Na Dąbrowskiego praca wre

Image

Na ulicy Dąbrowskiego w Rozwadowie wiele się dzieje. Ciężki sprzęt pracuje nieustannie, droga jest rozkopana i nie da się do niej dojechać. Ulica zmienia się w oczach. Zadanie pochłonie blisko 2,7 mln zł.

Modernizacji poddawany jest odcinek o długości 492 metrów (od skrzyżowania z ul. Rozwadowską do skrzyżowania z ul. Bełżyńskiego). Zakres prac obejmuje wykonanie robót ziemnych, przebudowę i rozbudowę kanalizacji deszczowej oraz nawierzchni drogowej, ciągów pieszych, ścieżki rowerowej, oświetlenia ulicznego, a także przebudowę 4 skrzyżowań z drogami publicznymi z ul.: Rozwadowską, Kościuszki i Targową, Jagiellońską oraz Bełżyńskiego. Finał wszystkich prac powinien nastąpić 20 maja przyszłego roku.

Wykonana jest już cała infrastruktura podziemna. Teraz robotnicy zajmują się chodnikami i ścieżkami rowerowymi. Do ułożenia są jeszcze warstwy konstrukcyjne jezdni, podbudowa pod nawierzchnię oraz sama nawierzchnia.

Przed nami wciąż II etap tej inwestycji. W planach jest przygotowanie i złożenie wniosku o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Darek

Może mnie do roboty przyjmą tylko że ja nic nie umie

~BezKappy

Orientuje się ktoś może, czy podczas modernizacji linii telekomunikacyjnej zostanie tam podciągnięty światłowód?

maszynista

Wcvzesniej sroga byla szeroka i mozna bylo parkowac przy chodniku .Czy tez to widzicie ze teraz bedzie waska droga a auta nie beda mogly parkowac przy chodniku?Bylo dobrze to zrobili źle.

~Kasjer

Prace faktycznie postępują i widać zarys drogi i chodników , będzie pięknie .
Ty Maszynista chyba już nie pracujesz skoro nie jeżdzisz ale droga się przyda tym co pracują .

tytus1002

GDF100

maszynista

A ile drzew zniszczyli i to dobre gatunki co rosly przy tej ulicy?Caly remont nie potrzebny bo ta droga nic nie jezdzi oprocz aut mieszkancow ktorzy parkuja na ulicy.Psiarnia jedynie tu przejezdza na patrolu albo drzemia przy tym magazynie obok dworca w radiowozie.Tu kase pchaja a na budowe nowych blokow to nie ma kasy.

kabi

a ten na zdjęciu niech uważa żeby mu się trzonek nie ułamał, drugiego nie dostanie

~Edek

Pod Metalowcem stojom po piniondze.

~Guci

Gdzie jest darek z mankunem haha stary opozjonicsta lala