Stalowowolska Fabryka Maseczek wyprodukowała 0 maseczek

Image

Miało być tak pięknie. Wielka fabryka powstawała przy oklaskach wielu rąk, także tych najważniejszych w kraju. Tymczasem minął rok i… i nic. Pozostał jedynie niesmak.

Wiele osób chciało być ojcem sukcesu. Tymczasem jak to zwykle bywa, porażka jest bękartem, do którego nikt nie chce się już przyznać. Obecnie palce wskazujące kierują się jedynie w stronę ARP.

Dla tych, którzy przez rok zapomnieli o co chodzi, przypominamy, że „Projekt Polska Szwalnia”, w ramach którego miała działać fabryka w Stalowej Woli, był realizowany w całej Polsce. Założone 100 mln maseczek wyprodukowano, choć nie u nas (a nawet 110 mln). Liczba ta została osiągnięta głównie przez firmy prywatne działające we współpracy z ARP: zakłady Nife, TW PLAST, Andrema Tex, Protektor, Texton, Ruscal, EM Poland, TZMO, Teofilów i Arlen, a także dzięki koalicji "Polskie Szwalnie", w ramach której działa 7 firm: 4F, LPP, PTAK, Pako Lorente, EM Poland, Rascal Industry i Modesta.

W Stalowej Woli fabryka jedynie zaczęła się rodzić. Z tej okazji wizytował nawet prezydent RP Andrzej Duda. Skończyło się na wielkiej pompie i obietnicach miejsc pracy. Wokół inwestycji narosło wiele kontrowersji. Fabryka wciąż nie działa. O jej los pytali już nie tylko lokalni politycy opozycji, pytały posłanki Koalicji Obywatelskiej Mirosława Nykiel i Maria Janyska oburzając się, że lekką ręka ktoś wydał pieniądze na szwalnię widmo. O sprawę fabryki w Stalowej Woli spytał także senator RP, doktor nauk prawnych, wiceprzewodniczący Komisji Obrony Narodowej, członek Komisji Ustawodawczej Krzysztof Brejza. Odpowiedział mu Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jarosław Wenderlich.

- Linie produkcyjne w Stalowej Woli nie wyprodukowały dotychczas masek, które zostałyby wprowadzone do obrotu. Jedyna produkcja związana była z testami maszyn i przygotowaniami produkcji do procesu certyfikacji- pisze w piśmie do senatora RP Krzysztofa Brejzy Jarosław Wenderlich z Kancelarii PRM.

Fabryka i maszyny na pewno sporo kosztowały. Tymczasem stoją bezużyteczne. Ile więc wydano?

- Poruszając zaś kwestię kosztu zakupu linii produkcyjnej, zaznaczyć należy, że stanowi ona tajemnicę przedsiębiorstwa ARP oraz dostawcy maszyn. ARP poinformowała, że umowy zawarte z dostawcą odpowiadają warunkom rynkowym istniejącym w momencie ich podpisania oraz zawarte zostały przy uwzględnieniu zasady gospodarności, rzetelności i celowości- wyjaśnia Wenderlich.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

takaprawda vel pseudointeligencie, to Palec i Sznur zgarniają z państwowej kasy w białych rękawiczkach rocznie setki milionów złotych w świetle prawa z państwowych spółek bo im się należy, tylko ślepy i głuchy pseudointeligent tego nie rozumie, już może przestań robić z siebie idiotę, bo to wstyd dla państwowego urzędnika.

e2rds

taka prawda vel pseudointeligencie, jeszcze jedno, ty każdym, podkreślam każdym swoim idiotycznym, wazeliniarskim, lizusowskim wpisem obrażasz mądrych, myślących ludzi na tym forum, bo z ich podatków masz utrzymanie na państwowej posadzie i winieneś zachowywać się jak urzędnik państwowy bezstronnie, przynajmniej w godzinach pracy, a nie być tylko klakierem, czy tego tak trudno zrozumieć.

~takaprawda

Do emeryta e2rds, ty za bardzo sobie wziąłeś do głowy słowa tego PALIkota , że z PIS nikt nie ma żadnych szans na programy wyborcze. Jednie zostają ataki FAKE NEWSAMI i hejtowanie tej partii. Tylko , że ten PALIkot żyję w przeszłości nie wie , że nikt na takie debilizmy wypowiadane przez opozycję już nigdy się nie nabierze. Bo w PIS jak byś ukradl nawet 100 złotych to w ten sam dzień wylatujesz z tej partii na zbity pysk. Co mieliśmy już tego przykłady dlatego wszyscy POLACY tak bardzo szanują PIS.

e2rds

taka prawd vel pseudointeligencie, dla mnie alkohol może nie istnieć, wiec twoje podejrzenia to typowe dla chorego umysłu, to po pierwsze, ale przecież ty uważasz się za inteligenta, uczonego i mądrego, to wytłumacz mi jak taki krystalicznie uczciwy człowiek zarabiający 150 tys rocznie może wydawać rocznie 980 tys zł, albo za mieszkanie warte 2,2 mln zapłacić 1,3 mln bo na resztę dostał upust, a jego sąsiad za ściany i pozostali lokatorzy takiego upustu nie dostali, tylko idiota wierny bezgranicznie Palcowi i Sznurowi, ślepy i głuchy na argumenty nie widzi w tym żadnych przekrętów, a na argumenty które bolą ma odpowiedź, że to musi alkoholik. Kiedyś o Banasiu też pisałeś, że to człowiek kryształowo czysty klakierze. Ty jesteś człowiekiem bezgranicznie otumanionym i z wypranym mózgiem bez odrobiny honoru i przyzwoitości, wszystko zrobisz, nawet największą podłość byle tu zaistnieć. Wstyd, że L.N. ma takiego wazeliniarza, tumana, lizusa, kłamcę u siebie na państwowej posadzie za pieniądze podatnika takiego urzędnika państwowego, przez takich jak ty to państwo schodzi na przysłowiowe psy.

~Dymny

Odpowiadam temu , który po pisowsku czyli po chamsku zwyzywał mnie od tumanów~taka prawda~ cały świat zazdrości nam , że rządzi PiS, zazdrości Obajtka, Sasina, że umie zorganizować niewybory za 70 mln. , zazdroszczą nam Glapińskiego wraz z modelkami , zazdroszczą Macierewicza i Misiewicza w duecie , afery KNF , pana Szumowskiego i jego zakupy maseczek oraz respiratorów, Kuchcińskiego i jego loty do Rzeszowa za 4 mln, a z Rzeszowa na podwórko śmigłowiec straży granicznej dostarczał na podwórko jego domu , zamiast strzec granic UE , bo od tego jest ta służba. Cały świat nam zazdrości wycinki Puszczy Białowieskiej , Puszczy Karpackiej i tego promu sklejonego taśmą , CBA i wyniesione 5 mln. zł w reklamówce przez pracownika, Pana Kryształowego Mariana Banasia i jego burdel. Oto niewielki wycinek sukcesów, upajaj się nimi.

~taka prawda

Do jabar, akurat ty masz umiarkowane oglądy więc nie będę cię obrażał. Ale co do mojego komentarza to cy ty nie wierzysz w dane podawane przez EUROSTAT. Dlaczego ten EUROSTAT miałby PIS wychwalać? Przecież te dane EUROSTATU znają wszyscy POLACY więc gdzie ja kłamię. Co do NIEMIEC to tam mieszka najwięcej ludzi z wszystkich krajów unijnych i tam najwięcej ludzi umiera co roku. Masz jakieś wątpliwości to mnie poinformuj bo j zawsze komentuję prawdę ale jak ktoś wierzy komercyjnym mediom to o czym ja mam z takim dyskutować. A ten e2rs, to typowa patologia podejrzewam , że alkoholik.

e2rds

uczony vel pseudointeligent, tak, tak Obajtek jest tak krystalicznie czysty, jak ty uczony i mądry z tymi swoimi wazeliniarskimi, lizusowskimi, kłamliwymi wpisami na tym forum. To ty jesteś ślepy i głuchy na prawdę, łykasz co Palec i Sznur ci powiedzą jak kaczka i do tego te swoje wypociny piszesz w godzinach pracy za pieniądze podatnika. Pozdrawiam naczelnego hejtera i trolla stalowowolskiego Palca i Sznura piszącego w godzinach pracy na urzędzie za pieniądze podatnika, nie wstyd ci, ale tobie nie wstyd, po tobie to spływa jak po kaczce, z tym przysłowiem o świni nie będę ty przypominał.

~PiS da ?

Czy wyborcy pisu mają podobny iloraz inteligencji co Daphnia ? Czy to obraza dla niej ?

~uczony

Do wert , idioto PAN DANIEL OBAJTEK był par,ę razy sprawdzany jak przy korycie siedziało peło przez ABW. Nigdy nie miał w życiu żadnych zarzutów to krystaliczny człowiek przykład dla wszystkich POLAKÓW.Nie daj się w uja robić przez te komercyjne media.

Junosza

Jak zwykle, słowo Prezydenta Andrzeja Dudy mniej jest warte niż hrywna ukraińska.

~Wert

Teresa M
Oczywiście za z PiSu wszystkich za mordę trzy a ZERO.Tak jak i ABW ma sprawdzać Obajtka ,jaja jakieś i kolesie.

~karol

zawsze te same dyżurne przygłupy .PO płakało się sfrustrowane towarzystwo brejzie .A te barany bez koryta łykają wszystko" ile to kosztowalo" ?.Szpitali dedykowanych mało O! za duzo ,nie za mało!!!.Wyprzedało wszelakie fabryki z farmaceutykami do chin a teraz stoja do nich w kolejce .Nie trza było nam kononowicza tuskowe chłopaki zrobiły to lepiej

~Mariusz

Szkoda że wybory za szmat czasu. Znowu coś obiecają i ich wybierzecie

e2rds

Mondry, nadal nie rozumiesz, że tylko jesteś głupi, czekałem na twój kolejny wpis i teraz twoją głupotę ci wytłumaczę. Chciałeś tu błysnąć jakiś "Mondry", tylko wyraz "mądry" pisze się przez "ą", a nie "on" i wyszło tylko, że jesteś głupi i do tego tuman, bo nie potrafisz napisać poprawnie prostego wyrazu. Więc podpisuj się "głupek" czy "głupi" i wtedy możesz różne głupoty na które inni nie będą zwracać uwagi.

~Teresa M.

Kto za to beknie? Prokurator śpi? Czy z pisu, swój?

~Mieszkaniec

W PiSie nawet Porcellus może zostać Incitatusem to nikogo nie dziwi a zwlaszcza samych CZŁONKÓW PiSu bo wiadomo gdzie mają i czym zajęte głowy.

~Mieszkaniec

.... propagandzistów partii PiS nie trzeba ośmieszać - wystarczy tylko ich cytować. Skąd się biorą tacy debile. A tak naprawdę nie słyszałem jeszcze mądrej wypowiedzi żadnego z pisu. Upadek wiarygodności jaki was czeka nie obroni nawet tabun takich propagandzistów.

~Wyborca

~Mondry - komunistow i zdrajcow najwiecej teraz w PiSie.

~Mondry

E2rds wydmuszki masz między nogami i w głowie. *****komunistów, ***** zdrajców, ,***** głupiego e2rdsa

~andrzej

właśnie oglądałem przed chwilą na TVP historia , film dokumentalny o planie Marszala , jak to było po II wojnie światowej , i wiecie co ,że nic się w tej kwestii nie zmieniło , cały czas jak nie jeden to drugi polityk stawia nam warunki ,chcesz to czy tamto, to zrób tak i tak. nie ma nic za darmo , i nikt się temu nie sprzeciwia ,nie ma w tej kwestii żadnych protestów , tutaj ludzie widzą tylko pis i platforme, i ewentualnie lewice.

~Tomahawk

W dniu roboczym między 6 a 9 stanąć w pobliżu bramy do fabryki i policzyć osoby wchodzące na jej teren.

e2rds

Mondry, poczytaj sobie swój wpis, widzisz jakiś ty głupi, a nick Mondry to tylko wydmuszka.

~Wega

Rst58@
Jesteś żałosny i mam nadzieję że Darek to zglosi i tobie tez dobiorą się do d...y, takich lokalnych debili trzeba krótko za mordę i o ścianę.Panie Darku zgłosić na Policję hejtera

~he he

aborygen powinien beknąć

~John

No brawo panowie otwierający fabrykę. Wstydu nie macie kłamczuchy.

~Mondry

***** PiS, ***** PO i ,***** e2rdsa !

~Ppp

Obajtek pomoże.On wszystko może.

e2rds

jabar, ten pseudointeligent, czy wierzy, czy nie wierzy, musi tak pisać. Jest na krótkim sznurku pryncypała i musi tak szczekać jak pan każe i do tego jeszcze lizać, nie ma innego wyjścia. W pewnym sensie to mu współczuje, ale mimo wszystko trzeba jakąś godność mieć, a tu zero, podkreślam zero godności. A szkoda słów.

~jaro

Nawet po takiej kompromitacji i skandalu do fanatyków kasty starego kawalera nic nie dociera.Intelekt neandertalczka,mentalność chłopa pańszczyźnianego.Za parę srebrników te kanalie są w stanie wychwalać dojną zmianę pod niebiosa.

e2rds

He he, już to gó.no wylazło z sedesu, czy z rur kanalizacyjnych i chyba raczej z rur, bo sedes spłukałem. Już ci pisałem, że jeśli nie masz o czy pisać rżący, to pisz o kopytnych.