Czy prezydent przekazał, czy nie przekazał nasze dane Poczcie Polskiej?

Image

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta temat znów wypłynął. Chodzi o rok ubiegły, maj 2020 r. kiedy to Polska przygotowywała się do wyborów parlamentarnych, korespondencyjnych. Dane obywateli samorządy miały przekazać Poczcie Polskiej, by ta mogła roznieść pakiety wyborcze. Wiemy, że wybory odbyły się w końcu tradycyjnie, ale echa tamtych wydarzeń wciąż ciągną się za nami.

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta temat znów się pojawił. Było wiele emocji, ostrych słów, a nawet poproszono o przerwę by móc coś udowodnić. Sprawę „odkopał” radny Damian Marczak w odniesieniu do dyskusji na temat stowarzyszenia „Nasze Miasto”, które regularnie i z dużą dozą upartości wciąż domaga się od miasta, w ramach przejrzystości działania, ujawnienia różnych faktów. Niejedna sprawa miała już swój finał w sądzie. Prezydent Lucjusz Nadbereżny zarzuca stowarzyszeniu działanie z pobudek politycznych. To nie spodobało się Damianowi Marczakowi, który uważa, że „Nasze Miasto” nie robi nic innego jak tylko informuje mieszkańców Stalowej Woli o różnych sprawach, chociażby o udostępnieniu danych mieszkańców Poczcie Polskiej.

Prezydenta Stalowej Woli mocno zdenerwowały te słowa. Po raz kolejny zaprzeczył, że takie zdarzenie miało miejsce. Przypomniał oświadczenie z maja 2020 roku.

Obrazek

- Dostaliście państwo o tym informację na piśmie. Żadne dane osobowe, ani jednego mieszkańca Stalowej Woli, nie zostały przeze mnie udostępnione Poczcie Polskiej- zapewnił włodarz miasta.

- Zostały przekazane Poczcie Polskiej- upierał się Damian Marczak, a na poparcie swych słów przytoczył pismo podpisane przez Dyrektora Biura Kontroli i Zarządzania Bezpieczeństwem (Poczta Polska S.A.) Lecha Skowrona:

Obrazek

Lucjusz Nadbereżny był jednak pewny swych racji.

- Nie przekazaliśmy żadnych danych osobowych- podkreślił ponownie.- Żadne imię, nazwisko, pesel, nie zostały przekazane do Poczty Polskiej. Został przygotowany plik ze statystyczną liczbą mieszkańców, aby anonimowe pakiety wyborcze mogły być dostarczone pod dany adres korespondencyjny. Ten pakiet nie zawierał żadnych danych, które zgodnie z dyrektywą RODO są określone jako dane osobowe- powiedział prezydent.

Według Lucjusza Nadbereżnego Poczta Polska nie zajrzała nawet do naszych danych, bo nie mogła. Do tego potrzebny byłby klucz, którego nie przekazano spółce.

- Wezwaliśmy Pocztę Polską do uzupełnienia danych, do tego aby uznać wniosek za zasadny. Jedyną osobą, która posiadała hasło dostępu do tego pliku był sekretarz Miasta Stalowej Woli. Ponieważ Poczta Polska nie przekazała nam wnioskowanych informacji, wystąpiliśmy o usunięcie tamtych danych mimo, że one nie zostały nigdy otwarte, a klucz do nich nie został przekazany- powiedział Nadbereżny domagając się przeprosin od radnego Marczaka. Ten jednak uważa, że nie ma za co przepraszać, bo i tak czy siak dane, według jego wiedzy, choć zaopatrzone hasłem, zostały jednak przekazane.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
JoeMs

... dajcie d**** siana buraczycha

~osem

Panie prezydencie
niech se hejtują pieski
karawana jedzie dalej

~fred

Wstydzi się LN powiedzieć wprost, że to zrobił?
Wtedy był z tego dumny i na pewno "zameldował Sasinowi wykonanie zadania".

~hehe

Podpowiedzcie mi, co z tymi oczkami wodnymi od Dudy? Wiosna idzie. Ile dofinansują?

~Stalowa

@Login, pod iloma nickami napiszesz, że już o tym pisali. Pisali i będą pisać. Kłamstwo należy pokazywać. Do końca świata i o jeden dzień dłużej. Rządzi miastem człowiek, który zarabiając cztery razy więcej od przeciętnego mieszkańca nawet nie potrafi odłożyć oszczędności. Nie ma nieruchomości. Ale ma kredyt na cele bieżące i remont. Co remontuje? Obajtek ma 40 nieruchomości w wieku czterdziestu lat. Ten to potrafi zarządzać. LN zamiast pokazywać butę powinien wyjść do mieszkańców i po ludzku się wytłumaczyć. A nie atakować.

~Romek

Jesteś pewien mieszkaniec? Ja widzę że tłuszcza wiernie trwa dopóki glapa drukuje pieniądze i vateusz vatowiecki wali wpysk normalnych ludzi nowymi podatkami. I to gdzie się da.

~Login

Przecież pisaliście o tym 4-5 razy.
Ile jeszcze będzie ten temat walkowamy?
Raz wam wytłumaczyć to mało?

~Mieszkaniec

~Boshhhh marny kucharku ... a co opozycja moze jak beton pisowski trzymal ... ale juz sie kruszy - oby szybko bo nic normalnego nie zostanie.

~Boshhhh

Ile jeszcze będzie ten kotlet odgrzewany?
Czy opozycja nie ma żadnych pomysłów na Stalową Wolę??

~Mieszkaniec

Czy ci wszyscy nawiedzeni przyboczni Prezydenta jak i on sam nie zdają sobie sprawy, że urząd prezydencki reprezentuje bowiem godność wszystkich Mieszkańców Miasta? Czy czytając ich komentarze mamy rozumieć, że to "przekaz dnia" dla ciemnego luda, co to "kupi wszystko"??? Czy chcą nie dać nam zapomnieć i cały czas uświadamiają nas o tym, że od dekad RZĄDZĄ NAMI DE'BILE? ( portugalski )

~Mieszkaniec

... jaka pogoda?

jusek

Komentarz do wypowiedzi, to cytat z filmu i słowa Bogusława Lindy-"Jakoś ci nie ufam i jakoś cię nie kocham"...panie prezydentu Lucyjanie.
Nie mam zameldowania w Polsce, więc możecie mnie pocałować w "kalafiora".

~Sokzburaka

On sprzedał dane 10gr od wpisu. Info z wiarygodnego źródła czytaj. TVN i wyborcza.

~Mieszkaniec

Co na to Darek ? Czy się już spuścił?

~Wert

Kłamca !!!!
będziesz siedział szczylu !

~Ewa

Kłamie,jak .u zadzuvilam na FB na jego profilu że nie miał mojej zgody na przekazanie moich danych to mi odpisał że miał prawo i przekonam się o tym.

~Polityk

W TV sprzeciwiam się destabilizacji. Przekaze Poczcie dane. Jak on może się tego wypierać. Zapomniałem że w polityce się wszystko robi byle korytko nie ucieklo

~Do @art2deco

Widzę, że partyjni klakierzy nie powstydzą się nawet kłamać by tylko lukrecjusza przedstawić w odpowiednim świetle.

~maniek

UWAZACIE ZE POCZTA POLASKA do tej pory nie posiadała waszych danych?. Moze jak by była niemiecka to by wam odpowiadało .To jak z wykupem przez obajtka lokalnych gazet w PO byl dramat ze społka orlen przejmie dane milionów obywateli .Ale ze niemcy je mieli to JA GUTT.Wasze PSEL I adres zamieszkania jest wszedzie !!!!!!!

~kleofas

WY głuPOle a w normalnych wyborach do tej pory waszymi danymi to kto dysponował?.BYLE ci.pa z sasiedztwa miała wglad w wasze pesle i inne tam ale wy drazycie wszystkie debilstwa jakie wam podesle byle baran z PO

art2deco

Pan Damian Marczak członek radnych z ramienia Naszego Miasta nie potrafi czytać odpowiedzi ze zrozumieniem. I się tym chwali zarumieniony

~Liljana

Sam się prezio wkopuje. Skoro nie przekazał danych, to co miało zostać usunięte na ich wniosek? Skoro to nie dane tylko statystyki, skoro chronione hasłem (jest takie słowo w języku polskim jak zahaslowac w ogóle?), skoro RODO tego nie chroni, to skąd wniosek o ich usunięcie? Skoro poczta złożyła wniosek niepełny, to jakim prawem dostała cokolwiek? Ja wiem, że ci, co na te kukłę głosowali są bezmyślni, ale czy ten facet nie ma godności? Z kogo on idiotę robi.

~ola

Tej sprawy nie powinno rozpatrywać się w kategoriach "przekazał" czy "nie przekazał". Pytanie zasadnicze brzmi, czy poniesie odpowiedzialność karną za złamanie prawa czy też jak w innych przypadkach okaże się zbyt odporny dla wymiaru sprawiedliwości? Wina jest ponad wszelką wątpliwość, do niej się przyznał a nawet beształ innych samorządowców(m. inn. prezydenta miasta Lubina podczas jednej z debat telewizyjnych). Dzisiaj udaje albo rżnie głupa, że on nic nie przekazywał. To jest skandal by był dalej poza zasięgiem organów ścigania! Dokąd będzie miał ten parasol ochronny? Lepiej go teraz przywołać prawnie do porządku aniżeli potem go ścigać za wszelkie niegodziwości jakich dopuścił się sprawując ten niebezpieczny dla niego urząd. Po prostu nie jest emocjonalnie przygotowany do sprawowania tej funkcji. Nie róbcie mu krzywdy pozostawiając bezkarnym!

mark30

skierować sprawę do sądu, niech ten wyjaśni uczciwie i sprawdzi, pisowcom nie wolno ufać...przypomnijcie sobie słowa kaczora obejmując władzę a dziś mamy morawieckiego obajtka i kler nie wspominając o zonach kochankach polityków na panstwowych stołkach.

~Mieszkaniec

Nie ma ciekawszych wydarzeń w mieście czy okolicy że piszecie o tym.Rada miejska chyba się nudzi jak nie ma o czym ciekawszym czy ważniejszym rozmawiać tylko o tym .

~fff

do zależni są.

Masz z tym problem?
Prezydent jest politykiem, szedł do wyborów.
Wojna polityczna ma swoje prawa.
jak każda wojna, każdy uderza w rywala.
Kierowanie zapytań jest zgodne z prawem, to w czym problem.
Rozumiem, że PiS jest święty i nigdy nie atakował rywali smiech2

Oh Wy PiSlamiści, jesteście rakiem tego kraju.

JoeMs

... to wszystko chore , mieszkać w bloku i nie znać sąsiadów ... gdzie listy lokatorów , czy wszyscy to sami przestępcy

~her

żenujące te podrygi opozycji. za robotę uczciwą się weżcie!

~zależni są

Czy to platformerskie stowarzyszenie zajmuje się czymkolwiek innym oprócz ataków na prezydenta?
Od 2 lat non stop atak na Nadbereżnego. I tylko to ich zajmuje...

~olkidolki

przecież ten kmito publicznie nawoływał do udostępnienia danych przez innych włodaży poczcioe polskiej. Czyli nawoływał do złamania prawa - bo jak wiemy, poczta nie miała prawa otrzymać takich danych. Odpowie za to?