Trwają prace przy budowie Parku Zimnej Wody

Image

We wrześniu ubiegłego roku miasto wybrało firmę, której powierzono budowę Parku Zimnej Wody. Podejrzeliśmy jak przebiegają prace związane z tą inwestycją.

Park Zimnej Wody powstaje w pobliżu skateparku przy ul. Przestrzennej. Obszar, który obejmuje będzie podzielony na dwie części: rekreacyjną (skatepark, teren spacerowy) i obszar naturalny (dziki, niezadbany, ciągnący się aż do ulicy Czarnieckiego).

Obecnie realizowane są prace ziemne. Część drzew i gałęzi, które zostały przeznaczone do wycinki już usunięto. Efekt niektórych działań jest już widoczny. Powstały dwa stawy, które w przyszłości będą zbierały wodę z całego otoczenia. W późniejszym czasie nad jednym z nich umieszony zostanie mostek, nad drugim- dwa pomosty. Wokół stawów pojawi się ponad półkilometrowa ścieżka naturalna, ekologiczna, z informacjami jakie żywe gatunki zamieszkują obecnie obszar rewitalizowany i z opisem charakteru środowiskowym tego miejsca.

Kiedy warunki atmosferyczne będą na to pozwalały wykonawca zajmie się budową toru do jazdy typu pumptrack. Będzie on ulokowany wokół obszaru zielonego i posłuży jeżdżącym na wrotkach czy rolkach. W zboczu skarpy powstanie widownia. Będą też nowe nasadzenia. Przy schodach będzie się mieścił ogród róż polskich z Gór Pieprzowych. Wokół elementów sportowych również będą rosły rośliny. Na efekty tych prac trzeba poczekać do końca września br.

Przez Park Zimnej Wody będzie przebiegać kilometrowa ścieżka asfaltowa rowerowo- biegowa sięgająca od ul. Energetyków poprzez Staszica, wzdłuż stadionu lekkoatletycznego aż do ul. Czarnieckiego. Wszystkie prace związane z tą inwestycją powinny zakończyć się pod koniec czerwca 2022 roku. Koszty tego przedsięwzięcia zamknęły się w kwocie ok. 7,73 mln zł. Ponad połowę tej sumy stanowi dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

taka prawda vel pseudointeligencie, ja się z tobą nie zgodzę z tym zarybianiem, owszem, szczupakiem, line, karasiem karpiem i wszelkim innym barachłem bez sumika karłowatego tak, ale nie sandaczem do bagiennej wody. poczytaj o biologi sandacza, ale mogłeś o tym nie wiedzieć i to niewielki błąd. Poza tym, to na pewno nie będzie to zbiornik o głębokości 3 czy 4 metry, tylko raczej do 2 metrów.

~jan

DO TAKA PRAWDA, MASZ 100 PROCENT RACJI.

~taka prawda

Do manekina, tak hejterze dla ciebie nic nie trzeba bo nie mieszkasz w naszym mieście. O jakiej retencji ty gęgasz na ulicy SPACEROWEJ? Jak chcesz zobaczyć zbiornik retencyjny to siądź do autobusu i przejedź się do WILCZEJ WOLI i zrozumiesz o czym ja komentuję. A te bluźnierstwa to zostaw sobie na marsze razem z dziewicami które walczą o zabijanie nie narodzonych dzieci. Jeszcze nigdy w naszym mieście nie było tyle wspaniałych inwestycji jak w ostatnich 5 latach. A z tymi borsukami to się pomyliłem bo mi chodziło o bobry.

manukun

Tam już jest retencja, wystarczy nie psuć. Niech lepiej Nadbereżny już niczego nie "reformuje", bo za co się nie weźmie, szlag to trafia...

~taka prawda

Byłem tam wszystko zobaczyć , idąc od stacji benzynowej aż do mostu na SANIE . Po pierwsze musimy wyciąć wszystkie drzewa rosnące między ulicą SPACEROWĄ a stadionem lekkoatletycznym aż do samego SANU. A w miejscu wyciętych drzew zrobić wielki zbiornik retencyjny który powinniśmy zarybić szczupakami i sandaczami bo to jedne z najbardziej wartościowych ryb. A na brzegach tego zbiornika retencyjnego postawić ławeczki i od strony południowej zasadzić nowoczesne drzewka tlenowe czy miodowe. Przy okazji zauważyłem tysiące drzew ściętych przez borsuki między mostem a stadionem. Wiem , że budowa takiego zbiornika to następne miliony ale były to wielki pożytek dla wszystkich mieszkańców naszego miasta a zwłaszcza wędkarzy i każdy wędkarz się ze mną zgodzi.

e2rds

Widzę, że jeszcze masz dostęp do kompa cieciu, do 23 czy to całodobowy dyżur do rana, ale i tak długo ryjesz, to musi być stresujące i ten komp to twoja jedyna rozrywka i dobrze. Tak ma być.

~Twój Men

Hej erddes jak się masz ptaszku

e2rds

Twój Mem, ja tam wiem psychiczny kto pod jakim nickiem pisze, a ty taki psychiczny to zostawiasz taki smród, że pół roku śmierdzi po tobie. Ty śmie.dzielu piszesz tylko o jednych powtarzających się porach bo tak pracujesz, psychol to psychol. Chory, pusty, obleśny łeb myśli, że jak zmieni nicka to śladów nie zostawi.

~Twój Men

Hej erdees ty jesteś chory psychicznie i wszyscy o tym wiedzą skarbie.Robisz zestawienia różnych nicków i osób a sam już nie wiersz z kim i o czym piszesz a jedno ci w głowie.

e2rds

Twój Men, widzisz, obserwuję twoje wpisy od dawna, ty jesteś chory psychicznie, myślę, że niegroźny dla otoczenia, tylko zboczony maniak seksualny, na tych swoich dyżurach nie masz co robić, to jak dorwiesz się do kompa to tylko jedne myśli po tym chorym mózgu chodzą, a tym czego ci najbardziej brak i na co masz obsesję. Robię krótkie zestawienie tych twoich chorych zboczonych wpisów, by ten pusty łeb może przeanalizował co piszesz od dawna, może dotrze to do ciebie, albo ktoś zainteresuje się tobą, takim chorym zboczonym umysłem. Te wszystkie nicki wymienione w tym zestawieniu wpisów to są twoje, kiedyś pisałeś pod innymi, teraz tylko zmieniłeś nicka, jest tych wpisów więcej, ale zacząłem od tego w którym przyznałeś się do Downa, ale ty nie masz Downa, ty jesteś zboczony, sfrustrowany maniak seksualny i w tym twój problem, cyt:
26 Października 2020 16:57:12~Darek
Ja mam zespół Downa
4 Listopada 2020 16:32:56~Darek
Ja będę codziennie w pampersie chodził
23 Listopada 2020 21:05:07~Darek
Ja też mam długą nie rolkę ale pałę i nie ma chetnych na ssanko?
20 Listopada 2020 19:29:35~Darek
Tak jest mam dalej ból tyłka ale spotkanie się odbędzie u mnie w wucecie
21 Listopada 2020 11:41:10~Darek
To jak kto jeszcze chętny na proteścik bo mam ból tyłka i trzeba mi pomóc
20 Listopada 2020 22:50:27~Darek
Zapraszam serdecznie do spotkania w sprawie protestu u mnie zapewniam wam niezapomniane chwile że mna
21 Listopada 2020 22:49:15~Darek
Tak rowek trzeba wylizać kotu a potem mi tez
11 Grudnia 2020 23:21:58~Darek
Hej e2rds chce Ciebie
12 Grudnia 2020 13:31:07~Darek
Nie udawaj takie niewiniątko e2rds bo sam się prosisz żeby cię zapinać ty zboczuszku
12 Grudnia 2020 21:36:11~Dar.czek
Tak lubię sobie proteściki organizować w 8 osób i mam.bol tyłka i Ciebie erdess też lubię tak jak ty mnie po ostatniej nocy było super.
19 Grudnia 2020 18:21:07~Darek
Oblesny erdeesie to masz tyłeczek
19 Grudnia 2020 16:24:11~Darek
Erdess obciągaczu -zapinaczu gdzie jestes
6 Lutego 2021 16:11:31~Dar.czek
Erdees to kundel niemyty
11 Marca 2021 21:48:15~Men
Mam ochotę na er sedeska
25 Marca 2021 18:48:46~Twój Men
Erddeskowi nie staje bo nie ma co i żal heh
26 Marca 2021 20:14:02~Twój Men
Erddesik nie ma ptaszka
27 Marca 2021 08:32:59~Twój Men
Hej hej erddesku gdzie jesteś
27 Marca 2021 18:12:13~Twój Men
Przecież erddes z domu nie chcesz wyjść bo się boisz skarbie
27 Marca 2021 20:49:08~Twój Men
Ja nic nie muszę a ty musisz skarbeńku mi płacić za przyjemności,za to że masz małego ptaszka i szukać innych do zaspokojenia bzykaczu.Dobrze że ta 13 stka już w przyszłym tygodniu skarbie.

~Twój Men

Takie masz skarbie fantazje teraz jak sranie na kogoś ale ty masz ciągle zatwardzenie i nic z tego nie będzie maleńki.

e2rds

Twój Men, ty to masz przyjemności jak cos pooglądasz, a jeszcze wiele skarbeńku musisz, a przede wszystkim pracować, a ja na takiego eunucha to mogę tylko nas..ać, natomiast trzynastka nie tylko dla mnie jest interesująca, innym też się należy, dlatego ryj bo musisz jeszcze i nieprawda, że nic nie musisz, jeszcze musisz umrzeć, bez przyjemności życiowych, które ja mam, eunuszku.

~Twój Men

Ja nic nie muszę a ty musisz skarbeńku mi płacić za przyjemności,za to że masz małego ptaszka i szukać innych do zaspokojenia bzykaczu.Dobrze że ta 13 stka już w przyszłym tygodniu skarbie.

e2rds

Twój Men, no widzisz eunuszku, nic o mnie nie wiesz, ale ty faktycznie jesteś skarbem dla takich jak ja, widzisz, nie musisz mieć przyjemności z tego, że jesteś ułomny nie tylko fizycznie, ale i umysłowo, ale musisz pracować, między innymi na masze 13, ja już dostanę w przyszłym tygodniu, ale inni też chcą dostać, więc pracuj, pracuj skarbie. Przynajmniej tyle z ciebie pożytku.

~Twój Men

Przecież erddes z domu nie chcesz wyjść bo się boisz skarbie

e2rds

Twój Men, spaceruje po świeżym powietrzu eunuchu.

maszynista

Będą też nowe nasadzenia tak jak bedzie koniec pandemi.

~Twój Men

Hej hej erddesku gdzie jesteś

e2rds

Twój Men, żaden chłop nie ma ptaszka, ten instrument tępaku inaczej się nazywa. Widzisz, eunuchy co prawda mają ten instrument, ale tych w przenośni "orzeszków" im brak i instrument tylko do jednego służy. Pozdrawiam eunucha który przynajmniej na forum może się przedstawiać "Men". Jeszcze jedno tępaku, nie znudziło ci się dostawać tak po tym głupim łbie i ciągle próbować ugryź dziadka, masz jakąś niezdrową obsesję masochisty być bitym po łbie i być z tego zadowolonym. Widocznie tylko krótkim zdaniem szczekniesz tyle by żona nie zauważyła. Pozdrawiam eunucha masechistę.

~złomiarz

Taaaaa, to żółte żelastwo z kablami pod napięciem jeszcze stoi. Jako dekoracja nie pasuje i niebezpieczne w dodatku. Jak Kałużę na środku wygrzebali, to chyba dadzą je człowiekowi na złom sprzedać, bo jak tak, woda z prądem...

~Twój Men

Erddesik nie ma ptaszka

~WHO

... po głębszym zastanowieniu nazwa jest infantylnie bezsensowna.

e2rds

Twój Men, a co na ten temat może eunuch wiedzieć, może tylko kłapać zębami nic więcej. Pozdrawiam Mena eunucha, kłap dalej, przynajmniej na forum możesz się tytułować "Men".

~Gok

W tych domach to syfiarze mieszkają wszystkie śmiecie na skarpę wyrzucają

~Twój Men

Erddeskowi nie staje bo nie ma co i żal heh

e2rds

Marylka, w zimnej wodzie tylko kaczorowi.

~taka prawda

Nareszcie to zdziczałe miejsce będzie pięknie wyglądać i skończy się smród z tego bagna dla mieszkańców okolicznych domów. A w tych domach mieszka elita z naszego miasta.

~Marylka

Czy przy Parku Zimnej Wody staje?

~Alojzy

I dobrze. Raz tam jak przechodziłem to się na mnie patrzył wściekły bóbr. Mógł mnie zaatakować.

~lekarz

Do lili, hejterku masz zaproszenie do przychodni na ulicy WYSZYŃSKIEGO bo takich jak ty trzeba leczyć psychicznie.