Wyspa w kuchni – wymiary, rozwiązania, inspiracje

Image

Cechą charakterystyczną nowoczesnego budownictwa, jest łączenie kuchni, jadalni oraz salonu, w jedną i spójną całość. Decydując się na takie rozwiązanie, warto pamiętać o tym, że kumulacja różnych przestrzeni użytkowych, wymaga zastosowania specjalnych rozwiązań, dzięki którym komfort gotowania, spożywania posiłków czy wypoczynku po ciężkim dniu w pracy, nie zostanie zakłócony. Takim elementem integralnym może być np.: wyspa kuchenna, pełniąca zarówno rolę blatu roboczego, miejsca do przechowywania, czy stołu do wypicia porannej kawy.

Mitem jest, że wyspa zarezerwowana jest wyłącznie do wnętrz o znacznym metrażu. To rozwiązanie sprawdzi się również w niewielkim pomieszczeniu, pod warunkiem, że projekt zostanie dobrze przemyślany i opracowany. Aby uniknąć wpadek, zamiast gotowych mebli z salonu, lepiej wybrać kuchnię na wymiar, wraz z wyspą. Dzięki temu mamy gwarancję, że całość będzie spójna, solidnie wykonana i przede wszystkim dostosowana do naszych indywidualnych potrzeb.

Zalety wyspy kuchennej

Ogromną zaletą kuchni z wyspą jest jej użyteczność i funkcjonalność. To nie tylko dodatkowy blat roboczy, na którym można swobodnie gotować, ale również przestrzeń do przechowywania naczyń, zapasów jedzenia czy akcesoriów kuchennych. Warto pamiętać, że kuchnia na miarę, daje zdecydowanie większe możliwości, niż gotowe meble z salonu. Dzięki realizacji indywidualnego projektu, na wyspie, możesz zamontować piekarnik, zlew czy płytę indukcyjną. Takie rozwiązanie sprawia, że podczas gotowania możesz mieć oko, na to co dzieje się w salonie, a podczas przyjęć czy spotkań rodzinnych, możesz w tym samym czasie rozmawiać z gośćmi i przygotowywać posiłek.

Kuchnia z wyspą – wymiary

Chociaż na etapie projektowania, metraż jest niezwykle istotny, to jednak kluczem do uzyskania funkcjonalnej przestrzeni jest przede wszystkim dobry układ i rozmieszczenie sprzętów. Nawet jeśli wydaje Ci się, że twoja kuchnia jest zbyt mała, by pomieścić wyspę, przed podjęciem ostatecznej decyzji lepiej skonsultuj się ze specjalistą. Czasami wystarczy niewielka korekta jak np. rezygnacja ze stołu w kuchni, na rzecz stołków barowych postawionych przy wyspie, by uzyskać satysfakcjonujący efekt końcowy. Warto pamiętać, że dobry producent mebli kuchennych zaprojektuje przestrzeń tak, by komfort użytkowania z tego pomieszczenia był jak najwyższy.

Estetyka wykonania

W przypadku kuchni otwartej na salon i jadalnię, ważne jest by uzyskać spójność wizualną całej przestrzeni. Meble kuchenne wraz z wyspą, powinny współgrać z resztą pomieszczenia, oddając styl i charakter właściciela. Ważne jest, aby meble zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów i z jak największą precyzją.

Wysoka estetyka wykonania jest ważna również dlatego, że decydując się na otwartą kuchnię z wyspą, łączymy przestrzeń wypoczynkową, z częścią typowo użytkową. Gotując, chcemy patrzeć na ładny salon, i odwrotnie, lepiej odpoczywa się z widokiem na ładną kuchnię. Właśnie dlatego na urządzenie tego pomieszczenia warto poświęcić nieco więcej czasu oraz uwagi, i zadbać o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Na ostateczny efekt składają się nie tylko dobrze wykonane meble, ale również odpowiednio dobrane oświetlenie, wysokiej jakości sprzęt AGD, czy elementy dekoracyjne.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =