Bramy segmentowe - co musisz o nich wiedzieć?

Image

Garaż to nieodzowny element każdego domu jednorodzinnego. Łączy się go z budynkiem lub tworzy osobny budynek, aby to tam parkować swoje samochody. Skoro jest garaż to potrzebna również brama. Dziś powiemy Ci nieco o bramach segmentowych, które okazują się być coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem wśród Polek i Polaków. Nic dziwnego, oferują naprawdę sporo, o czym oczywiście przekonasz się czytając ten artykuł!

1. Dla kogo brama segmentowa?

2. Bramy segmentowe – zalety

Czym są bramy segmentowe ?? W jakich sytuacjach się sprawdzą, a także, dlaczego są chętnie wybierane? To pytania, na które postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym artykule. Możesz mieć pewność, że przedstawimy je jak najbardziej obiektywnie, abyś wiedział, że naprawdę można na nie stawiać, bez obaw o jakiekolwiek wady tego rozwiązania.

Dla kogo brama segmentowa?

Zaczniemy od krótkiego wyjaśnienia, czym w ogóle jest brama segmentowa. To jak sama nazwa mówi, segment paneli połączonych ze sobą zawiasami. Kiedy taka brama się otwiera, panele te posuwają się ku górze jeden po drugim. Ostatecznie wszystkie mają znaleźć się pod stropem. Identyczna sytuacja jest, kiedy brama się zamyka. Każdy panel, jeden za drugim zsuwa się ku posadzce, aż wszystkie będą ustawione prostopadle do niej. Wybór bramy segmentowej to bez dwóch zdań rozwiązanie uniwersalne, bardzo wygodne, oferujące sporą ilość zalet, o których zaraz napiszemy. Producent bram segmentowych, nieważne, jaka to firma, zawsze poleca swoje rozwiązania klientom. Czy to słuszne? Według nas tak, a przekonać Cię o tym powinny zalety tych bram, o których poniżej.

Bramy segmentowe – zalety

Stawiając na bramy segmentowe możesz przede wszystkim liczyć na maksimum miejsca w swoim garażu. Cała konstrukcja bramy nie zajmuje wiele miejsca, a po jej otwarciu wszystko znajduje się pod sufitem. Otwór wjazdowy jest wiec dużo większy, niż w przypadku między innymi bram otwieranych, jak każde drzwi. Co więcej, otwór wjazdowy może mieć dowolny kształt! To nie koniec zalet, bo trzeba tutaj zaznaczyć, że panele składają się z konstrukcji warstwowej, coś pokroju kanapki. Pomiędzy dwoma płatami blachy znajduje się warstwa izolacji, co przekłada się na odpowiednie ocieplenie samej bramy. Ostatnia, równie ważna zaleta to możliwość swobodnego otwierania. Wystarczy do tego minimum 15 do 25 centymetrów nadproża i wolną przestrzeń na suficie o długości minimum równającej się długości bramy. Wygodne, trwałe i odpowiednio ocieplone rozwiązanie dla Ciebie!

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =