PUP: 2870 bezrobotnych w powiecie stalowowolskim

Image

Jaki wpływ na wskaźniki bezrobocia ma pandemia? Sprawdźcie statystyki.

W Polsce

Według szacunku Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w lutym 2021 roku 6,6% i wzrosła: w porównaniu do poprzedniego miesiąca o 0,1%, a do roku ubiegłego- o 1,1%.

Pod koniec lutego br. mieliśmy w Polsce 1 100 559 osób bez zatrudnienie i w porównaniu do końca stycznia br. liczba ta wzrosła o 10 194, czyli o 0,9%. Najniższą stopę bezrobocia rejestrowanego zanotowano w wielkopolskim (4%), a najwyższą w warmińsko- mazurskim (10,7%).

W województwie podkarpackim bez pracy pozostaje 90 758 osób. Stopa bezrobocia na koniec lutego wyniosła 9,4%.

Branże, które od początku wybuchu pandemii borykają się z największymi ograniczeniami działalności to: gastronomiczna, rozrywkowa, fitness i sprzedaży detalicznej.

W powiecie stalowowolskim

Na koniec lutego 2021 roku w stalowowolskim pośredniaku zarejestrowanych było 2870 osób bezrobotnych, w tym 1525 kobiet. To o 5 mniej niż w styczniu br. Dla porównania w grudniu 2020 roku w PUP- ie zapisanych było 2778 osób.

Prawo do zasiłku przysługiwało 461 bezrobotnym (w tym 224 kobietom). 187 osób zostało zwolnionych z przyczyn dotyczących zakładu pracy (78 k.). Bez zatrudnienia pozostaje: 758 osób (406 k.) bez kwalifikacji zawodowych, 573 (371 k.) bez doświadczenia zawodowego, 1136 (585 k.) zamieszkałych na wsi oraz 481 kobiet, które po urodzeniu dziecka nie wróciły do pracy.

Sytuacja na rynku pracy, ze względu na zamieszkanie na terenie gmin, wygląda następująco: Stalowa Wola: 1639 bezrobotnych (887 k.), Bojanów: 216 (104 k.), Pysznica: 252 (139 k.), Radomyśl nad Sanem: 187 (95 k.), Zaklików: 269 (143 k.), Zaleszany: 307 (157 k.).

Spośród wszystkich zarejestrowanych osób w stalowowolskim pośredniaku, w szczególnej sytuacji na rynku pracy pozostaje 2358 z nich (1280 k.) Jest to: 815 osób (508 k.) do 30 roku życia, 1196 (705 k.) długotrwale bezrobotnych, 744 powyżej 50 roku życia (242 k.), 128 korzystających ze świadczeń z pomocy społecznej (69 k.), 611 (518 k.) posiadających dziecko lub dzieci do 6 roku życia, 9 kobiet mających na wychowaniu dziecko niepełnosprawne oraz 201 osób niepełnosprawnych (82 k.).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Kazik

@ala.Ciesze się ,że mają króliki do experymentow za darmo.Szczurow nie muszą zabijać.Szkoda ,że mówią prawdy o tej szczepionce. Dużo się słyszy jak się ma znajomych z różnych kręgów...

~ala

29.032021. Już ponad 30 mln osób w Wielkiej Brytanii dostało przynajmniej j.edną dawkę szczepionki przeciw Covid-19

~pracus

PFR 1 niedlugo się konczy to skala bezrobotnych sie powiększy - z mojej firmy na bank 3 osoby ( tam mozemy liczyc na pomoc Panstwa

~opolo

do Botox w sumie to nie mozna sie z Toba nie zgodzic - niestety ale obecnie Stalowa to mniejsza lub wieksza patologia wystarczy przejsc sie po miescie co 3 obrzyn trzesacy sie na glodzie alkoholowym albo karyna z ruska fajka w buzi - oprocz tego chmary emerytow i ludzi zniszczonych zyciem i lekarstwami chorobami - takich zwyklych normalnych zyjacych na luzie i na poziomie to jest moze w porywach z 30 procent w tym miescie - dlatego ten artykul ma wsoja wymowe w jego tresci jest zawarty szereg prawd i te prawdy sa dla Stalowej druzgocace....

~właśnie

Nie mogę się zgodzić z tym, że nie ma pracy w regionie.. Jak kto chce to znajdzie pracę bez problemu ale obecna władza zamiast wspierać ludzi uczciwie pracujących na etatach lub przedsiębiorców promuje nieróbstwo.. Tylko dej i dej .. A na alkoholizm jest lekarstwo - pała i zimna woda, za fraki i do roboty.

~Himal

Nie trzeba być prorokiem żeby przewidzieć że ten cały proces dąży do niewolnictwa, dewaluacji pieniądza a na końcu rewolucji jak już wszyscy bedą przymierać głodem.

~Botox

@Himal dokładnie.Jednak się nie chce i jest to chory i nieuleczalny system.Jednak widzisz po tym co niżej piszą.Obrona nieróbstwa i lenistwa .Dać a produktywność zero.

~Himal

Do Botox, przecież przefiltrowanie potrzebujących pomocy od pasożytów jest dziecinnie proste. Państwu pis jednak na tym nie zależy, bo to ich podstawowy elektorat. Tendencja jest wręcz odwrotna, patologii będzie przybywać. Niech no tylko wprowadza dochód gwarantowany.

~Botox

@Brr czyli pijana matka opiekuje się dziećmi oooo jakie mądrości głosisz .Mnie nie brakuje z boków schodzi dziękuję.Zaimki dzierżawcze pisze się dużą literą amebo.P.S płaci każdy pracujący na tę bandę nierobów .Idź głosuj na PiS bo jesteś pewnie statystycznym wyborcą.Zabrac tym co pracują a dać nierobom.Aklurat tych co widzę to zdrowi ludzie .Nie chorzy .Nauczyli brać ,brać i więcej.Tak chorobą PRL .I nieròbstwo to ich jedyną chorobą.Tak jak ktoś niżej pisał .Praca jest tylko trzeba chcieć.A Ty co milenials czy nierób?

~Brr

Alkoholizm to też botoxsie choroba tak samo chorują pracujący i nie pracujący i nie powinno cię interesować jak kto żyje bo z ciekawości kociej mordy dostaniesz znalazła się do rozliczania ludzi dobrze że tobie żarcia i kasy nie brakuje może niech ci nawet z boków brzucha wychodzić pamiętaj jedną rzecz jaka ty jesteś dla ludzi karma wraca ty nie pomagasz tobie nie pomogą

~Botox

@ Brr jeśli trudna sytuacja życiowa według Ciebie jest wyprowadzenie dzieci do szkoły i przedszkola i łojenie browara to ja też tak chcę.Patola to jesteś Ty .Nie pracujesz nie jesz.Proste.Nie mam do.ludzi ,którzy są chorzy itd.Jednak robota w tym mieście jest ale trzeba chcieć.Moze to Ty loisz browary??

~Tato

Zatrudnijcie lenia Dareczka bo on nic nie robi

~Realista

Ciekawe jakie dane PUP i rząd poda dane na przełomie maja i czerwca kiedy to po obowiązkowym rocznym cyklu zaczną się masowe zwolnienia po "tarczach antykryzysowych"...

~Roy Orbison

Czy warto tracić pieniądze na zbrojenia? Czy tego Chrystus nauczał?

~!!!!!

A w zakładach na terenie dawnej huty brakuje ludzi do pracy. Dlaczego wolą siedzieć na garnuszku państwa? Bo tak wygodnie jest . Po co pracować na czterobrygadówce za najniższą krajową . Lepiej brać kasę z zasiłków i plusów i w domu siedzieć albo na czarno robić. Pała i zimna woda na takich i pozbawić statusu bezrobotnego , odebrać wszystką kasę. Zmusić do pracy nierobów. Takie jest moje zdanie

~Brr

Do botox patola, to jesteś ty nie obrażaj ludzi itp ciekawe czy jeżeli ty znajdziesz się w trudnej sytuacji życiowej czy chorobie czy będziesz taka cwana pierwsza polecisz do Mopsu lub do innych instytucji

~Botox

Proszę MOPS o.podnie liczby patoli ,które utrzymuje nasz powiat.