Zmarł brat Eugeniusz Wawrzonek. Miał 58 lat.

Image

Jak poinformowali Michalici 22 marca 2021 roku zmarł brat Eugeniusz Wawrzonek. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej.

Śp. Brat Eugeniusz urodził się 25 sierpnia 1962 r. w Nawsiu, w parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wielopolu Skrzyńskim. Po ukończeniu szkoły podstawowej w rodzinnej miejscowości oraz Zasadniczej Szkoły Górniczej w Bytomiu, wstąpił do Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła w Miejscu Piastowym 1 sierpnia 1984 r. Po rocznej formacji w postulacie, został przyjęty do nowicjatu. Pierwszą profesje złożył 16 lipca 1986 r. w Pawlikowicach. W 1988 roku, przez kilka miesięcy, pracował w swoim zawodzie poza Zgromadzeniem, a po powrocie kontynuował formację zakonną. Profesję wieczystą złożył 29 września 1994 roku w Markach. W Zgromadzeniu pełnił obowiązki ogrodnika, furtiana, zakrystiana i przez niemal 20 lat – do końca swego życia – organisty. Przez wiele lat borykał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Brat Eugeniusz od dzieciństwa wyróżniał się pobożnością. Pochodził z rodziny „wybitnie katolickiej” – jak się wyraził proboszcz jego rodzinnej parafii. Dwie rodzone siostry brata Eugeniusza wybrały życie zakonne.

Uroczystości pogrzebowe śp. Brata Eugeniusza odbędą się 26 marca 2021 r., w parafii pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woli.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Jeff Lynne

Bogu można się podobać na różne sposoby.

~lalala

Różnice między kapłanami (często nazywanych ojcami) a braćmi (bez święceń kapłańskich) nie polegają tylko na wykształceniu. To zupełnie inne powołanie. Ojciec łączy w sobie kapłaństwo i życie zakonne, brat zakonny jest po prostu zakonnikiem. Jednak nie wyłącznie dlatego że nie ma skończonych studiów. Są bracia po studiach, również teologicznych, ale czują powołania kapłańskiego, chcą być po prostu zakonnikami. To trudna droga, bo o ile kapłan jest często doceniany, brat zakonny pozostaje w cieniu. Tak było z br. Eugeniuszem. Mało kto go widywał, był tylko słyszalny z chóru. Z drugiej strony bratu łatwiej o pokorę, ksiądz musi o nią mocniej walczyć.

~brat a ojciec

Ojciec ma świecenia kapłanskie, skończył studia i moze odprawiac msze, jest jak ksiądz... Brat nie ma często matury, albo ma maturę ale nie podjął studiow, nie moze sprawowac mszy swietych

~święty

jaka jest różnica w zgromadzeniach zakonnych pomiędzy bratem, a ojcem, tzn. kiedy jest się bratem, a kiedy ojcem?

ona26

ŻEGNAJ Byłeś wspaniałym człowiekiem