Po świętach czeka nas remont jednej z najruchliwszych ulic miasta

Image

Popiełuszki… Ulica mocno eksploatowana i jak to idzie w parze, nadająca się już do remontu. Zaraz po świętach pojawić się na niej mają robotnicy i sprzęt ciężki. Powiat szykuje się do wielkiego zadania.

Przebudowie poddany zostanie odcinek 670 metrowy ul. Ks. Jerzego Popiełuszki od przejazdu kolejowego aż do skrzyżowania z DK77 (skrzyżowanie przy konkatedrze). Zadanie ma kosztować nieco ponad 7,3 mln zł, z czego 5,55 mln zł stanowi dofinansowanie z zewnątrz (Fundusz Dróg Samorządowych). Szykujcie się więc na objazdy, utrudnienia i korki.

W ramach zadania rozebrana zostanie nawierzchnia. Przebudowana będzie kanalizacja sanitarna, sieć gazowa i ciepłownicza. Powstanie kanalizacja deszczowa. Ułożona zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa wraz z warstwami podbudowy. Pojawią się asfaltowe ścieżki rowerowe po obu stronach drogi i nowe ciągi piesze. Trzy skrzyżowania zostaną przebudowane, a mianowicie z ul.: Okulickiego, Skoczyńskiego, Wolności. Przy złączeniu Popiełuszki z Okulickiego pojawi się turborondo. Cała droga ma zyskać nowoczesne i energooszczędne oświetlenie.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~lekarz

Do alojzy i wszyscy się cieszą , że nie będzie na terenie naszego miasta żadnych topól powodujących alergie zwłaszcza u małych dzieci.

~Alojzy

Topole już oznaczyli do wycinki. Tylko czekać aż wytną te chwasty.

kabi

~Love napisał

Kabi na do widzenia nie zapomnij po wachlować cyckami.

cóż prostak Love więcej potrafi?

Mówię ci jak się nie znasz na rzeczy to lepiej zamilcz.

~Do

Gow. O prawda za wszystko się biorą fachowcy tacy jak Sasin za co się nie weźmie to już wcześniej slierd.li takie to pisowskie

~:-)

ja się zadaję z taką jedną, też najruchliwszą w mieście...

~Dzordz

No to logiczne robić to etapami. Tylko jakiś czas temu ogłaszano że okulickiego też niedługo rusza. Wiec się to w czasie jednak może "przypadkiem" zbiec i się Stalowa zakorkuje.

~inżynier

Do pana dzordz, lepiej się nie spieszyć bo zamkniemy wszystkie ulice w mieście i jak będą jeździć kierowcy.

~Dzordz

To ciekawe co piszesz panie inzynierze ale wg szumnych zapowiedzi w mediach to remont okulickiego i budowa tunelu ma ruszyc w pierwszej polowie roku. Kto sie mija z prawdą ?

~Love

Kabi na do widzenia nie zapomnij po wachlować cyckami.

~inżynier

Do kiwak, nie masz zielonego pojęcia o tej rewitalizacji a zabierasz głupio głos. My mówimy o rurach doprowadzających wodę i odprowadzających ścieki z tych bloków na ulicy POPIEŁUSZKI.

~kiwak

drzewa zostawić, a rury puścić drugą stroną ulicy, tam i tak nic nie rośnie

~takaprawda

Do kabi, masz na 100 procent zagwarantowane , że te wszystkie topole rosnące przy ulicy POPIEŁUSZKI znikną z tamtąd już tej wiosny. A po wykopaniu korzeni jeśli się okaże że kozenie tych topoli zniszczyły infrastrukturę podziemną to i e jesiony rosnące w stronę ulicy STASZICA też pójdą pod topór. Bo korzenie dużych drzew potrafią nawet rury żeliwne przebić swoimi korzeniami i zablokować odpływ czy dopływ wody. Bo takie rury po 50 latach używalności są przerdzewiałe i nawet ja mogę swoim palcem taką rurę przebić.Ale na wszystkim trzeba się znać bo inaczej robisz ze siebie pośmiewisko.Pamiętaj rewitalizacją naszego miasta zajmują się fachowcy co na wszystkim się znają a nie amatorzy twego pokroju.

~inżynier

Do andrzej, po co robisz ze siebie największego idiotę na tym portalu. Nie masz zielonego pojęcia o budowie ''wieżowców''. Co ma ulica do budowy biura i dowiedz się gdzie to biuro to biuro ewentualnie powstanie. Przecież rewitalizację tej ulicy nie będą robić amatorzy twego pokroju tylko inwestor co takich ulic zrewitalizował tysiące. Jak się remontuje cokolwiek o to wszystkim się myśli po to aby w przyszłości nie było żadnych problemów. Już we wrześniu a ulica będzie zrewitalizowana, A w październiku zaczynamy rewitalizację ulicy OKULICKIEGO od ronda przy stacji benzynowej do ulicy SZOPENA i budowę tunelu pod torami łączący ulicę OKULICKIEGO z PRZEMYSŁOWĄ. Zrobi ten tunel ta sama firma co zrewitalizuje ulicę OKULICKIEGO.Gdyby nie rewitalizowano ulicy OKULIKIEGO zaraz po świętch WIELKANOCY to już byśmy się brali za ulicę OKULICKIEGO i ten tunel. Chodzi o to aby nie zablokować ruchu w mieście. Kiedy otworzymy OBWODNICĘ to w mieście będzie bardzo mały ruch bo najwięcej korki robią samochody przejeżdżające przez nasze miasto. Tylko skąd ty możesz cokolwiek wiedzieć co będzie robione w tym roku w mieście.

kabi

koperek, czas na wycinki minął dopiero jesienią mogą ciąć, ale są już straże powołane i będą pilnować

kabi

Love, no ty to przerastasz mistrza, idąc twoim rozumem to w mieście w tym samym czasie mogłaby być realizowana jedna inwestycja. Każdy inwestor musiały się zapisać w kolejkę i czekać latami a może by i nie doczekał. Większej głupoty nie spotka. I to jest właśnie debilizm w twoim wykonaniu.
Jak nie wiesz kto co buduje to nie zabieraj głosu.

~Love

Dokładnie ~andrzej masz rację potem zamkną od Słoneczka po górkę rozwadowską ul. Okulickiego rozgrzebią po czym gdy skończą to rozpoczną budowę tunelu pod torami i znów rozgrzebią co najmniej pod Ajot. W tym czasie nie dokończą obwodnicy i jak zwykle w pięknym stylu.... Stylu naszej władzy socjalistycznej zwołają konferencje na której w blasku zaprezentuje się Weber i Lucek i opowiedzą jak to budują Stalową Wolę i poproszą o jeszcze większą stalową wolę mieszkańców.

~andrzej

ja wam powiem jak to zrobią .oni oczywiście piszą swoje ,a ja wam napisze jak będzie , najpierw zrobią tą drogę ,ą później zaczną budowę biurowca i przy budowie tego biurowca rozwalą tą drogę i będzie trzeba ją znowu remontować za 2 lub 3 lata.

manukun

@piket
Tam wystarczające byłoby zrobienie ronda zamiast świateł i wymiana nawierzchni. Reszta to jedynie kaprys urzędniczy

~Stalowiak.

"Książe Tego Świata" - co to za określenie?

~Ddreporter

@Gzyms
Ci szczkacze poniżej to nie są Polacy. To mniejszość narodowa gorsza od cyganów.

~koperek

No w tym rzecz ze jednak drzewa rosną tam na rurach ,kablach i kanałach.Zobaczysz jak to otworzą.Gdyby tego nie zrobili w przyszlosci awaria za awaria a z drzew i tak nic by nie bylo.Zreszta to nie drzewa tylko pasożyty .Takie to sa te topole.Dobrze ze pójdą pod topór.

~Alojzy

No tam pod drzewami leci tylko prąd, gaz i telefony. Na geoportalu to można sprawdzić.

maszynista

Drzewa nie rosna na rurach ,a idioci nas przekonuja ze tak.To takie klamstwo zeby ludzi uspokoic.Drzewa z jednej strony ulicy wycieli za Szlezaka i nic nie nasadzili do dzisiaj.Tak bedzie samo wytna i nigdy nic nie posadza bo nie bedzie gdzie sadzic jak ulice poszerza blizej bloku.Idioten.

~Gzyms

Nic nie robią źle. Coś robią też źle. Polacy to taki trudny naród że im nigdy nie dogodzisz.

~olo

Szkoda że nie rządzi koalicja. Oni nic nie robili i był święty spokój.

~Alojzy

Prawda jest taka że droga nie spełnia swojego zadania w godzinach szczytu. Z jednej strony tory, obok światła, wyjazdowe uliczki z osiedla i ponownie światła. To się nie może udać. Szkoda że nie powstał nigdy ulica łącząca Okulickiego z Mickiewicza. (tak wiem, wielki park stanął na drodze).

~tomek

maszynista ty debilu.Bedzie rozbierana cala ulica po obu stronach bo bedzie robiona kanalizacja ,zmieniane rury .Elektryka itp.Najpierw zapoznaj sie debilu co jest pod ziemia do zrobienia a pozniej sie wypowiadaj.

~Metal

Szkoda drzew i tego,,ciepłego"pomarańczowego światła. Spacer wieczorem ta ulica to było coś,a zimą to już wogole odlot. Piękny klimat tej ulicy zniknie bezpowrotnie.Miejmy nadzieję że starosta dokona nasadzen tak jak obiecał .I niech zrobi coś z prawa strona ulicy Popiełuszki bo na ta pustynie bez drzew nie sposób już patrzeć. Nasadzenia po remoncie z obu stron !!!!

~Love

BEZ ŁEBA KOMPLETNIE.....!!!! Ta władza jest tak głupia że szok....ale to żte głupia jest to wiadomo nie od dziś za to ich wyborcy to dramat debil debil pogania. NAJPIERW SKOŃCZ durniu obwodnicę a dopiero potem zabieraj się za kolejne projekty. Zamknijcie jeszcze ul. Okulickiego i będzie super... NAJLEPIEJ DEBILE ZAMKNOJCIE SIĘ W DOMACH I JUŻ K... A Z NICH NIE WYCHODŹCIE DO CZEHO ZACHĘCAJĄ WASI PRZYWÔDCY Z ŻOLIBORZA.

~Bzdet

jabar, kabi, taka prawda. Widzę że nastąpiła kłótnia w pisiej, patologicznej rodzinie smiech2