Zalety i zastosowanie kładek pieszo-rowerowych

Image

Budowa czy też remont ulicy, tunelu, mostu, albo konieczność stworzenia przejścia na drugą stronę niewielkiego zbiornika wodnego, to sytuacje, w których najlepszym rozwiązaniem staje się zastosowanie kładki pieszo-rowerowej.

Nowoczesne kładki pieszo-rowerowe, to konstrukcje, pozwalające w krótkim czasie zbudować nawet kilkadziesiąt metrów przęsła. Dzięki temu możliwe jest znaczne ułatwienie ruchu pieszym czy też rowerzystom, bez konieczności nakładania drogi, jeżeli trzeba ominąć jakąś przeszkodę. Obecnie można po prostu w tym miejscu położyć wygodną kładkę.

Czym się charakteryzują kładki?

Przede wszystkim są bezpieczne. Ich powierzchnia jest antypoślizgowa. Posiadają także barierki, umożliwiające poruszanie się po kładce bez poczucia dyskomfortu, szczególnie, kiedy kładka jest zawieszona dość wysoko nad poziomem powierzchni. Te modułowe konstrukcje są przeznaczone do lekkiego obciążenia. Oznacza to, że mogą po nich poruszać się piesi oraz swobodnie przejeżdżać rowery. Jeżeli jest taka konieczność, to kładka wytrzyma także okazjonalne obciążenie przez pojazd konserwacyjny. Kładki produkowane przez renomowanych producentów są montowane w procesie produkcji i po przywiezieniu po prostu kładzione między brzegami. Montaż nie zabiera więc cennego czasu. O takim rozwiązaniu powinien pomyśleć każdy inwestor, który zamierza przystąpić do działań powodujących powstawanie trudności w ruchu pieszych na określonym odcinku. Dzięki kładce można także ominąć naturalne obiekty, takie jak zbiorniki wodne na terenie miasta i obszarze podmiejskim.

Jaką kładkę wybrać?

Podstawowym parametrem będzie długość. Należy sprawdzić, ile przęseł będzie potrzebnych. Kolejna kwestia to wygodna szerokość kładki, by mogli się na niej mijać piesi i rowerzyści. Później trzeba się także zastanowić, czy będą potrzebne dodatkowe elementy, takie jak wieże, platformy czy schody. Zależy to od tego, czy niezbędne jest wyrównanie różnicy poziomów. Dobrze także jest sprawdzić, czy firma produkująca łączy poszczególne przęsła na zawiasy wysokiej jakości oraz czy oferuje transport i montaż. Wszelkie dodatkowe wątpliwości będą na pewno rozwiane w trakcie rozmowy z konsultantem.

Czym się kierować przy wyborze firmy?

Na pewno jej renomą, jak w przypadku każdego innego zakupu produktu, który ma dobrze spełniać swoje zadanie oraz być w pełni bezpiecznym. W przypadku kładek nie można mieć ani cienia wątpliwości w kwestii profesjonalizmu firmy, ponieważ chodzi tutaj życie ludzi, którzy będą się po takiej kładce poruszać. Warto na pewno przyjrzeć się dotychczasowym realizacjom, nie tylko w sieci. Jeżeli to jest możliwe, dobrze byłoby sprawdzić działanie takiej kładki na żywo, jeżeli firma posiada realizację gdzieś w okolicy. Na pewno wybór będzie wtedy pewniejszy. Można się po takiej kładce przejść i samemu sprawdzić, czy nie jest śliska, zbyt wąska oraz czy posiada odpowiednie zabezpieczenie antypoślizgowe powierzchni. Oczywiście ważny jest też aspekt estetyczny, by kładka nie psuła spójności miejskiego krajobrazu.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =