Oliwia na Tennis Europe U12 w Sobocie k/Poznania

Image

1- 6.03. 2021 to czas nowych przeżyć Oliwii Sybickiej, zawodniczki MKT Stalowa Wola, to udział w międzynarodowej tenisowej imprezie Tennis Europe U12.

Rozgrywki te odbyły się w Sobocie/ k. Poznania. Oliwia jako nr 1 w Polsce w U12 nie musiała grać eliminacji i przeszła do turnieju głównego. Chętnych do gry zawodniczek było kilkadziesiąt, a mogły zagrać tylko 32 z całej Europy. W tych rozgrywkach i w tej kategorii przy losowaniu nie liczy się ranking. Rozlosowano 8 grup czteroosobowych. Oliwia trafiła do grupy A i rozegrała 3 mecze. Tylko jedna zawodniczka mogła wyjść z grupy do drabinki ćwierćfinałowej. Oliwia zagrała trzy bardzo dobre mecze. W pierwszym zmierzyła się z Rumunką Kariną Marią Capuzu, z którą wygrała 7:5 6:1. To był pierwszy i szczególny mecz na TE Oliwii. Przeciwniczka grała bardzo mocną, długą piłkę. Jej atletyczna budowa ciała i dobre przygotowanie motoryczne od początku stanowiły wyzwanie dla naszej zawodniczki. Oliwia ten mecz wytrzymała również psychicznie i pokazała, że warunki fizyczne nie są kluczem do zwycięstw.

W drugim meczu przeciwniczką była Niemka Mariella Thamm, która w swoim kraju jest nr 2. Oliwia zakończyła mecz wynikiem 6:3 6:4. Zupełnie inny klimat gry, inne emocje. Mariella nie mogąc się pogodzić z przewagą Oliwii ujawniała podczas gry negatywne emocje, które również wymagały od Oliwii utrzymywania koncentracji, aby domknąć mecz na swoją korzyść.

W trzecim meczu, który był meczem decydującym o wyjściu z grupy Oliwia przegrała ze Słowaczką Kali Supovą nr 2 w swoim kraju. Dziewczęta wiedziały, że tylko jedna z nich przejdzie do ćwierćfinału i stres widoczny był po obu stronach siatki. Oliwia pierwszy set przegrała 1:6. W drugim zaczęła się bardzo wyrównana gra. Dziewczęta przy wyniku 3:3, czwartego gema grały 20 min, podczas którego było 9 przewag. Obie zawodniczki zostawiły mnóstwo sił na korcie. Set zakończył się wynikiem 6:7 dla K. Supovej. Było blisko s/t, który zawsze jest naładowany emocjami. Oliwia przegrała 1:6 6:7.

Choć grę singlową zakończyła, to kontynuowała jeszcze debla. Partnerką Oliwii była Aleksandra Bayuschenko z Białorusi. Dziewczęta choć się wcześniej nie znały, stworzyły wyjątkowo zgrany duet. W drabince deblowej TE było 15 par. Para Sybicka/Bayuschenko wygrała w pierwszym meczu z parą Karsnakova (CZE)/Lukacsi (GER) 6:0 6:1. W meczu ćwierćfinałowym pokonały parę Borowik (POL)/LU Knapik (POL) 6:3 6:1. W półfinale zagrały przeciw parze rumuńskiej Capuzu/Popa i również zwyciężyły 6:0 6:3. W finale przegrały po bardzo zaciętym pojedynku z parą Burcescu (ROU)/Supova (SVK) 6:1 3:6 5:10. Oliwia zakończyła debla na II miejscu w jej pierwszym turnieju Tennis Europe. To oczywiście ogromny sukces Oliwii oraz trenerów: Włodzimierza Pikulskiego i Bartosza Ciaka. Oliwia podczas tych rozgrywek zaprezentowała się bardzo dobrze i jako jedyna Polka doszła do finału. Brawo!!!!Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~ona 30

Super gratuluje . Oby tak dalej.

~Morela

Gratulacje! Świetny wynik!