Czy kino Ballada zostanie „wskrzeszone”?

Image

Jest szansa na to, że kino Ballada znów będzie zapraszać na seanse filmowe. Obiekt mógłby funkcjonować pod skrzydłami Miejskiego Domu Kultury.

Kino Ballada działało niestrudzenie przez 60 lat. 31 października 2018 r. wyświetlono w nim ostatni film. Obiekt mieszczący się przy ul. Staszica 14 przejęło miasto, które nabyło go w drodze przetargu. Transakcja została sfinalizowana w ratach na łączną kwotę 830 tys. zł. Nieruchomość ma około 1151 m2, ok. 135 m2 stanowi lokal użytkowy.

- Chcielibyśmy aby ten budynek odzyskał swoją historyczną funkcję, zwłaszcza, że był budowany po to, aby być kinem. Jest to obiekt modelowo zaprojektowany, wykonany do tego, aby takim celom służył. Również w opinii mieszkańców jest potrzeba, by takie kino funkcjonowało, kino ambitne, nie tylko komercyjne, ze swoim klimatem, jakim bez wątpienia każdy jeszcze pamięta w Balladzie- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Pierwsze seanse mogłyby zostać wyświetlone w 2022 roku. Żeby jednak było to możliwe najpierw potrzebny jest projekt.

- Przygotowujemy się do złożenia wniosków o dofinansowanie z Instytutu Filmowego na zakup wyposażenia kinowego do Ballady. Żeby takie dofinansowanie uzyskać musi być pozwolenie na budowę, więc będziemy przystępować do prac projektowych. Chcielibyśmy wykorzystać elementy, które będą demontowane z sali widowiskowej jak fotele, tak aby te fotele, które będą w najlepszym stanie przewieść i zamontować w Balladzie. Były zarządzający kinem Ballada, w ramach likwidacji pozbył się foteli, jak również całej technologii kinowej. Od nowa muszą być wykonane też pewne prace odświeżające ten obiekt- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Jak podkreśla prezydent obiekt był kilka lat nieużytkowany, więc miasto będzie musiało zadbać o niego tak, by nie tylko go odświeżyć, ale również dostosować go do nowych oczekiwań klientów kinowych. W przeciwnym razie kino nie mogłoby konkurować z komercyjnymi obiektami tego typu.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Saint

Ten znowu...
Zabierzcie chłopcu te klocki, bo znowu kasa w błoto pójdzie. Już nie wie w co ręce pchać, i ni ..uja nic nie wychodzi.
To nie Warszawa, gdzie jest ponad milion mieszkańców i mają klimatyczny Iluzjon, Muranów czy Lunę, ani chocby Sandomierz ze starówką i ich SCK.
Tu już ten format się nie podniesie, bo klimatu nie ma na to (a 2 kina są i ledwo zipią).
Nawet jakby ktoś chciał z dziećmi na Poranek iść, to z tego nie wyżyją.

~Pit

Będzie przecięcie wstęgi , próba wstawienia filmów różniących się od amerykańskiego kina akcji a później powrót do rzeczywistości. Kino nie może przynosić dużych strat.
Zaczną pojawiać się głosy. Po co było wydawać pieniądze na kino które przynosi straty

~Aga

Tylko po co, w tej chwili w mieście są dwa kina i to puste.

~Dasu

I cały urok ballady po tzw projekcie i remoncie trafi szl....! Już skarpa i błonia wystarczy. A na dodatek szesnasta liga piłkarzy! Jeszcze drzewa wytną wymieniając ekran i fotele, bo tak to „znakomicie” zaprojektują.

~kazan

To bylo kiedys Kino z KLIMATEM i warto by bylo(o ile ten Pomysl dojdzie do skutku) tak zostawic odswiezyc,nowa Aparature kupic, nie zmieniac WSZYSTKIEGO-bo to tez Historia Stalowej Woli..stworzyc jak w innych Miastach Kino studyjne i pokazywac ambitne Filmy ..czy tez tematyczne np muzyczne,fantasy czy Kino francuskie,wloskie itd..w Niedziele Poranki filmowe dla Dzieci zreszta nad Profilem mozna by bylo sie zastanowic aby spelnial zapotrzebowanie i zainteresowanie...

~Pzpr2

Wróć komuno

~Jzc

O znowu wykopali temat ballady.
Czyżby zbliżały się wybory.

~Liljana

Dobrze rozumiem? Wrzos zrobi sobie konkurencję, choć upadek Ballady pokazał, że nie ma w Stalowej miejsca na trzy kina. Do tego jeszcze mnóstwo kasy na to pójdzie, będzie co kraść. A co z tym wielkim Centrum na miarę Kopernika? Już po wyborach, to już po gadaniu? I pytanie zasadnicze: ile będzie nas kosztowało odpluskwianie tego miejsca, bo o tym wszyscy bywalcy raczej wiedzą i ile jeszcze stracimy na tym pustostanie. To już dwa i pół roku marnuje się kolejne miejsce w miejskim budżecie.

~Piotr

Ten budynek to ruina. Ruiną był już kilka lat temu a co dopiero teraz gdy nikt przez lata nie dbał.
Taniej było by wyszło to zburzyć i postawić nowe ;)

~Mieszkaniec

CIEKAWE jak by to wyszło gdyby otworzono ponownie,przed okresem zamknięcia ( 3 miesiące) 3 razy zaszłem do BALLADY na seans i żaden nie doszedł do skutku bo było mniej osób niż minimum by seans się odbył. Ballada by puścić Seans wymagała minimum 5 osób które przyszły na seans i zakupiły bilet.

go123

Rest in Peace [*]

drobny81

Tylko nie te fotele z "Wrzos"-a........ Na tamtym dziadostwie nie idzie usiedzieć 15 min. co dopiero z dzieckiem pójść na jakąś bajkę. Przynajmniej w każdą niedzielę w Balladzie było dużo rodzin które przychodziły na filmy animowane ze swoimi pociechami.