Jaką suchą karmę dla psa warto wybrać?

Image

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów karm dla psów. Są one zróżnicowane pod kątem wieku oraz wielkości czworonoga. Spotkać też można produkty przeznaczone tylko dla psów o wrażliwych żołądkach albo po sterylizacji. Wybór suchej karmy dla psów jest bardzo duży. Jak więc wybrać tę najlepszą?

Jaka powinna być najlepsza sucha karma dla psa?

Podstawowym składnikiem suchej karmy dla psa jest mięso - oczywiście o ile zwierzę nie ma problemów z trawieniem. Im więcej mięsa, tym lepiej. Ważne są również inne składniki. Dlatego zawsze trzeba dokładnie czytać, co napisane jest na opakowaniu. Znajdują się tam takie informacje jak: dokładny skład, producent, przeznaczenie, dawkowanie. W liście składników na pierwszym miejscu jest zawsze podany składnik, którego jest najwięcej. Rodzaje mięsa, które najczęściej są spotykane w karmie dla psa to na przykład świeże mięso, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, suszone mięso, mączka mięsna czy też mięso wstępnie trawione enzymami.

Jeśli chodzi o inne składniki, to sucha karma dla psa powinna zawierać owoce i warzywa, ponieważ dostarczają one różnych witamin (na przykład witamina D3, witamina E i witamina A) i podwyższają wartość odżywczą. Poza składem trzeba również zwrócić uwagę na potrzeby pupila. Producenci oferują karmy dla psów o różnym składzie ze względu na cechy charakterystyczne danych zwierząt. Wyróżnia się podział na produkty dla psów zdrowych i dla psów chorych. Przy czym suche karmy dla psa zdrowego dzielą się ze względu na wiek, wielkość rasy, specjalne potrzeby jak i konkretne rasy. Natomiast suche karmy dla psów chorych mogą być przeznaczone dla zwierząt z otyłością, kamicą moczową, zaburzeniami żołądkowo - jelitowymi, chorobą dziąseł, chorobą stawów, chorobą skóry oraz dla takich psów, które są po jakiejś operacji albo będących w trakcie rekonwalescencji.

Jak wybrać suchą karmę dla szczeniąt z wrażliwym układem pokarmowym?

Sucha karma dla psów musi odpowiadać potrzebom czworonogów. Zwłaszcza w przypadku szczeniąt z wrażliwym układem pokarmowym. Najważniejsze cechy jakimi powinna się ona charakteryzować to: wysoka jakość składników, brak zawartości sztucznych barwników i konserwantów, wysoka przyswajalność, a także lekkostrawność. Wszystkie składniki muszą być odpowiednio zbilansowane. Taka sucha karma dla psów powinna mieć formułę bezglutenową. Dodatkowo w jej składzie nie może zabraknąć probiotyków, które stymulują florę bakteryjną jelit oraz lecytyny – usprawnia ona proces spalania tłuszczu, i błonnika roślinnego - dba on o zdrowe jelita. Gdzie szukać takiej karmy dla szczeniaków z wrażliwym układem pokarmowym? W ofercie HUSSE można znaleźć odpowiednią karmę, która zaspokoi wszystkie potrzeby szczeniaka.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =