Stalowowolska Fabryka Maseczek wyprodukowała 0 maseczek

Image

Miało być tak pięknie. Wielka fabryka powstawała przy oklaskach wielu rąk, także tych najważniejszych w kraju. Tymczasem minął rok i… i nic. Pozostał jedynie niesmak.

Wiele osób chciało być ojcem sukcesu. Tymczasem jak to zwykle bywa, porażka jest bękartem, do którego nikt nie chce się już przyznać. Obecnie palce wskazujące kierują się jedynie w stronę ARP.

Dla tych, którzy przez rok zapomnieli o co chodzi, przypominamy, że „Projekt Polska Szwalnia”, w ramach którego miała działać fabryka w Stalowej Woli, był realizowany w całej Polsce. Założone 100 mln maseczek wyprodukowano, choć nie u nas (a nawet 110 mln). Liczba ta została osiągnięta głównie przez firmy prywatne działające we współpracy z ARP: zakłady Nife, TW PLAST, Andrema Tex, Protektor, Texton, Ruscal, EM Poland, TZMO, Teofilów i Arlen, a także dzięki koalicji "Polskie Szwalnie", w ramach której działa 7 firm: 4F, LPP, PTAK, Pako Lorente, EM Poland, Rascal Industry i Modesta.

W Stalowej Woli fabryka jedynie zaczęła się rodzić. Z tej okazji wizytował nawet prezydent RP Andrzej Duda. Skończyło się na wielkiej pompie i obietnicach miejsc pracy. Wokół inwestycji narosło wiele kontrowersji. Fabryka wciąż nie działa. O jej los pytali już nie tylko lokalni politycy opozycji, pytały posłanki Koalicji Obywatelskiej Mirosława Nykiel i Maria Janyska oburzając się, że lekką ręka ktoś wydał pieniądze na szwalnię widmo. O sprawę fabryki w Stalowej Woli spytał także senator RP, doktor nauk prawnych, wiceprzewodniczący Komisji Obrony Narodowej, członek Komisji Ustawodawczej Krzysztof Brejza. Odpowiedział mu Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jarosław Wenderlich.

- Linie produkcyjne w Stalowej Woli nie wyprodukowały dotychczas masek, które zostałyby wprowadzone do obrotu. Jedyna produkcja związana była z testami maszyn i przygotowaniami produkcji do procesu certyfikacji- pisze w piśmie do senatora RP Krzysztofa Brejzy Jarosław Wenderlich z Kancelarii PRM.

Fabryka i maszyny na pewno sporo kosztowały. Tymczasem stoją bezużyteczne. Ile więc wydano?

- Poruszając zaś kwestię kosztu zakupu linii produkcyjnej, zaznaczyć należy, że stanowi ona tajemnicę przedsiębiorstwa ARP oraz dostawcy maszyn. ARP poinformowała, że umowy zawarte z dostawcą odpowiadają warunkom rynkowym istniejącym w momencie ich podpisania oraz zawarte zostały przy uwzględnieniu zasady gospodarności, rzetelności i celowości- wyjaśnia Wenderlich.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
jabar

taka prawda, ty w to wierzysz co piszesz?

Stalówek123

Moich 2 znajomych pracuje.Od poniedziałku do piątku,1 zmiana,czasami nadgodziny,zarobki spoko.

~Dzastetboy

Dziwne że ogłoszenie do fabryki maseczek hiltehh jest na pracuj. Pl a w fabryce pracują ludzie już 2 miesiąc ktoś tu wała kręci

~asobni

dramatyzujecie mamy tu prezne i generujace wielkie zyski koncerny z sektora high-tech - starostwo - sanepid-magistrat-spolki ,spoleczki miejskie,powiatowe,gminne - a pieniadze ?? przeciez banki je maja to pensyjki na budzetowym powyplacaja - w czym ku..a problem ??

~He he

Wypad stąd erddeesie ruchaczu z małym kikutem

e2rds

minus, tylko idiota do kwadratu mógł taki szyfr wymyślić i jeszcze się tym chwalić, więc nie rób z siebie na tym forum kolejnego idioty, wystarczy jeden.

~Mario26

Fabrykę, Kupi za chwile prywatna inicjatywa za bezcen i wtedy zacznie działać i zarabiać.

~minus

Rozszyfrowuję ten szyfr:
J***ć PeO, lub ***** TVN, GŁUPI CAP , PLUS PIS, SLD= KGB

~obca

produkowali maseczki na bal karnawałowy ale karnawał sie skończył ,klakierzy pozostali bezRADNI ==powtarzam za KLASYKIEM:miałeś chamie złoty róg ,ostał Ci się ino sznur:

e2rds

tojestprawda vel taka prawda vel pseudointeligencie, może w końcu przestań robić z siebie kolejny raz idiotę, nawet taki wazeliniarz, lizus i kłamca winien mieć odrobinę przyzwoitości. Wszystkiego czego Palec i Sznur się dotkną, to ludziom pokazany zostaje tylko palec Lichockiej, a przyjdzie taki czas, że zostanie sznur, ale taki klakier dalej zaślepiony bije brawo

~manius

można w tej kwestii napisać tylko jedno ***** ***

~qwr

szkoda nawet gadac

~~rst58

No ja to żem jołop do kwadratu.
Nie to co Darek. Darek, to je ktooś. To jest takie cuś, co nic nie robi ... a smrodzi. Bay. Hay!
Też cię kocham tutejszy idioto.

StaLoveWola

no to jak zostaly uwzglednione zasady gospodarnosci rzetelnosci i celowosci to udostepnijcie znow jakis koles pisowski dobrze sobei zarobil

~emerytka

I tak właśnie wyglądają "zasady gospodarności, rzetelności i celowości" PiS - co gorsze nie tylko w Stalowej Woli.

maszynista

Ale przy okazji otwarcia tej fabryki maseczek nasi radni mogli sie zaprezentowac jako aktywni dzialacze partyjni.Od maseczek wazniejsze byly zdjecia i rozglos.

~taka prawda

Do dymny , cały świat nam naszego najlepszego rządu PIS zazdrości.A ty b jak ten użyteczny idiota wierzysz w propagandę TVN24 i POLSAT NEWS. Wedlu EUROSTATU to POLSKA ma najniższe bezrobocie w calej unii europejskiej i najwyższe PKB tylko o czym ja mam z tumanem dyskutować. A w unii europejskiej to najwięcej umiera NIEMCÓW.

~mieszkaniec

A ja mam inne pytanie.
jaki jest miesieczny koszt utrzymywania tej fabryki ?
kto jest tam zatrudniony, na jakim stanowisku i jakie ma miesieczne wynagrodzenie ?

~Natasz

Ogladajcie tvn goł go haha banda lewaczkòw

~Dymny

Brawo WY! Udało się najlepsi jesteście we wszystkim. Najwyższa inflacja w Europie, najwięcej zgonów . Same sukcesy!

~Ula A.

Prokurator od dawna to bada? Opozycja złożyla wniosek?

~Hejter

Mhm czyli jeżeli artykuł zawiera kłamliwe informacje na temat 'że za peło cośtam" to jest 100% prawdziwy i bardzo wartościowy, ale jak zawiera informacje ze pis przewalił kolejne miliony na pies wie co, lub kolejny notabl pisowski odwala lewiznę na jaka się tym z peło nie śniła to jest to kłamstwo? (przypominam ze skoro tak peło kradło i rabowało nasz wesoły kraj to dlaczego przez ostatnie lata wielcepanujący nic z tym nie zrobią? Ilu siedzi? Czy to tak jak z księżmi pedofilami?) Daliście się zeszmacić, mogą wam z rak portfel zabrać, ale jak są z pisu, no to przecież im wolno, bo kradną ale się dzielą...

~ŻłopuśPOKO

Senator Bajzel zproponował gdariusza POtułe na kierownika produkcji masek, czopków, waciaków i kondonóf.
Renia dupomorze i będzie git.

~Y384Ć Pi5

Y384Ć Pi5

~tojestprawda

Po co ten prowokacyjny idiotyczny artykuł i dlaczego takich artykułów nie produkowaliście jak SZREK siedział przy korycie? Ten hejterski portal schodzi już całkiem na psy. A jeden znany hejter pod różnymi nickami produkuje tu FAKE informacje i propagandą idiotyczną.

~Guci

Niech wam darek założy leszcze z poko haha

~Zimny

Jaka władza w Stalowej Woli taka fabryka.

~Roni

1.5 biliona długu,162 tys na osobę przypada do spłacenia !
Złodzieje pisdowskie ! Rodzina na swoim jest ! Pourzadzali siebie i rodziny,limuzyny wymieniają już 3 raz a te "zużyte" idą do rodzin złodziei pisdowsivh.
Stare dziady chcą nam swoimi głosami urządzać życie głosując na złodziei,zamiast za futerałem się rozglądać.Fabryka maseczek? kiełbasa wyborcza kudlatego kłamcy klepiacego po skundlonyvh plecach.Wstyd i hańba.!

~Krzysiu

Najwyższy czas rozliczyć PiS. Odebrać im majątki, Obajtkom, Sibygom, ....

~Jxjdjdh

Ale za to milion aut elektrycznych jest i 3 miliony mieszkań...