Warzy piwo w domu i jest w tym mistrzem Polski

Image

Do studia portalu StaloweMiasto.pl zaprosiliśmy kolejnego Gościa z niezwykłą pasją. To piwowar domowy Damian Torba, stalowowolanin, który za jedno ze swoich piw otrzymał tytuł mistrza Polski piwowarów domowych.

Wielu naszym widzom warzenie piwa kojarzy się z koncernami, skomplikowanymi procesami, wielkimi kadziami i wręcz elitarną wiedzą. Jak zatem naszemu Gościowi udało się przenieść to wszystko w warunki domowe? Co potrzebne jest do warzenia piwa w domu?

Nasz Gość opowiada o tym skąd wziąć surowce do produkcji piwa: słody, chmiel, drożdże i czy takie warzenie piwa w domu to żmudny i czasochłonny proces.

Damian Torba dzieli się także wrażeniami z Mistrzostw Polski Piwowarów Domowych, na których w jednej z kategorii zdobył czempionat. Zapraszamy do obejrzenia naszej rozmowy.

Materiał video

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
W tym artykule komentarze ukażą się po akceptacji moderatora.

~Land

Dobrze byłoby aby gość zobaczył sprzęt na jakim warzyłem piwo w Angli. Nawet do przemywania butelek przed napełnianiem i samo napelnianie i zamykanie są specjalne pomoce.

~Land

W północnym Londynie gość z Kanady warzy piwo. Sprzęt ma niemiecki. Każdy za opłatą może przejść szkolenie i samodzielnie naważyć 20 litrów piwa. Trzeba odbyć dwie sesje w czasie miesiąca.Ma 10 stanowisk i na koniec samodzielnie napełnia się butelki i zabiera do domu. W ciągu całego procesu bardzo dba się o czystość stosując jakieś środki do odkażania. Rodzaj piwa, stosowane składniki uzgadnia się na początku.Piwo dostałem po rozlaniu w butelki do Polski- dobre.

~Piwniczanka

jak miszcz to już pewnie ze dwie tony tego piwa zważył?

zuBer

Pozdro Damian! Good Job!

~espe

Brawo!!!!!

kabi

takich ludzi nam trzeba a nie takich co łażą bez celu z piorunami po ulicy

~Robert

Ferdek kiepski zaprosił by cię na FB hehe

~Gizerka81

Super Damian

remont

No dobra kiedy impreza?

~Gtrd

Pozytywny koleś, gratuluję pasji.