Na Działkowej wylewają asfalt

Image

Mieszkańcy Stalowej Woli skarżyli się na złą jakość ulicy Działkowej. Obecnie na tym terenie prowadzone są intensywne prace. Wkrótce pojedziemy wygodnie i bez hopków.

Przy ul. Działkowej mieszczą się 2 zakłady pracy. Jest to Miejska Oczyszczalnia Ścieków oraz Centralna Oczyszczalnia Ścieków. Codziennie do nich docierać muszą pracownicy. Mamy już wiosnę, przynajmniej kalendarzową. Droga potrzebna jest też nie tylko pracującym w tym rejonie, ale i spacerowiczom i użytkownikom pobliskich działek. Wszyscy wiemy jak dziurawa była nawierzchnia Działkowej. Łatano ją wprawdzie, ale na wiele się to nie zdało. Niemniej jednak można się było nią poruszać. Później, gdy ruszyły prace związane z budową obwodnicy Stalowej Woli i Niska z części Działkowej zerwano nawierzchnię. W tunelu, który poprzez Działkową biegnie pod obwodnicą, zostały ułożone chodniki, ale nie od razu położono asfalt, przez co porobiły się dziury, w których po opadach deszczu, powstawały ogromne kałuże. O urwaniu koła nie wspominając. A potem, jak poinformowała nas Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która odpowiedzialna jest za roboty ziemne w tamtym rejonie, przyszła zima i nawierzchnia bitumiczna nie mogła zostać położona, początkowo przez zbyt niskie temperatury, a potem jeszcze zalegający śnieg.

Teraz sytuacja wreszcie uległa zmianie, a na Działkowej prace wre. Postępy widać na zdjęciach poniżej. Docelowo przewidziano, że Działkowa ma rozpoczynać się od ul. Wałowej i prowadzić w kierunku wjazdu na błonia, a następnie będzie ciągnąć się w stronę nowego wiaduktu, który powstaje w ramach budowy obwodnicy Stalowej Woli. Przejdzie też pod wiaduktem i będzie kierować się w stronę skarpy, a następnie oczyszczalni ścieków. W ciągu drogi zaplanowano 2 wyniesione skrzyżowania: pierwsze przy oczku wodnym, drugie przy ul. Podgórnej. Wzdłuż drogi mają pojawić się ścieżki pieszo- rowerowe oraz parkingi. Finału wszystkich prac powinniśmy spodziewać się pod koniec czerwca 2023 roku.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~pracownicy

My pracownicy oczyszczalni ścieków przejeżdżający ulicą Działkową codziennie do pracy od ulicy Poniatowskiego przy garażach na skarpie. Bardzo dziękujemy prezydentowi naszego miasta za asfalt przy tym tunelu bo codziennie nasze samochody były zasrane tym błotem po obu stronach tego tunelu.

~znawca

Do manekina , przestań się kompromitować , drogą serwisową przy działkach będzie ulica DZIAŁKOWA która jest dwukierunkowa.Tak samo za tym tunelkiem przy oczku serwisowa droga będzie od strony SANU pod mostem na PYSZNICĘ.

manukun

Edziu, cztery pasy obiecywała Butryn ze Szlęzakiem, Nadbereżny z Weberem wielkim sukcesem nazywają ten bubel przez błonia. Teraz ty musisz ich bronić, bo wywalenie 20 mln zł za kilometr takiej ścieżki zakrawa o żarty. Ile tych pasów będzie na przebiegu przez działki, skoro tam nawet alejki wzdłuż nasypu nie ma?

e2rds

takaprawda vel pseudointeligencie, przyjdzie czas to pośmiejemy z tej czteropasmówki z drogami serwisowymi, oj będzie ubaw z ciebie.

~takaprawda

Do e2rds, emerycie czepiłeś się inteligenta jak rzep psiego ogona.Przestań twoich kretyńskich manipulacji bo ja komentowałem ,że z drogami serwisowymi ta OBWODNICA będzie 4 pasmowa. A to jest prawda ale ty z matematyki miałeś pd górkę i z liczeniem masz wielki problem.Powiedz to co myślisz o tej OBWODNICY ludziom co pracująw strefie ekonomicznej to zasadzą ci takiego kopa , że odechce ci się głupiej propagandy. Po co się kompromitujesz do reszty i robisz za pajaca.

~jowa

~taka prawda, yntelygencie - a kiedy to liczyłeś tych ludzi tam sie przemieszczających?

e2rds

taka prawda vel pseudointeligencie, no myślę, że wszyscy będą zachwycenie tą czteropasmową obwodnicą pseudointeligenta.

~Babcia

Wojna bydzie!
Przed wojno też wylewali!

~taka prawda

Byłem tam wczoraj wszystko zaobserwować i powiem tak , pracownicy oczyszczalni ścieków są szczęśliwi , że już nie będą mieli ochlapane samochody tym błotkiem pod tym tunelkiem. A jak dziś zrobią asfalt przy oczku to wszyscy mieszkańcy naszego miasta będą przeszczęśliwi bo tam tysiące ludzi się przemieszcza. Już nie mogę się doczekać maja na oficjalne otwarcie tej pięknej obwodnicy. Powinna przyjechać na otwarcie TELEWIZJA NARODOWA aby cała POLSKA i wszyscy POLACY zobaczyli naszą pękną obwodnicę.

~kinol

nivea - ot, taka to właśnie 'specjalistyczna' firma co nie kładzie a wylewa. ;-)

~Dojna zmiana

Tylko czy uwzględniono, iż ze Skarpy pomiędzy oczkiem a ul. Podgórną są wycieki wody. Położą asfalt a w miejscu wycieków znów po zimie asfalt zostanie rozkruszony przez zamarzającą wodę. Będzie podobnie jak z alejkami na wysokości Skarpy przy Poniatowskiego 80.

~Onan

Przecież tam roboty max na 6 mc. Obwodnice zrobili w 2 lata, a tu mowa o kilometrowym odcinku gónwo-ścieżki.

nivea

Otóż asfalt się kładzie nie wylewa.

e2rds

maszynista, dobrze robią, ta droga może nie być modernizowana wcale jak obiecuje L.N i najprawdopodobniej nie będzie, to chociaż taka będzie, a to jest drugi dojazd do błoni, VIVO, działek i oczyszczalni i musi być względnie dobra, to czwarty pas pseudointeligenta.

~verso

lepiej póżno niż wcale

maszynista

Po co to komu .To tak zwana droga do pasania krow w latach 80 tych a teraz asfalt klada .Wiochy nie zakryjecie asfaltem.

~jasio

i poco wylewajom nie lepiej na cos wykorzystac np zrobic aswaltowy park

e2rds

takaprawda vel pseudointeligent, to po tym czwartym pasie jeździłeś, tym serwisowym, to mam pytanie, w którym miejscu on będzie miał połączenie z obwodnicą, bo tylko przy VIVO jest możliwy wjazd i przez Czarnieckiego. To jak z tą czteropasmówką.

~takaprawda

Super ta droga teraz wygląda jak nie było asfaltu to hejterzy hejtowali , że woda tam stoi teraz znowu hejterom asfalt się nie podoba. Jutro będą kolo oczka asfaltować drogę do BŁONI, wszystko nareszcie wspaniale wygląda aż miło się tam rowerem przejechać.

~Arturo

No dwa lata to przesada ale jak będzie firma chłopek to możliwe biedne te działki z jedne strony droga a zdrugiej remont drogi ale będą smaczne jarzynki

Tymcio2708

2 lata będą robić ta drogę?? To są jakieś jaja

~he he

było błoto to dało się jakoś jechać, teraz jak zaleją drogę asfaltem to już nikt nie przejedzie, bo się przyklei, no chyba że czołg

umarly

Finału wszystkich prac powinniśmy spodziewać się pod koniec czerwca 2023 roku? 2 lata będą remontować drogę długości 1300 m? Rozumiem że będzie tam pracował 1 lub max 2 pracowników?

kabi

Romek, czy ty chciałbyś jeździć cały czas po dziurach? To jest koszt kilkadziesiąt tysięcy zł ale jakaś wygoda będzie dla kierowców do czasu remontu a potem wiadomo że wszystko będzie rozkopane i od nowa budowane.

Twoim zdaniem nie opłaci się wstawać do roboty bo w każdej chwili należy się spodziewać śmierci..

~Romek

Dziwne, jakas firma wygrała przetarg i przebudować ul Działkową to jak się wezmą do roboty to rozwalą to co dzisiaj było walcowane.