Urodzinowa porażka Stali

W sobotnie popołudnie Stal Stalowa Wola rozgrywała wyjazdowe spotkanie w Białej Podlaskiej z miejscowym Podlasiem. Gospodarze, w dotychczasowych 22 meczach, zgromadzili 22 punkty. Tak skromny dorobek punktowy dawał Podlasiu dopiero 18 pozycję w ligowej tabeli. Podopieczni trenera Jaromira Wieprzęcia, który to w sobotę obchodził swoje 47 urodziny, zaprezentowali się w nowych strojach wyjazdowych.

Spotkanie od pierwszych minut było bardzo wyrównane i gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie Zielono- Czarni, jednak strzał Wiktoruka z ok. 12 metrów okazał się zbyt słaby by pokonać bramkarza. Odpowiedź gospodarzy była, niestety, bardziej skuteczna. W 11 minucie przeprowadzili oni szybką kontrę, którą na bramkę zamienił Chmielewski, pokonując debiutującego w pierwszej jedenastce Stali Knurovskyego. Po stracie bramki Stal przejęła inicjatywę, jednak nie przekładało się to przez długi czas na stwarzanie klarownych sytuacji do zdobycia bramki wyrównującej. W 31 minucie z prawej strony „urwał się” Drobot, który popędził z piłką wzdłuż linii boiska. Następnie świetnie dograł piłkę przed pole karne do niepilnowanego Mrozińskiego. Nasz pomocnik zdecydował się na strzał, jednak piłka po jego uderzeniu odbiła się jedynie od poprzeczki i wyszła poza plac gry. 4 minuty później niedużo brakowało by Mistrzyk strzelił bramkę wyrównującą, jednak jego strzał z ok. 6 metrów wybronił golkiper gospodarzy, wybijając piłkę na rzut rożny. Do końca pierwszych 45 minut żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku.

3 minuty po wznowieniu gry przez sędziego, mieliśmy już wynik 1:1. Po raz kolejny świetnie z piłką „zabrał się” Drobot, który następnie prostopadłym podaniem „obsłużył” Piechniaka. Nasz napastnik wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem i wpakował piłkę do bramki Podlasia. Stal po zdobyciu wyrównującej bramki przycisnęła gospodarzy jeszcze mocniej, chcąc sięgnąć po 3 punkty w tym spotkaniu. Kiedy wydawało się, że kolejna bramka dla Zielono- Czarnych to tylko kwestia czasu, prowadzenie znów objęli gospodarze. Fatalnie przy rzucie wolnym zachowała się nasza defensywa, pozostawiając na długim słupku niekrytego zawodnika Podlasia, który wpakował piłkę do bramki. Stalówka, znów musiała gonić wynik. Niestety podopiecznych trenera Wieprzęcia nie było stać na nic więcej tego popołudnia. Porażka z zespołem z dołu tabeli bardzo mocno oddala nas od prowadzącej w tabeli Wisły Puławy.

13.03.2021 Biała Podlaska

MKS Podlasie Biała Podlaska - Stal Stalowa Wola 2:1

Bramki: 11’ Chmielewski, 55’Kosieradzki – 48’ Piechniak

Stal: Knurovsky, Szifer, Khorolskyi, Pietrzyk, Zięba, Mistrzyk ©, Mroziński, Wiktoruk, Drobot, Jopek, Piechniak Rez.: Siudak, Waszkiewicz, Stępniowski, Conde, Sobotka, Płonka, Tłuczek.

Autor : Tomasz Szymczakiewicz