaniec

Czubat Wołoszyn ludzie bez wiedzy i kontaktów w polskiej piłce. Najlepszym dyrektorem sportowym stali byłby Piotr Piechniak,czlowiek grał w ekstra klasie.,majacy znajomości z dobrymi trenerami jeko koledzy z boiska mają szkółki piłkarskie, własne kluby więc on by wiedział skąd pozyskać dobrego zawodnika do gry. A woloszyn czubat? Co oni narobili? Tyle bałaganu ze nieda się tego odbudować przez kilka lat

~Marek 123

Dość już zabawy w LZS. Stal to firma,marka i Historia a nie tylko epizod w Życiu Czubata i Wołoszyna

~Marek 123

Potrzeba wstrząsu i potrzeba człowieka z miłością i wiedzą do tego klubu

~50 mln?

A ile to kosztował ten stadion dla kopaczy? Niecałego sasina? Super zabawa dla dużych dzieciaków za hajs podatników umiech

maszynista

Słuchajcie,mam prośbę.Nie komentujcie KIBICA.Albo osoba podstawiona albo niepełnosprawna,umysłowo oczywiście.Omijać Jego komentarze i będzie Nam łatwiej sobie normalnie podyskutować.Masz racje to trol pislamu.

~waldek

Brawo Nowak jesteś chyba z siebie dumny?

~jajo

Niepowodzenia redaktorze to przyszły wraz z dobrą zmianą wcześniej graliśmy na szczeblu centralnym i w pucharach z najlepszymi a teraz mamy wielkie g dzięki pomysłodawcom z miasta L.N I Pan N....k

~Aaaaa

Kompromitacja rządzących. Zniszczyli piłkę w Stalowej w dwa lata. Brawo wy!

Stalówek123

Słuchajcie,mam prośbę.Nie komentujcie KIBICA.Albo osoba podstawiona albo niepełnosprawna,umysłowo oczywiście.Omijać Jego komentarze i będzie Nam łatwiej sobie normalnie podyskutować.

~StaryCiawa

A czy stary Ciawa chodzi goły po domu. Czy stary Ciawa z gołym zadem wypiętym w stronę na komentatorów socjalistycznych. Czy stary Ciawa wie że Szczepmy się na głupotę i nośmy maseczki aby nam d.. a nie zmarzła. Czy stary Ciawa już wie że zostanie trenera nowym. I czy stary Ciawa zna cenę kapusty kiszonej sandomierskiej po spożyciu której gazy uchodzą w sposób spektakularny a zapach rozchodzi się wszędzie penetrując najbardziej zakatarzone nozdrza szczególnie bezmózgowych lewą ko pisowskich dyletantów. Czy stary Ciawa jest czarnym murzynem z Afryki i obsranych gaciach przyjdzie na comiesięczną miesięcznię kaczyńskiego. Stary Ciawa dobrze wie... Wie tyle ile zje. No i czy stary Ciawa ogląda mecz z Anglią i nie klęka. Ciawa dobrze wie że błaznów dookoła zainstalowanych sporo je. Ale stary Ciawa nosa Dobrego ma i tym nosem w węszy non stop i zaraz wywęszy nową aferę. Stary Ciawa ma w d... e fundamentalne słowo prezydenta czyli "czasowo" bo to słowa oznacza pewien czas i stary Ciawa wie że czasowo to nie znaczy zawsze. Stary Ciawa dobrze wie że atomowe rozwiązania są potrzebne bo zrobiło się towarzystwo wzajemnej adoracji. Stary Ciawa musi to przerwać. Aby potem r9żnego typu stare Ciawy jak antystale i inne debile miały o czym komentować. Niech żyje stary Ciawa i niech się z bambusami stalowo miastowymi napije.

~Kokos

Pisałem kiedyś że tak to się skończy mówiłem że ci pseudo prezesi ten cały zarząd dla mnie ten syf to może uratować jeden człowiek Danaj chłopak który w swoim życiu zaczynał od zera i swoją ciężka pracą on może coś tu zdziałać k.... Niech chociaż dadzą mu szanse jak chciałby się jeszcze tego podjadz tej miernoty Kopaczów.