Brakuje łóżek covidowych!

Image

W stalowowolskiej lecznicy brakuje covidowych łóżek. W Nisku też sytuacja trudna. Podobnie jest w innych szpitalach na terenie Podkarpacia.

W ubiegłym tygodniu minister zdrowia Andrzej Niedzielski mówił o tym, że oblężenie łóżek covidowych zwiększyło się o ponad 2 tys. Statystyki, które podaje Ministerstwo Zdrowia jasno wskazują na to, że trzecia fala przyniosła wzrost zachorowań na COVID-19. Między 3 a 6 marca codziennie publikowano informację o około 15 tys. potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Problemem są wciąż nowe mutacje.

- Cały czas mamy do czynienia z kontynuacją wzrostową, jeżeli chodzi o dzienną liczbę zachorowań. Niestety ta tendencja ma charakter trwały- mówił podczas piątkowej konferencji prasowej minister zdrowia Andrzej Niedzielski.

Codziennie na Podkarpaciu przybywa chorych z COVID-19. Sytuacja jest trudna, bo w wielu szpitalach zaczyna brakować miejsc na oddziałach covidowych. W przypadku stalowowolskiej lecznicy zajęte są wszystkie łóżka. Na razie nie ma problemów z respiratorami, bo korzysta z nich 2 pacjentów. Chorzy leżą nie tylko na oddziale covidowym, ale także na oddziale wewnętrznym. W przypadku niżańskiego szpitala sytuacja wygląda podobnie. Część pacjentów leży pod respiratorami.

Z powodu braku wolnych miejsc chorzy odsyłani są już do tych placówek gdzie jeszcze są wolne łóżka.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

~Kix, do piątku ubiegłego tygodnia tych łóżek starczało, było dwa do trzech wolnych, oczywiście chodzi tu o łóżka z dostępem do tlenu, bo tylko takie się liczą. Mieli w planach powiększyć o następne wydzielone oddziały z tego co rozmawiałem z lekarzami, ale niespodziewanie na oddział wewnętrzny ktoś, mimo badań przywlókł covid i automatycznie ten oddział stał się covidowym. Ty głównie chodzi o dostęp do tlenu bo ludzie lekceważą sobie początek choroby i jak trafiają do szpitala to już konieczne jest wspomaganie tlenem. Przy saturacji 92 do 99% nie ma takiej potrzeby i chory może przebywać na zwykłym łóżku, tylko jest wspomagany kroplówkami i lekami i najczęściej po 5 - 7 dniach może byś przeniesiony albo do domu i jeszcze na parę dni ma kwarantannę, albo jeśli się zgodzi to można go wysłać do tzw. izolatorium do Jasionki, do pięknego Pałacu-hotelu i tam jest dla niego opieka na parę dni i na tym to wszystko się kończy.

~Kix

e2rds dziękuję za odpowiedz, wydaje mi sie 66 chorych w szpitalu to jeszcze nie dramat, ale nie znam sie. Jednak doceniam, ze Twoje informacje są pełniejsze niz przekaz medialny. Ciężko wyciągnąć jakieś wnioski, jak czytam taką papkę dla mas, zamiast konkretnych danych. A do wszystkich, szkoda że tak mało jest dyskusji merytorycznej, a tak dużo plucia, robicie sie Państwo jak politycy...

maszynista

Kiedy beda kopane na cmentarzu masowe groby dla covidowcow wtedy bedzie pandemia ,a nie teraz .Wiekszosc umiera z braku dostepu do sluzby zdrowia.

e2rds

ewa, nie troll, przynajmniej naucz się poprawnie pisać, bo troll pisze się przez dwa"ll", tylko myślący dziadek, a ty to taka bezmózga istot, po prostu i tym się różnimy i faktycznie ty nic, a nic nie zrozumiesz, ale nie martw się, życie cię zweryfikuje.

~vbcv

znów NFZ ma zaprzestać zalecać badań i operacji.... cos to komuś mówi ... tak moi drodzy zapewne w przyszłości będzie więcej zgonów z powodu szybkiego dostępu do leczenia

Hammurabi

To PiS nie przygotował kraju na kolejną falę epidemii?
To po co ten cały lockdown i obostrzenia?

Gangrena i pajace u władzy, to chora sytuacja i cyrk w kraju. Smutne.

~ewa

No szkoda gadać to trol jakiś jest

e2rds

ewa, cyt:" Nie chcą się ludzie szczepić to się im zamknie szpitale. Niech umierają, zwali sina kowida." ty nie apelujesz, ty straszysz i to ta różnica. To twoje myślenie o bezsilność doprowadzi cię do czegoś naprawdę niezdrowego, odpuść, wyluzuj, więcej uśmiechu i pokoju ducha.

~Taka prawda

Zacznijmy od tego ,a kiedy w ogóle na jakimkolwiek oddziale były wolne łóżka w naszym szpitalu zawsze trzeba było czekać na wolne miejsce teraz nawet tele porady ograniczył minister .

~ewa

Nie apeluję do osób starszych w ogóle nie apeluję do nikogo. Przedstawiam swoje zdanie. Wolno mi tak jak każdemu.
Ograniczenie planowych zabiegów i operacji to nic innego jak ludobójstwo. Nie chcą się ludzie szczepić to się im zamknie szpitale. Niech umierają, zwali sina kowida.

~ewa

e2rds

ewa, jak sobie nie odpuścisz to w najbliższym czasie grozi ci choroba umysłowa i to będzie groźniejsze niż twoje teorie spiskowe, lub ten wirus. Radze zastanowić się nad sobą i swoim stanem umysłu. Czy nie możesz żyć pełnią życia, cieszyć się z nadchodzącej wiosny, chodzić na spacery, radować się, tylko zatruwasz sobie życie wciskając innym swoje przemyślenia i denerwując się, że cię nie słuchają i ignorują, a wręcz wyśmiewają się z ciebie. Po co ci to, życie jest takie krótkie i takie piękne jak nie trawi go żadna choroba. Piszesz, cyt: " Każdy sprawny, logiczny i bystry to wie." i widzisz, a ty o tym nie wiesz. Próbujesz kijem Wisłę zawracać i apelujesz do osób starszych na tym forum, to powiem ci tak:
W mojej klatce jest 6 rodzin, tzn. babć i dziadków po 65 roku życia, na pewno 3 rodziny nie posiadają komputerów i na pewno 1 rodzina oprócz mnie posiada i korzysta z kompa, to komu chcesz te swoje informacje przekazać na tym forum. Myślę, że tylko ja w pełni wykorzystuję możliwości kompa, bo robię wszystkie płatności elektronicznie, część zakupów, słucham różnej interesującej muzyki, korzystam ze Skype, z Geoportalu, Earth, dokładnej pogody, poczty elektronicznej i jeszcze wielu innych możliwości które daje komp, łącznie z drukowaniem potrzebnych dokumentów. Inni starzy ludzie nie mają pojęcia o obsłudze takich narzędzi jakie daje dzisiejszy świat, a ty chcesz ich uświadamiać przez kompa, jak oni słuchają radia redemptorysty i oglądają Trwam i może TVP, zastanów się dziewczyno bo to jest twoje czcze pisanie i ciesz się życiem, a fala covidowa to jeszcze niejedna będzie. Pozdrawiam.

~ewa

Nie ma żadnej 3-ciej fali /statystyki/ więc znalazł się sposób na podkręcenie ilości zgonów przez wstrzymanie planowych zabiegów. Każdy sprawny, logiczny i bystry to wie.

~Nxjdjdj

Polska służba zdrowia- składkę płacisz dalej, ale zabiegi masz wstrzymane, bo covid ma pierwszenstwo..

e2rds

ewa, nie dziękuj "adminom" za blokowanie komentarzy bo tego nie robią. Używanie nieodpowiednich słów we wpisach automatycznie blokuje wpis, wystarczy zmienić wyraz, lub wykropkować jedną literę i wpis przejdzie, a mnie nie musisz usprawiedliwiać, ja swój rozum mam, na szczęście jeszcze bardzo sprawny, logiczny i bystry i to wystarczy, sam się obronię. Dziękuję i pozdrawiam.

e2rds

Mieszkaniec, że jesteś głupolem to ci nikt tego nie odbierze, ale to już twoja sprawa. jednak gdybyś troszeczkę pomyślał i troszeczkę skupił się na czytaniu rozumnym, to zwrócił byś uwagę, że nigdzie w moich wpisach nie sieję propagandy za szczepieniami bądź przeciw szczepieniom. W moich wpisach opisuję procedury jakie obowiązują na oddziale covidowym i jak to w praktyce wygląda i nic więcej. Niejedne osoby wściekają się na te wpisy i próbują mataczyć lub wręcz wyśmiewać postępowanie na oddziałach covid. Czy chcecie wierzyć w to co piszę, czy nie to wasza sprawa i naprawę nic mnie to nie obchodzi. Ja mam to świństwo poza sobą, najwyżej będę jeszcze przez parę tygodni odczuwał skutki, ale to przejdzie i dlatego już mogę być zadowolony, tyle, a wy postępujcie jak chcecie, ani mnie to ziębi, ani grzeje, a jak was denerwują moje wpisy to nie czytajcie. Pozdrawiam.

~Zenek

Hahahahahahhahahahhahahahahahaha

~Mieszkaniec

Buahahahahahahahaa e2rds idź się zakop tylko przynieś łopatę. Pier....sz glupoty jak TVN.

~Do lipianka

Niedługo w psychiatryku zabraknie łóżek dla takich nerwowych jak ty

~lipianka

Co jeszcze wymyślcie żeby jeszcze bardziej ludzi zastraszyć? Wy normalni to raczej nie jesteście tak jak te oszołomy z antypolskiego rządu. Łóżek wolnych brakuje bo ci co zaszczepili się eksperymentalną terapią genową mają ciężkie powikłania poszczepienne. Zacznijcie do jasnej cholery pisać prawdę zamiast podawać fałszywe dane z ilością zarażonych. Kolejny zeszmacony portal informacyjny jak większość.

~angel

Ta pewnie , a mój sąsiad był na marsie i wrócił ...

~ewa

Dziękuję adminom za zablokowanie mojego komentarza usprawiedliwiającego niejako starszego pana e2rds. Po jego ostatnich wpisach myślę że dobrze się stało. Mam niestety taką cechę że często chcę widzieć ludzi lepszymi niż oni są

e2rds

ewa, nie wysilaj się wystarczy, że na swoje utrzymanie pracujesz, moja 13 to tylko ułamek mojego podatku, a do 14 to nie kwalifikuję się, za wysoka emerytura, pracuj , pracuj na swoją, tylko pracuj, a nie o bzdurnych wywodach chorego umysłu tu pisz.

e2rds

~Men, jak się jest eunuchem to winieneś cicho siedzieć, bo to to możesz brać tylko w tym głupim pustym łbie, więcej nie możesz.

e2rds

Rrrr, pozostało ci warczeć, zagryzać zęby, wściekać sie i zap...ć na miją 13, gratuluję jeł..pie, tylko tyle.

~Men

Er sedes lubi być brany od tyłu ten stary swintuszek

~Do ewa

Czas się przebranżowić kochaniutka. Rusz głową, wymyśl nowy pomysł na biznes na przykład handel w internecie a nie tracisz tu czas. Leć zapier...na 13 tki dla emerytów, im się też od życia coś należy.

~Ddreporter

Mamy najniższe bezrobocie w Europie !!!!

~Rrrr

Co można pomyśleć o staruszku który się cieszy że ktoś "zaiwania" na jego emeryturę ?? Tyle co o szefie wyzyskiwaczu ! Czyli ty śmieciu !!! Albo skur....u !

~ewa

e2rds to mówisz że jesteś po 70-tce? To ty dużo czasu masz i za dużo w telewizor patrzysz. Teraz rozumiem, bo mam w bloku taką panią co od wiosny nie wpuściła syna do domu bo pracuje, synowa pracuje, wnuki mają kontakt z innymi dziećmi i zarazę przyniosą. Do sklepu czasem wychodzi jak musi w dwóch maseczkach rękawicach.
Chętnie bym pozaiwaniała na twoją 13 i 14 emeryturę ale pracuję w handlu co chwilę nam sklep zamykają. Tak że na kasę z moich podatków za bardzo nie licz. Jak nas na dłużej zabunkrują to i na emerytury może zabraknąć.