Po zimie na skarpie pojawiły się pęknięcia

Image

Coraz ładniejsza za oknem pogoda sprawia, że wielu z nas udaje się na spacery. Ci, którzy odwiedzili w tym roku teren skarpy mogli zauważyć, że po zimie w kilku miejscach pojawiły się pęknięcia.

O problemach, jakie występowały na skarpie pisaliśmy kilkakrotnie. Nie dość, że wykonawca, któremu powierzono rewitalizację tego obszaru zakończył wszystkie prace rok później niż przewidywała umowa, to jeszcze zostawił po sobie różne fuszerki. Jesienią 2019 roku był wzywany do naprawy szkód, bo pojawiły się osunięcia m.in. na ciągach pieszych.

Temat skarpy pojawił się w ubiegłym roku na obradach Rady Miejskiej. Wówczas to radni zostali zapewnieni, że skarpa nadaje się do użytku i wszystko jest tak jak należy. W tym miejscu chcielibyśmy przypomnieć, że na skarpie wykonywane były badania geofizyczne, które wykazały, że skarpa nie osuwa się. Pomimo tego wykonano dodatkowe zabezpieczenia. Skarpę wzmocniono warstwą biowłókniny i tzw. geosiatką.

Osoby, które zamieszkują bloki położone po sąsiedzku są zaniepokojone tym, że po zimie pojawiły się nowe osunięcia, zwłaszcza tam gdzie spływa woda opadowa z terenów przyblokowych. Temat ten na fb poruszyło Stowarzyszenie Nasze Miasto.

- Już kilka razy informowaliśmy, że ze skarpą przy jej rewitalizacji były i są nadal spore problemy, ponieważ osuwa się wciąż ziemia na niestabilnym gruncie, szczególnie tam, gdzie spływa woda opadowa z terenów przyblokowych. Odbioru tej inwestycji w 2019 roku dokonała specjalna komisja powołana w Urzędzie Miasta i już wtedy było sporo wątpliwości co do jakości prac i materiałów, a mimo to wykonanie inwestycji oceniono jako db. Już rok później, bo w 2020 roku dokonano przebudowy i remontów istniejącej tam infrastruktury za 150 tysięcy- mówi Łukasz Banasik ze stowarzyszenia Nasze Miasto.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~~~123

fuszerka zrobiona od razu to do poprawy droga daleka trzeba robić od nowa.JAKI Prezydent takie inwestycje tylko nasze podatki idą w błoto A Lucek sie chwali na całego .

manukun

Nadbereżnemu przeszkadzały topole na skarpie, więc teraz miasto wyda kilkadziesiąt milionów złotych na jej stabilizację. Już w wakacje zacznie się problem, niech tylko ciężki tranzyt zacznie jeździć bublem obwodnicopodobnym i wywoływać wibracje...

manukun

Edziu znowu bredzi. Biedak chyba w górach nie był i nie widział drzew na szczytach. Przecież to niemożliwe, żeby korzenie stabilizowały zbocza, te świerki ważą tysiące ton!

~Wieża

Drwal działał jak w amoku i została gola piaskowa wydma z ciężkimi blokami na szczycie. Niedługo strach będzie pójść do kuchni po herbatę jeśli okna wychodzą w stronę Sanu.

~mormor

Jak jakiś ciul zaparkował swoje wymarzone 35 letnie auto to ie dziwota ,że pęka!!!!

~Adam

Do liljana, ten drwal ma konkłetne imię

~:-)

bo ogólnie wiadomo, że za co się pis weźmie to zawsze spi...oli

~asobni

kiedy tepaki w urzedzie miasta i w starostwie zaczna odpowiadac za defraudacje i utopione miliony prywatnymi majatkami ??? przeciez to jest paranoja ze w gospodarce rynkowej pracownik firmy odpowiada od a do z za ewentualna glopote i kretynstwo swoim majatkiem a balwan z budzetowki za niechlujstwo,brak kwalifikacji i kkretynstwo i topienie milionow spokojnie parzy sobie kolejna kawe !!!!! czy ta patologia ku...a w Polsce jest wpisana w konstytucje czy ku..a jak ????

~Liljana

Nie osuwa się, ale się osuwa umiech)) Jak się wyrżnęło cały system korzeniowy, bo jeden dureń z drugim mieli problem z pijakami, to mamy, co mamy. Pili, co piją, a wszyscy zapłacimy za głupotę jakiejś niedouczonej bandy.

maszynista

Na skarpie lucek n. pokazal co potrafi czyli byly duze drzewa ,nikomu nie przeszkadzaly.A potem duze drzewa zrobily sie niebezpeczne .Rzucaly w ludzi galeziami w czasie wiatru i wiadomo kto podpisal wycinke drzew .Ogolnie skarpa to wielka wpadka pis .Kredyt wziety na nikomu nie potrzebna rewitalizacje .

go123

@ skarpiak

Jeżeli bloki zaczną się osuwać, miasto będzie musiało przenieść ich mieszkańców do bloków socjalnych budowanych przy ulicy Orzeszkowej.
Chyba że ktoś zostanie eksmitowany bez prawa do lokalu socjalnego. Wtedy są dwie możliwości:
- schronisko dla bezdomnych, jeżeli otrzyma skierowanie z MOPS-u;
- obozowisko bezdomnych w lesie przy ulicy Przemysłowej, jeżeli nie dostanie skierowania do schroniska.

~skarpiak

~go123 - proste widać nie dla wszystkich. było podłoże związane naturalnie, teraz sam piasek jest więc z wodą spływa. ot, odwieczne prawa natury. a Lucek się nie pozbiera finansowo jak bloki zaczną się osuwać i ludzie podadzą go do sądu.

go123

Ja z wykształcenia jestem politologiem, ale mechanizm jest prosty:

1. Śnieg stopniał i woda spłynęła do rzeki wypłukując ziemię;
2. Więc skarpa zaczęła się zapadać i osuwać.

To dosyć proste.

~Gonzo

Te prace były od początku fuszerka tam było zawsze mokro nawet w lecie są podskórne cieki jak nie będzie drenażu dobrego to tak będzie szkoda kasy i rozliczyć patalachow

~Mieszkaniec

Tak Pan Łukasz Durek Wszystko Może tylko nam pomoże - wszak jest z nadania O'Bajtka.

e2rds

inżynier, taka prawda vel pseudointeligent to to samo, sam tłumaczy jako "inżynier" i sam sobie przytakuje jako "taka prawda"

go123

Dobry Wieczór;

To chyba normalne, że skarpa osuwa się w kierunku rzeki.

~Mieszkaniec

A może Lukrecjusz weźmie wreszcie odpowiedzialność za tę skarpę. Ile nas mieszkańców będzie jeszcze kosztowała niekompetencja tego dzieciaka?

~Szef

Panie Banasik bierz się za łopatę i do roboty

~No go

Może Pan Łukasz wreszcie pokaże łopatą, jak powinno być. .
Teoretykom i fantastom dziękujemy.

remont

Flizelina, siatka i uniflot haha

~Waldek

Jak tam na Poniatowskiego? Cieszycie się że wam Lucjusz wyhatatał drzewa na skarpie? Z każdym dniem wasze bloki są bliżej natury

~Widziałem

Trzeba było wcześniej zapytać okolicznych mieszkańców. Osobiście widzę jak co roku mądrzy ludzie którzy tam mieszkają od wiosny do jesieni sami umacniają skarpe bo ona nie jest stabilna i cały czas pracuje.
Nasi decydenci puścili przy skarpie pseudoobwodnice oraz planują remont ul. Działkowej żeby zwiększyć ruch pojazdów. Ktoś się opamieta dopiero jak komuś dom popeka. Ciekawe kto wtedy zapłaci za szkody...

~jasio

nie pisze siem osuwa tyko posówa

~Typ

Nareszcie jakiś artykuł hejterski o skarpie, dawno nie było nic.
Za tydzień proponuję, żeby portal shejtował błonia.
Opozycja zawyje z wdzięczności.

~Hgf

Wysłać z łopatami hejterów, niech wreszcie zrobią coś pożytecznego.

maszynista

Osuwiska to robota Luckowego on robil fotki z tablicami rewitalizacja skarpy.Dobrze skarpa bedzie sie osuwac i nigdy nie zatrzyma sie dopoki nie urosna duze drzewa i trawa.

~Centuś

Po zimie totalna opozycja wytworzy jakieś dobra dla nas?

~taka prawda

Do cykuś, co ty masz do BŁONI mamy najpiękniejsze BłONiA w POLSCE. Cała POLSKA nam naszych błoni zazdrości.

~Cykuś

Czyli jakość wykonania jak na na błoniach. Gratulacje dla obecnej władzy.