Stalowowolska Fabryka Maseczek wyprodukowała 0 maseczek

Image

Miało być tak pięknie. Wielka fabryka powstawała przy oklaskach wielu rąk, także tych najważniejszych w kraju. Tymczasem minął rok i… i nic. Pozostał jedynie niesmak.

Wiele osób chciało być ojcem sukcesu. Tymczasem jak to zwykle bywa, porażka jest bękartem, do którego nikt nie chce się już przyznać. Obecnie palce wskazujące kierują się jedynie w stronę ARP.

Dla tych, którzy przez rok zapomnieli o co chodzi, przypominamy, że „Projekt Polska Szwalnia”, w ramach którego miała działać fabryka w Stalowej Woli, był realizowany w całej Polsce. Założone 100 mln maseczek wyprodukowano, choć nie u nas (a nawet 110 mln). Liczba ta została osiągnięta głównie przez firmy prywatne działające we współpracy z ARP: zakłady Nife, TW PLAST, Andrema Tex, Protektor, Texton, Ruscal, EM Poland, TZMO, Teofilów i Arlen, a także dzięki koalicji "Polskie Szwalnie", w ramach której działa 7 firm: 4F, LPP, PTAK, Pako Lorente, EM Poland, Rascal Industry i Modesta.

W Stalowej Woli fabryka jedynie zaczęła się rodzić. Z tej okazji wizytował nawet prezydent RP Andrzej Duda. Skończyło się na wielkiej pompie i obietnicach miejsc pracy. Wokół inwestycji narosło wiele kontrowersji. Fabryka wciąż nie działa. O jej los pytali już nie tylko lokalni politycy opozycji, pytały posłanki Koalicji Obywatelskiej Mirosława Nykiel i Maria Janyska oburzając się, że lekką ręka ktoś wydał pieniądze na szwalnię widmo. O sprawę fabryki w Stalowej Woli spytał także senator RP, doktor nauk prawnych, wiceprzewodniczący Komisji Obrony Narodowej, członek Komisji Ustawodawczej Krzysztof Brejza. Odpowiedział mu Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jarosław Wenderlich.

- Linie produkcyjne w Stalowej Woli nie wyprodukowały dotychczas masek, które zostałyby wprowadzone do obrotu. Jedyna produkcja związana była z testami maszyn i przygotowaniami produkcji do procesu certyfikacji- pisze w piśmie do senatora RP Krzysztofa Brejzy Jarosław Wenderlich z Kancelarii PRM.

Fabryka i maszyny na pewno sporo kosztowały. Tymczasem stoją bezużyteczne. Ile więc wydano?

- Poruszając zaś kwestię kosztu zakupu linii produkcyjnej, zaznaczyć należy, że stanowi ona tajemnicę przedsiębiorstwa ARP oraz dostawcy maszyn. ARP poinformowała, że umowy zawarte z dostawcą odpowiadają warunkom rynkowym istniejącym w momencie ich podpisania oraz zawarte zostały przy uwzględnieniu zasady gospodarności, rzetelności i celowości- wyjaśnia Wenderlich.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Taka prawda

W Polsce mamy już potentata producenta maseczek chirurgicznych to gdzie by dopuścił na rynek konkurencję .

~Taka prawda

W Polsce mamy już potentata producenta maseczek chirurgicznych to gdzie by dopuścił na rynek konkurencję .

~Tadek

Tyle warte słowa bez pokrycia żenada

~MottodlaElyty

Pozdrowienia od Barei dla Kudłatego oszołoma:
Cytat: - Powiedz mi, po co jest ten Miś (a w St.Woli: fabryka maseczek)?
- Właśnie, po co?
- Otóż to. Nikt nie wie po co i nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten Miś (fabryka maseczek)? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa To jest Miś (fabryka maseczek) na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym misiem (fabryką maseczek)? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest Miś (fabryka maseczek) społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije do jesieni na świeżym powietrzu. I co się wtedy zrobi?
- Protokół zniszczenia.
- Zapamiętaj: Prawdziwe pieniądze zarabia się na drogich, słomianych inwestycjach! Koniec cytatu.
BRAWO Kudłaty ! Czego się Lucjan nie dotknie zamienia się w .... !

TylkoZKS

Brawo pis, jedyne co produkuje pis to inflacja!

~Love

Tyle warta jest ta bandycko-socjalistyczna pseudho władza. Kolesiostwo i delilizm skrajny. Sobieraj hehehhh usadowiony na pewno tronie w HSW a ludzie o pracę błagają. Ludzie którym nie robi się stanowiska partyjnego. I ci zwykli ludzie mają HONOR....!!!! A ta pseudo władza tylko chowa się za BOHATERÓW.... No oczywiście chcieli by być Pileckimi, Dmowskimi czy innymi..... Ale k....a debile pisowskie i innej maści durnie.... SŁOMA Z BUTÓW WAM WYSTAJE I ZASŁANIA RZECZYWISTOŚĆ....!!!

~Love

Tyle warta jest ta bandycko-socjalistyczna pseudo władza. Kolesiostwo i delilizm skrajny. Sobieraj hehehhh usadowiony na tronie w HSW a ludzie o pracę błagają. Ludzie którym nie robi się stanowiska partyjnego. I ci zwykli ludzie mają HONOR....!!!! A ta pseudo władza tylko chowa się za BOHATERÓW.... No oczywiście chcieli by być Piła komi Dmowskimi czy innymi..... Ale k....a debile pisowskie i innej maści durnie.... SŁOMA Z BUTÓW WAM WYSTAJE I ZASŁANIA RZECZYWISTOŚĆ....!!!

zlopec

ale co jest porodem tego ze nie ruszyła ta fabryka? nie ma urządzeń? nie ma kto pracować? nie ma pieniędzy? czy o co chodzi ?

~Mama

I LE be dz IEC IE GR中国人杂草ten TE mat Jess斥责

~Haja

Nadbereżny to drugi obajtek... dziecko resortowe, partyjne. Pieniądze rozdane, podzielone.