Stalowowolska Fabryka Maseczek wyprodukowała 0 maseczek

Image

Miało być tak pięknie. Wielka fabryka powstawała przy oklaskach wielu rąk, także tych najważniejszych w kraju. Tymczasem minął rok i… i nic. Pozostał jedynie niesmak.

Wiele osób chciało być ojcem sukcesu. Tymczasem jak to zwykle bywa, porażka jest bękartem, do którego nikt nie chce się już przyznać. Obecnie palce wskazujące kierują się jedynie w stronę ARP.

Dla tych, którzy przez rok zapomnieli o co chodzi, przypominamy, że „Projekt Polska Szwalnia”, w ramach którego miała działać fabryka w Stalowej Woli, był realizowany w całej Polsce. Założone 100 mln maseczek wyprodukowano, choć nie u nas (a nawet 110 mln). Liczba ta została osiągnięta głównie przez firmy prywatne działające we współpracy z ARP: zakłady Nife, TW PLAST, Andrema Tex, Protektor, Texton, Ruscal, EM Poland, TZMO, Teofilów i Arlen, a także dzięki koalicji "Polskie Szwalnie", w ramach której działa 7 firm: 4F, LPP, PTAK, Pako Lorente, EM Poland, Rascal Industry i Modesta.

W Stalowej Woli fabryka jedynie zaczęła się rodzić. Z tej okazji wizytował nawet prezydent RP Andrzej Duda. Skończyło się na wielkiej pompie i obietnicach miejsc pracy. Wokół inwestycji narosło wiele kontrowersji. Fabryka wciąż nie działa. O jej los pytali już nie tylko lokalni politycy opozycji, pytały posłanki Koalicji Obywatelskiej Mirosława Nykiel i Maria Janyska oburzając się, że lekką ręka ktoś wydał pieniądze na szwalnię widmo. O sprawę fabryki w Stalowej Woli spytał także senator RP, doktor nauk prawnych, wiceprzewodniczący Komisji Obrony Narodowej, członek Komisji Ustawodawczej Krzysztof Brejza. Odpowiedział mu Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jarosław Wenderlich.

- Linie produkcyjne w Stalowej Woli nie wyprodukowały dotychczas masek, które zostałyby wprowadzone do obrotu. Jedyna produkcja związana była z testami maszyn i przygotowaniami produkcji do procesu certyfikacji- pisze w piśmie do senatora RP Krzysztofa Brejzy Jarosław Wenderlich z Kancelarii PRM.

Fabryka i maszyny na pewno sporo kosztowały. Tymczasem stoją bezużyteczne. Ile więc wydano?

- Poruszając zaś kwestię kosztu zakupu linii produkcyjnej, zaznaczyć należy, że stanowi ona tajemnicę przedsiębiorstwa ARP oraz dostawcy maszyn. ARP poinformowała, że umowy zawarte z dostawcą odpowiadają warunkom rynkowym istniejącym w momencie ich podpisania oraz zawarte zostały przy uwzględnieniu zasady gospodarności, rzetelności i celowości- wyjaśnia Wenderlich.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Gitara

Nie rozumiem cyk o co ten lament? Skoro uważasz że maseczka zabezpiecza, to sobie załóż i jesteś chroniony. Reszta też ma wolną wolę i wybór.

maszynista

A dlaczego radni odpowiedzialni nie wyjechali na taczkach?

~Cyk

Po co maseczki Korwinom, oni są odporni bo mlodzi.

Potem pożyją i zmądrzeją.

Hammurabi

produkujący* oczywiście

Hammurabi

Gdzie mogę kupić maseczki z tej fabryki. Bardzo chcę wspomóc lokalny biznes...

Kurczę szukam i szukam.

Chciałem też zakontraktować sobie prąd z Elektrowni Ostrołęka, macie jakieś namiary na ten zakład produkcyjny energię elektryczną?

~olo

POżyteczni idioci

e2rds

WIZJONER vel pseudointeligent, nie rób z siebie idioty, tak nigdy nie było paliwo tak tanie jak teraz, kiedy Obajtek jest w PKN Orlen i ma ponad 5 mld. zysku rocznie, Tylko taką tezę może wymyślić tuman ekonomiczny.

~WIZJONER

Do e2rds, emerycie jeszcze nigdy paliwo nie było takie tanie jak w ostatnich 5 latach. Po drugie ORLEN działa na całym świecie i wszędzie taki potężny majątek zarabia ponad 5 miliardów rocznie. Tu chodzi o co inne peło mary o sprzedaniu LOTOSU bo by się na tym obłowili. Tlko jak PAN OBAJTEK połączy ORLEN z LOTOSEM to już nikogo nie będzie stać wykupić tak potężną firmę. Wszystkie spółki należące do państwa mają być państwowe bo co roku potężne miliardy naszemu państwu zarabiają. To za peło wszystko się wyprzedawało i ciągle pieniędzy na nic nie było.

~killer

Dziwne bo jak byłem na serwisie w listopadzie to produkcja "szła" pełną parą. Z informacji jakie uzyskałem od Pani tam zarządzającej, że produkcja maseczek idzie za granice....o co kaman?

~kicia

rence opadaja

e2rds

Wyborco, bo cię Palec i Sznur okradają z pieniędzy na każdym kroku w białych rękawiczkach, a hejter i troll pseudointeligent zachwyca się ile PKN Orlen ma zysku z twojej kieszeni, głupota zawsze kroczy przed upadkiem.

~Wyborca

Jakie waly kreci Prezydent LN z Prezesem DO' B? Ceny paliw: PKS, ul. Ofiar Katynia 5,20 zł 5,22 zł -
Orlen, ul. Staszica 5,26 zł 5,37 zł 2,49 zł
MZK, ul. Komunalna 5,06 zł 4,99 zł

e2rds

taka prawda vel pseudointeligencie, jeszcze jedno, Henryk Sienkiewicz ustami młodego Radziwiłła w Potopie wspomina, że w Polsce musi się coś zmienić, bo taki byle szlachcic z Pcimia przez Sejm może zostać wybrany na króla Polski i teraz co prawda nie szlachcic ale wójt Pcimia jest szykowany na Premiera Polski, historia wprowadzana w czym.

e2rds

taka prawda vel WIZJONER vel tojesprawda vel pseudointeligent, te 40 tys. to za hejtowanie, trollowanie, wazelinowanie, kłamanie i całowanie wiesz gdzie i do tego w godzinach urzędowania, tak okrada ten kraj każdy który jest zatrudniony na państwowej posadzie z Palca i Sznura, w tzw, białych rękawiczkach ( nie mylić z białymi kołnierzykami o których pisał ten gamoń pseudointeligent), to po pierwsze. Po drugie, że jest alkohol po polowaniu, to gamoniu nie znaczy, że każdy musi pić, ale gamoń skąd ma to wiedzieć, choć kielonek dobrego alkoholu to jest bardzo dobry dla zdrowotności, ale ty przecież tego nie wiesz boś gamoń. Po trzecie, już ci pisałem, byś tak się nie podniecał tymi zyskami Obajtka bo możesz mieć mokro w portkach, a poza tym te zyski to okradanie zwykłego klienta na paliwie i stąd te zyski, to jawne okradanie podatnika z godnie z zasadą "nie cieszcie się osły ze wam płace i emerytury wzrosły, ja ceny podwoje i tak wyjdę na swoje" ale taki zachwycony tuman Palca i Sznura tak prostego mechanizmu nie rozumie, a ma się za inteligenta, uczonego, mądrego, to wstyd i hańba być zatrudnionym na państwowej posadzie t tak prostej zasady nie rozumieć. Po czwarte, Obajtek zarabiał 150 tys jako wójt Pcimia, a nie teraz, a wydawał 980 tys, widocznie sadził te pieniądze w ogródku i tam mu się rozrastały, a teraz to nie wiadomo ile zarabia, ale gamoniu, zważ, że to nie jest prywatny folwark Obajtka, tylko zakłady państwowe i to jest różnica zasadnicza, bo jeśli przynoszą takie zyski to znaczy, że drenują w perfidny sposób wszystkich którzy kupują paliwa i wbijają tą cenę w podwyżki innych artykułów, ale gamoń nie potrafi szerzej myśleć i kojarzyć, tylko jak koń ma klapki na oczach. na razie tyle wystarczy byś znowu wyszedł na klakiera Palca i Sznura i jak ty to często piszesz na użytecznego idiotę.

~Byk

Panie Prezydencie. Ostatnio pan pokazał że potrafi przeprosić. Nie uważa pan, że i teraz by wypadało ? Sympatyk ( choć z dnia na dzień coraz słabszy ) Pis-u.

~ciekaw jestem

Ceny paliw ostro w górę.
Ponad 50 gr przez ostatnie 2 tygodnie tj. ponad 10%. A końca nie widać!
Na co teraz zarabia ORLEN?

umarly

0 maseczek? Kogo to interesuje. Mochery i tak pójdą zagłosować na Aborygena bo on się z nimi spotka pod namiotem na osiedlu i balonika przy okazji dostaną. Ręce opadają.

~Krysia

Można produkować tam wiklinowe namioty. Hit tego roku.

~Tadek

Wizjoner ta kasa z uni na rozwój regionów nie bujaj

~MAJKA

To z tego wynika że nie potrzeba nam fabryk ,firm i tak dalej wystarczy dwóch takich panów i zaspokoją kraj śmieszne

~Kangur

Dzięki temu dzieci w Polsce nie gloduja szok szok jak można takie bzdury pisać i ublirzac innym świadczy o kulturze

~Waldek

Wizjoner nie nakrecaj się bo żyłka może szczelic już takich p.Nowakow mieliśmy

~WIZJONER

Do ekolog, debilu już od 6 lat PAN DANIEL OBAJTEK jako prezes ORLENU zarabia majątek dla POLAKÓW. Co roku ponad 20 miliardów i dzięki temu polskie dzieci nie głodują bo mamy pieniądze na programy 500 plus. ORLEN to działa pawie na całym świecie więc wszędzie zarabia wielką kasę. To dzięki ich pieniądzom powstają te największe inwestycje w POLSCE jak przekop mierzei wiślanej , tunel pod ŚWINĄ koło wyspy ŚWINOUJŚCIE czy powstanie port lotniczy największy w EUROPIE między ŁODZIĄ a WARSZAWĄ.Takiego postępu w POLSCE jeszcze nigdy nie było jak POLSKA istnieje.

~Ekolog

Idioto na czym zarabia te miliardy na mnie na tobie i każdym polaku windując ceny paliwa

~Tutejszy

Widzę same zryte ł..by pis..owskie

~Tutejszy

Ciekawe ile za to kasy zarobili (wyłudzili) stalowowolscy notable bajtko podobni

~WIZJONER

Do e2rds, emerycie na takim stanowisku jak prezes ORLENU to PAN DANIEL OBAJTEK 150 tysięcy to powinien zarabiać miesięcznie a nie na rok. Bo zarabia dla POLAKÓW ponad 20 miliardów co roku z czego tacy jak ty dostają 13 emeryturę. Ale idiota zawsze będzie krytykował najlepszych POLAKÓW , gdyby nie ten PAN to polskie dzieci nie dostawały by co miesiąc 500 złotych dodatku aby żyć godnie.TYLKO KOMU JA TO TŁUMACZĘ bo mądrym ludziom nic nie trzeba tłumaczyć a debilom zawsze coś nie pasuje.

~tojestprawda

Do emeryta e2rds, dziadku to nie PIS ustalał stawki wynagrodzenia w najważniejszych spółkach państwowych. Jak politycy peło siedzieli w tych spółkach przez 8 lat i nic nie robili z zarabiali grubo ponad 100 tysięcy na miesiąc to ci to nie przeszkadzało. Choćby ten GRAD w planach budowy elektrowni atomowej. A co on zaplanował to wszyscy POLACY wiedzą, nic przez 8 lat nie zrobił a może i dobrze bo by wyszło jak z tym mostem w BYDGOSZCZY. Emerycie zejdź z tej twojej zgubnej drogi bo prowadzi cię na manowce.

~WIZJONER

Do e2rds, ty jak nie masz argumentów to obrażasz swego oponenta. Zmyślasz takie głupoty , że jest mi wstyd , że w twoim wieku jeszcze taka głupota jest w głowie. To ty najbardziej żeś powinien dbać o wizerunek władzy a zwłaszcza naszego PANA PREZYDENTA L.N. A dlaczego to ci wytłumaczę po pierwsze masz na to czas. Po drugie za dobrm wizerunkiem naszgo PANA PREZYDENTA L.N. do miasta z WARSZAWY majątek przyjdzie w ramach sponsoringu. A sznur top będziesz miał jak się kiedyś zmieni władza w POLSCE bo w naszym mieście nigdy się nie zmieni.

~taka prawda

Oj emerycie nie kłam bo ja jestem za inteligentny na twoje brednie. Jeszcze nie dawno chwaliłeś się , że podczas polowań na dziką zwierzynę robicie sobie popijawy a teraz ogłaszasz , że alkohol dla ciebie nie musi istnieć.[ MORGI dla przypomnienia]. Kiedy kupujesz emerycie ostatnie mieszkanie w bloku i to ponad wymiarowe to zawsze dostaniesz duży opust w cenie bo ja jak kupowałem kolejne mieszkanie z tego korzystałem.To że ja zarabiam takie czy inne pieni ądze to nie znaczy , że nie mogę wdawać dużo więcej bo mądrzy ludzie składają pieniądze [ oszczędzają] albo dostają spadki po rodzicach. Jeżeli ja zarabiam rocznie 40 tysięcy złotych a kupię samochód za 100 tysięcy [za gotówkę] to według ciebie jestem złodziejem. No to ja ci gratuluję rozumu oszołomie z PATOLOGII OBYWATELSKIEJ.