Materace w Bielsku-Białej - jak dobrać twardość i rodzaj odpowiedni dla siebie?

Image

Wybór odpowiedniego materaca może wydawać się niesamowicie skomplikowany. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów materacy, różniących się rozmiarem, twardością czy rodzajem wypełnienia. Łatwo pogubić się w gąszczu możliwości! Dzięki lekturze tego artykułu dowiesz się, jak dobrać materac do swoich potrzeb.

Określ swoje potrzeby

Przed rozpoczęciem poszukiwania idealnego materaca ważne jest poznanie i sprecyzowanie swoich wymagań. Czy szukasz materaca dla dziecka, nastolatka, a może dla siebie i współmałżonka? Czy materac ma służyć osobie cierpiącej na bóle kręgosłupa lub stawów? Odpowiedzi na te kilka podstawowych pytań pozwolą Ci łatwiej odnaleźć się w ofercie dostępnych materacy i zawęzić pole poszukiwań. Szukając materaca w swojej okolicy, koniecznie odwiedź Bytom materac na Materacebytom.eu.

Bardzo ważne są takie aspekty jak:

• ilość osób korzystających z materaca,

• masa ciała,

• różnica w masie ciała użytkowników (w przypadku materacy dwuosobowych),

• choroby współistniejące,

• indywidualne preferencje.

Oprócz odpowiedniego dopasowania materaca do osoby, równie ważne są jej indywidualne preferencje. Dlatego warto odwiedzić sklep stacjonarny w swojej okolicy, na przykład Bielsko-Biała materac na Materacebielskobiala.pl, osobiście przetestować różne rodzaje materacy i znaleźć ten idealny.

Obrazek


Twardość materaca

Na rynku dostępne są materace o różnym stopniu twardości. Wyróżniamy materace miękkie, średnio twarde, twarde i bardzo twarde. Najważniejszą cechą decydującą o doborze stopnia twardości materaca jest masa ciała jego użytkownika. Generalnie przyjmuje się, że osoby o niskiej masie ciała powinny wybierać materace miękkie, a osoby cięższe te twarde i bardzo twarde. Rzeczywiście zaleca się, aby z materac miękkich korzystały osoby poniżej 60 kg, szczególnie dzieci i nastolatki. Materace średnio twarde polecane są dla osób o masie ciała 60-80 kg, twarde dla osób w przedziale wagowym 80-100 kg. Osoby powyżej 100 kg powinny przyjrzeć się materacom bardzo twardym. Materac o dobrze dobranym stopniu twardości będzie zapewniał komfortowy sen oraz zapobiegał bólom kręgosłupa. Więcej na ten temat znajdziesz na zdrowykregoslup.pl.

Rodzaje materacy

Materace dzielimy na rodzaje ze względu na rodzaj ich wypełnienia. Najbardziej popularne są obecnie materace sprężynowe, piankowe oraz hybrydowe, które łączą zalety obu typów.

W nowoczesnych materacach sprężynowych każda sprężyna mieści się w osobnej kieszonce. Dzięki temu praca poszczególnych sprężyn jest niezależna od pozostałych, co zapewnia idealne dopasowanie do ruchów ciała w trakcie snu, np. Hilding Flamenco. Materace sprężynowe polecane są dla osób, które nie chcą rezygnować z wygody tradycyjnego materaca sprężynowego, a także cenią sobie dobre podparcie kręgosłupa.

Materace piankowe są idealne dla osób, którym najbardziej zależy na elastyczności oraz dostosowaniu do kształtu ciała. Materace lateksowe są natomiast idealnym wyborem dla alergików, np. Hilding Melody.

Materace hybrydowe łączą natomiast cechy materacy sprężynowych i piankowych. Są idealną opcją dla niezdecydowanych! Zachowują swój kształt, dostosowują się do ruchów ciała, a także są elastyczne i wytrzymałe. Na rynku dostępnych jest wiele materacy hybrydowych, dlatego można mieć pewność, że każdy znajdzie coś dla siebie. Warto zwrócić szczególną uwagę na nowoczesny materac Hilding Dance.

Materiał video

Wybór materaca to często decyzja na lata. Warto zatem podjąć ją w sposób świadomy. Przy wyborze dobrze jest zasięgnąć porady doświadczonego sprzedawcy, który będzie w stanie doradzić oraz rozwiać wszelkie wątpliwości. Jeśli trafnie określisz swoje potrzeby i wymagania, zakup materaca na pewno będzie udany.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =