Akcesoria, które warto zabrać ze sobą na pieszą wyprawę w nieznane

Image

Każdy, kto zajmuje się turystyką amatorsko albo zawodowo, wie, że na dłuższe wyprawy nie należy wybierać się bez odpowiedniego wyposażenia. Wyruszając na szlak, należy pamiętać, że poza miastem mogą przydarzyć się różne, często nieprzewidziane i niebezpieczne sytuacje. Jednocześnie, pomoc medyczna może mieć znaczący problem z dotarciem na miejsce odpowiednio szybko. Z tego względu jeszcze przed wypadem należy zaopatrzyć się w odpowiednie przedmioty, mogące uratować życie.

Apteczka

Wybierając się w dłuższą trasę, każdy powinien zaopatrzyć się w apteczkę. Na rynku dostępnych jest wiele ich wariantów, jednak zawsze najlepiej mieć przy sobie tę, która posiada bogate wyposażenie. Zapewni to większe bezpieczeństwo i możliwość lepszego udzielenia pierwszej pomocy w razie wypadków, jakie mogą przytrafić się na trasie.

W podręcznej apteczce powinny znaleźć się między innymi jednorazowe rękawiczki i maseczka służąca do resuscytacji. W razie wielu nieszczęśliwych wypadków, kończących się poważniejszymi ranami, niezbędny będzie pasek do ich zamykania. Z kolei opatrunek parafinowy jest pomocny w przypadku oparzeń. Oprócz nich w apteczce powinny znaleźć się opatrunki antyseptyczne i jałowe, bandaż elastyczny, chusta trójkątna oraz plastry: z opatrunkiem i bez. Ponadto każda apteczka powinna zawierać nożyczki, pęsetę, agrafki, a nawet skalpel.

Krzesiwo

Równie istotną rzeczą podczas długiej wyprawy jest krzesiwo. W dobie zapalniczek i zapałek wydaje się ono przeżytkiem, jednak warto pamiętać, iż krzesiwo jest materiałem, który w przeciwieństwie do nowszych alternatyw się nie skończy. Gaz czy benzyna z zapalniczki mogą bardzo szybko ulec wyczerpaniu, a zapałki mają tendencję do tego, aby się nie zapalać, zwłaszcza jeśli zamokną.

Krzesiwo jest rozwiązaniem, które eliminuje wszystkie te problemy, o ile oczywiście wybierzemy takie, które odporne jest na zalanie wodą. W chwili, w której zawiodą pozostałe akcesoria, pozwoli ono na rozpalenie ogniska, a co za tym idzie: na przygotowanie posiłku i wody, a także osuszenie siebie i swoich rzeczy, jeśli przemokły. Dzięki ognisku każdy uczestnik wyprawy będzie mógł rozgrzać się i uniknąć choroby, nawet w najbardziej niesprzyjających okolicznościach.

Repelent na insekty

Uczestnicząc wiosną, latem lub jesienią w pieszych wyprawach warto pamiętać, że to czas, w którym nie brakuje insektów, takich jak meszki, strzyżyki czy komary. Jeszcze bardziej uciążliwe i niebezpieczne są kleszcze, dlatego warto wyposażyć się w odpowiednie środki chemiczne, które będą je odstraszały. Skuteczny repelent na insekty na pewno znacząco ułatwi podróż.

Światło chemiczne

Ostatnim akcesorium, o jakim nie należy zapominać, jest światło chemiczne. To doskonała alternatywa dla latarki, która może przydać się, kiedy baterie w tej pierwszej ulegną wyczerpaniu. Jest przy tym niewielkich rozmiarów, bezpieczne i proste w użytkowaniu, co sprawia, że doskonale nadaje się nawet na długie wyprawy.

Wszystkie te akcesoria, a także inne przydatne podczas wypraw przedmioty, znajdziesz na stronie kolba.pl, na którą serdecznie zapraszamy.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =