Garaże blaszane — korzystna alternatywa dla murowanych odpowiedników

Image

Murowany garaż nie zawsze jest integralną częścią budynku mieszkalnego np. domku jednorodzinnego, a często też jego właściciele posiadają więcej niż jedno auto, które nie mieści się w istniejącym garażu. Nie warto go jednak narażać na uszkodzenia i kapryśną pogodę, parkując na podjeździe przed domem, lepszym rozwiązaniem będą odpowiednio pojemne garaże blaszane.

Podkarpackie to region, w którym znajdziemy wielu kierowców, którzy są nimi zainteresowani i to do nich jest kierowana oferta firmy Gregor, dostępna pod adresem https://gregor-garaze.pl/garaze-blaszane-podkarpackie/.

Garaże blaszane — modele dla wymagających użytkowników

Pod tym linkiem kryje się renomowany i godny zaufania producent, a jego zakłady opuszcza wiele modeli garaży blaszanych w pełni dopasowanych do wszystkich potrzeb przyszłych użytkowników. Kupują je chętnie odbiorcy z całego województwa podkarpackiego, między innymi z takich miejscowości jak Stalowa Wola, Nowa Dęba czy Ustrzyki Dolne. Wiele trafia także w inne części kraju dzięki coraz szerzej rozbudowywanej sieci dystrybucji. Coraz liczniejszych nabywców przyciąga wiele zalet popularnych blaszaków, przede wszystkim ich wysoka jakość wykonania, szybka budowa i wytrzymałość wynikająca z rodzaju materiałów, z jakich je wyprodukowano.

Garaże blaszane – nowoczesne, atrakcyjne wizualnie projekty

Starsze pokolenie kierowców z pewnością pamięta, jak typowe garaże blaszane wyglądały kilkadziesiąt lat temu, szare i najczęściej rdzewiejące pudło, które wstyd było stawiać na swojej posesji. Ten zdecydowanie niekorzystny wizerunek należy na szczęście już do przeszłości, w tej chwili można wręcz się chwalić swoim nowym garażem, który dzięki nowoczesnej i atrakcyjnej bryle idealnie wpasowuje się w wystrój ogrodu. Projekt to wynik przemyślanej koncepcji, a w wielu przypadkach również konsultacji inżynierów z plastykami. Tak zaprojektowanego blaszaka można śmiało uznać za przykład małej architektury, łączącej estetykę wykonania z wysoką funkcjonalnością. Zachwyca kolorystyka, materiałami wykończeniowymi i bogatym wyposażeniem we wszystko, czego potrzebuje kierowca i jego ukochane auto.

Garaże blaszane – solidne i trwałe wykonanie

Strona wizualna garaży blaszanych jest z pewnością ważna, lecz równie istotna, z punktu widzenia użytkowników, jest trwałość takiej konstrukcji i jej odporność na wszelkie uszkodzenia, na jakie może być narażona. Dlatego tak ważne są materiały, z których robione są tego typu garaże, opisane zresztą szczegółowo na stronie ich producenta https://gregor-garaze.pl/garaze-blaszane/. W kwestii ich doboru nie zdaje się on na żadne półśrodki i zawsze wybiera te najwyższej jakości, dające pewność, że zrobione z nich garaże będą bezawaryjnie służyć kilku pokoleniom rodziny.

Garaże blaszane – produkowane z najlepszych materiałów

Zastosowane materiały można zróżnicować ze względu na poszczególne elementy blaszaka. Najważniejsze są mocne profile stanowiące jego podstawę, czyli szkielet, do zrobienia którego używa się wysokogatunkowej stali pokrytej powłoką antykorozyjną lub lekkiego aluminium. Ten drugi metal, dzięki odpowiednio dobranemu kształtowi zamkniętych profili, charakteryzuje się niemal tak wysoką wytrzymałością jak stal. Taką samą uwagę przywiązuje się do pokrycia ścian i dachu chroniących przechowywany w garażu pojazd przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi.

Stanowi je zawsze trapezowa blacha ocynkowana, której celowo nadano taką skomplikowaną fakturę, pozwalającą lepiej oprzeć się ewentualnym próbom przecięcia, usztywniającą jednocześnie całą konstrukcję. Ona także nie poddaje się negatywnemu wpływowi korozji i zazwyczaj nie zostawia się jej w naturalnym kolorze, tylko maluje na inny, dowolnie wybrany z szerokiej palety barw. Równie często pokrywana jest panelami wykonanymi z wytrzymałego tworzywa sztucznego przypominającymi różne gatunki drewna, co nadaje garażowi wyjątkowo eleganckiego i stylowego wyglądu.

Garaże blaszane – proste w montażu

Jednym z największych problemów budowy garażu murowanego jest długi czas potrzebny do wykonania wszystkich związanych z tym prac. W przypadku ich blaszanych odpowiedników sytuacja jest odwrotna, jedna z ich często podkreślanych zalet to możliwość postawienia takiej konstrukcji nawet w ciągu jednego dnia. Wynika to z faktu, że oferowane przez firmę Gregor blaszaki to w większości gotowe zestawy prefabrykowanych elementów, które należy zmontować samodzielnie, zgodnie z opisem w dołączonej instrukcji montażu.

Trzymając się instrukcji, na pewno uda się uniknąć błędów, a do postawienia blaszanego garażu wystarczą tylko podstawowe narzędzia, jakie z pewnością ma w swojej skrzynce każdy majsterkowicz. Aby jednak mieć pewność, że zbudowany w ten sposób garaż przetrwa wszystko, na co może zostać narażony, do przeprowadzenia prac należy się właściwie przygotować. Kawałek gruntu, na którym ma stanąć blaszak, trzeba wcześniej uprzątnąć, wyrównać i utwardzić, pamiętając też o wyznaczeniu drogi dojazdowej. Podłoże warto też wyłożyć betonowymi płytami albo kostką brukową, izolując w ten sposób metalowe części od wilgoci i stabilizując jednocześnie całą konstrukcję.

Garaże blaszane – dostępne z transportem i montażem

Dla tych, którzy nie czują się na siłach to zrobić, producent przygotował usługę montażu, czym zajmują się przysłani przez niego fachowcy w uprzednio ustalonym terminie. Kolejnym problemem, jaki pomaga rozwiązać, jest dowóz zakupionego garażu, w niektórych przypadkach wliczony w jego cenę. Nie każdy nabywca dysponuje bowiem odpowiednio ładownym samochodem ciężarowym umożliwiających przewiezienie wszystkich metalowych elementów o sporej masie i dużych rozmiarach. Informacje o ewentualnych kosztach i terminach wykonania tych usług uzyskamy, dzwoniąc pod numer telefonu podany na stronie internetowej firmy Gregor, https://gregor-garaze.pl. W rozmowie z doradcą poznamy również kompletną ofertę aktualnie dostępnych modeli garaży, ich ceny, a doradcy chętnie pomogą dokonać właściwego wyboru blaszaka spełniającego wszystkie stawiane przed nim wymagania.[/p]

Garaże blaszane – dokumenty potrzebne do rozpoczęcia budowy

O ile sama budowa garaży blaszanych nie powinna sprawić zbyt wiele kłopotów, to nie można jej rozpocząć bez załatwienia kilku niezwykle ważnych formalności. W przeciwieństwie do konstrukcji murowanych nie będzie do tego potrzebne typowe zezwolenie na budowę. Obowiązujące w naszym kraju przepisy prawa budowlanego jasno określają, że postawienie garażu, którego powierzchnia użytkowa nie przekracza 35 m2 i który nie będzie miejscem prowadzenia działalności gospodarczej, wymaga tylko zgłoszenia faktu jego budowy.

W tym celu trzeba złożyć pisemny wniosek, na odpowiednim druku, w wydziale budownictwa swojego Urzędu Miasta lub Gminy, a do wniosku należy dołączyć akt własności gruntu, na którym chcemy postawić garaż, a jeśli tylko go dzierżawimy, to dokument potwierdzający nasze prawo do korzystania z niego. Potrzebny jeszcze będzie plan działki z zaznaczoną na nim lokalizacją blaszaka zgodną z przepisami regulującymi jego odległość od budynku, granic posesji, dróg dojazdowych i sąsiednich działek. Na odpowiedź urzędu czeka się nie dłużej niż 30 dni i jeśli dokumentacja nie wymaga żadnego uzupełnienia, to wydaje on pozytywną decyzję, dając na ukończenie budowy aż 2 lata.

Garaże blaszane – jak zwiększyć ich funkcjonalność

Musimy jeszcze uwzględnić kilka kwestii kupując i stawiając na swojej działce garaże blaszane. Podkarpackie poprzez swoją sieć dystrybucji sprawia, że od razu możemy je używać, są bowiem wyposażone we wszystko, co będzie do tego potrzebne. Przeglądając ofertę producenta, z pewnością zauważymy, że jest w niej także wyposażenie dodatkowe do każdego blaszaka, dzięki któremu znacznie wzrośnie jego funkcjonalność i wygoda użytkowania. Warto przede wszystkim zainteresować się zmianą tradycyjnych uchylnych drzwi na ich wersję segmentową, zwijaną do góry, dzięki czemu zaoszczędzimy sporo miejsca przed garażem. Przydadzą się również dodatkowe zabezpieczenia antywłamaniowe, wzmacniane rygle uniemożliwiające wyłamanie zawiasów oraz mocne, atestowane zamki, z którymi nie poradzi sobie żaden włamywacz.

[p]W kwestii podniesienia komfortu użytkowania również jest w czym wybierać. Największym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza dwa elementy wyposażenia, ocieplenie ścian, chroniące stojący wewnątrz pojazd przed niską temperaturą, oraz oszklenie, okna wpuszczające do wnętrza dużo dziennego światła. Można także pomyśleć o zamontowaniu elektrycznego ogrzewania, dzięki czemu unikniemy problemów z odpalaniem auta w mroźne zimowe poranki, a w lecie z kolei przyda się wydajna wentylacja mechaniczna. Te trzy ostatnie elementy wyposażenia są wręcz niezbędne, jeśli garaż ma by użytkowany w innym celu niż parkowanie w nim samochodu. Tak wyposażony doskonale nadaje się jako zamiennik altany na działce lub w ogrodzie, chętnie jest też używany na budowach w charakterze magazynu materiałów albo szatni dla robotników. Po uzyskaniu wspomnianego zezwolenia na budowę można w nim będzie również otworzyć niewielki sklepik albo punkt usługowy.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =