Podpisano umowę na modernizację dworca PKP w Rozwadowie

Image

29 marca, przed zabytkową lokomotywą usytuowaną obok budynku stacji PKP w Stalowej Woli – Rozwadowie, Prezes zarządu Krystian Woś TEXOM sp. z o.o. oraz wiceprezes Paweł Stochmal podpisali umowę na przebudowę dworca kolejowego.

Dworzec zostanie poddany kompleksowej modernizacji. Fundamenty budynku zostaną wzmocnione oraz zaizolowane. Elewacja obiektu będzie odtworzona na wzór historycznej, wymienione będą okna i drzwi. Konstrukcja dachu zostanie poddana naprawie, a jego pokrycie wymienione na nowe. Wykonane zostaną również nowe instalacje w budynku. Wszystkie prace zostaną zrealizowane zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków.

- Ten dworzec nie tylko zmieni swoje oblicze zewnętrzne, nie tylko wizualnie będzie wyglądał jak ten dworzec z XXI wieku, ale również w środku będzie dworcem o standardzie bardzo dużym. Będzie dostosowany do wszystkich podróżnych, również dla tych osób, które mają problemy z poruszaniem się, niepełnosprawnością. To będzie dworzec bezpieczny, wygodny, komfortowy, przyjazny dla środowiska, bowiem w nim będą zainstalowane takie elementy, które będą zużywały mniejszą ilość energii czy również wody. Dworzec nie tylko będzie wyglądał inaczej, ale będzie takim kompletnym, funkcjonalnym dworcem służącym do obsługi podróżnych- mówi wiceminister Infrastruktury Rafał Weber.

Przestrzeń wewnątrz dworca będzie dostosowana do obecnych standardów podróżnych. Powstanie poczekalnia z ogólnodostępnymi toaletami i pomieszczeniami na kasy biletowe. Przygotowane zostaną również lokale przeznaczone na wynajem, a jedno z pomieszczeń zajmie Straż Ochrony Kolei.

O przyjazdach i odjazdach pociągów informować będą elektroniczne tablice i komunikaty głosowe. Budynek zostanie też wyposażony w nowoczesne systemy, które wpłyną na podniesienie poziomu bezpieczeństwa. Pojawią się m.in. monitoring, system kontroli napadu i BMS (system inteligentnego zarządzania budynkiem).

- Budynek dworca jest dla nas symboliczny. Dzięki podpisanej umowie odzyska swój historyczny blask. Jestem głęboko przekonany, że zostaną mu nadane nowe funkcje, nie tylko dworcowe, ale te bardzo istotne, jeśli chodzi o komfort pasażerów, ale nowe funkcje gospodarcze, komercyjne, które wspólnie tutaj z PKP będziemy realizować tak, aby Rozwadów odzyskiwał funkcje gospodarcze- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Prace projektowe związane z tą inwestycją powinny zakończyć się w I połowie przyszłego roku, zaś roboty budowlane w 2023 r. Koszt całej inwestycji wyniesie ok. 12,1 mln zł brutto. Zadanie będzie dofinansowane ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
TylkoZKS

Nowy dworzec PKP w Rozwadowie powstanie. Ja władzy ufam, że to zrobi. Wszak powstała już fabryka maseczek, 1-ligowa drużyna piłkarska, program budownictwa bloków, w tym os. Leśna, przystanek kolejowy Charzewice z dużym ruchem pociągów i tak dalej.

maszynista

Sesja zdjeciowa byla ,ale prezes PKP to skapiec .Jak miasto nie zaplaci za wynajem to nic tutaj nie bedzie oprocz SOK.Toalety ,kase blietowa w kazdej chwili PKP otworza, ale miasto musi zaplacic za wynajem .Bez zaplaty czynszu nie otworza kasy biletowej.Ludzie lykaja jak pelikany bzdety rzadzacych .A oni klamia.Co z nowego dworca PKP jak pasazer nie wejdzie do srodka tylko bedzie mogl sobie popatrzyc z zewnatrz.

~stefan

Wow no to szykuje sie nam bum końca inwestycji w roku 2023.Ma byc zakończona budowa osiedla Parkowego w Charzewicach ,Osiedla Leśna, Dworca w Stalowa Wola Rozwadów, ul.Popiełuszki, tunel na Okulickiego i cala Okulickiego, Plac Piłsudskiego,plac obok sadu i ZUS , biurowiec na Okulickiego Rynek w Rozwadowie.I wszystko to ma mieć finał w 2023 roku.No i jeszcze I liga w polce nożnej i awans Stali Stalowa Wola.Pamiętamy plan czteroletni.To może być naprawdę koniec tej władzy jeśli tego wszystkiego nie zrealizuje do wyborów.

~AntySOK

No to pierwszym łazikom w tym kraju, czyli Straży Ochrony Kolei zrobią nową gniazdko. Ta komunistyczna organizacja to jest jakaś totalna porażka. Tylko siedzą i grzeją dupska w samochodach na włączonym silniku i czekają na jelenia, który przejdzie gdzieś tylko przez tory. Zamiast chronić infrastruktury kolejowej i bezpieczeństwa w swoich pociągach. Ktoś w końcu powinien rozwiązać to towarzystwo wzajemnej adoracji. Zamiast trzydziestu sokistów, większy pożytek byłby z dwóch etatów policyjnych.

~Gaugan

Dokładnie forumowi towarzysze, suweren tego oczekuje. Otwartych poczekalni oraz zamkniętych przychodni.

~jestemza

Remont jest potrzebny temu budynkowi bo to obraz nędzy i rozpaczy. Akurat jestem za tym żeby otworzyli poczekalnię i toalety bo często jeżdżę pociągami. Z rozwadowa można jechać bezpośrednio np. do Warszawy, Wrocławia czy nawet Szczecina.. Ale skąd może o tym wiedzieć ktoś kto ze swojej dziury nie wystawia nosa

~Bbyk

Koło wzajemnej adoracji. Z fabryki masek to fabryka prezerwatyw i wazeliny dla całej partii pis

~Jakiś

Ale krzani smiech2
To będzie dworzec na miarę naszych możliwości. Czy wy wiecie co my tym dworcem robimy? Mówimy patrzcie to nasze, przez nas zrobione i to nie jest nasze ostatnie słowo smiech2

Może płezydęt już by zszedł na ziemię a nie wzorował się na filmach obrazujących słusznie minioną epokę. I nie , nie były to filmy mające za zadanie inspirować a wyśmiać. Mam nadzieję że pomogłem smiech2

~he he

te nieudaczniki żadnej okazji nie przegapią aby się lansować....

~Smoliwąs

SOK - ostatni żywy relikt PRL'u. Jako ciekawostkę dodam tylko, że tego typu formacja funkcjonuje jedynie na Białorusi i w Rosji.

~Anna

Koniec tej ekipy nadchodzi Dyzma na dyzmie dziwię się tylko że włodaż LN się nie boi że niedługo trzeba będzie za to odpowiadać przed prorokiem

~KOŃ

@hehe
"Tak. Zobaczymy to na pewno. Będą na otwarciu kibice czwartoligowej drużyny, ubrani w maski z fabryki w Stalowej, w pociąg będą wsiadać na stacji w Charzewicach. Poczta z udostępnionych danych wyśle zaproszenia."
W punkt!
Dodałbym jeszcze: Skarpa samoczynnie przestanie się osuwać, maszt nigdy nie runie pod warunkiem, że flaga będzie ściągana.....itd.

~ TO JA

poprostu DEBILIZM

~Dojna zmiana

Dlaczego nic nie podają w jakich kierunkach będzie połączenie z tej stacji w Rozwadowie i z jaką częstotliwością będą kursowały pociągi.

~taka prawda

No pierd... piss.

tytus1002

GDF100

~Ryszard

~irys To nie wiesz o tym że jeden robol musi mieć nad sobą tuzin kierowników i doradców, nie licząc sekretarek?

~irys

remont jest potrzebny ale co robi tyle statystow Do roboty

~toż to szok

Panie LN - Nie boi się Pan odpowiedzialności? Przed ludźmi, społeczeństwem, dziećmi, historią? Trudno mi uwierzyć, że nie widzi pan rzeczywistości. Może warto wyjść do mediów i przeprosić mieszkańców. Póki jeszcze można. Po prostu.

~WHO

.... nie wiem co powiedzieć. Najpierw się pchają na "scenę" a potem finał: klub poza normalną ligą umiech, obwodnica jak ścieżka dla rowerów, fabryka maseczek widmo.... i oczywiście najmniejsze słowo krytyki to największy hejt oraz chęć podważania dobrej zmiany. Zobaczymy jak wypalą te osiedla.

~MottodlaElyty

Ratuj się kto może! Kudłaty oszołom znowu bawi się klockami lego. Wyjdzie z tego to samo co z fabryką maseczek, stadionem i drużyną piłkarską. Czego się Kudłaty nie dotknie zamienia się w ...wno!

~Edek

12 mln utopić w jakąś ruinę to może tylko ktoś kto robi to nie ze swoich pieniędzy. Ilu ludzi musi tyrać cale zycie za głodową pensję, zeby na koncie PKP uzbierac tyle kasy zeby bezmyslnie ja wydać na starą bude, ktora bedzie generować tylko koszty. Wyburzyć i zrobic maly nowoczesny budynek ktory w zupelnosci tam wystarczy.

~Yhyyy

Przecież to nie miasto finansuje ten remont. Najwięcej do gadania mają ci co nie mają pojęcia o temacie, później plotki sieją.

~Stalowa

@Jurek - przecież wiadomo, że tego nie zrobią. Po co to piszesz?

~Jurek

Nie wyremontują ...żle .Wyremontują też żle .....Pie.....a oPOzycja !!!

~obca

nowoczesny? tylko po co komu kasy biletowe na parę osób ,które dziennie podróżują z tego miejsca i kto ma w tym interes aby utopić kilka milionów w błocie?

~ja 2

@Loo (o, jakiś nowy nick, zawsze byłeś edziem)- widzisz gdzieś jakieś kłamstwo? To zgłoś.

~toż to szok

Podpowiedzcie mi. Kim jest kobieta na zdjęciach? Czy to pani Anna? Nie chcę myśleć, że aż tak nas oszukują. A tak przy okazji: jest ustawowy obowiązek publikowania oświadczeń majątkowych. Czy nie dotyczy to pisowców? Może jest jakieś nowe rozporządzenie?

~Loo

Już się hejt zaczyna?
To nawet dworca nie można wyremontować, żeby zwolennicy totalnej opozycji nie mieli czegoś do dodania?

~''

Jednym słowem kolejny budynek remontowany nie wiadomo po co, chyba jedynie po to żeby obciążać miasto kolejnymi długami i kosztami utrzymania. Kasy w tych czasach? W dobie tak małej liczby pasażerów, możliwości kupienia biletu przez internet czy u konduktora? Naprawdę? Lokale na wynajem? W takim miejscu? Kto to niby wynajmie skoro na rynku tyle pustych, wszystko się tam sypie, ludzi praktycznie nie ma.To jest takie wydawanie pieniedzy dla wydawania bo dają. W centrum Stalowej syf, nie ma kto uczciwie zagospodarować terenu koło torów, domu kultury, rynku, dworca PKS, pełno pustych budynków, lokali na których nie ma chętnych a w Rozwadowie będą się bić? Naprawdę