Być kobietą, być kobietą w Policji...

Image
„Być kobietą, być kobietą…..” - słowa tej piosenki co roku, 8 marca nabierają wyjątkowego znaczenia. Dzień Kobiet to miła data dla wszystkich pań, jak również okazja do zauważenia i docenienia ich pracy. W Policji służy coraz więcej kobiet i chociaż mogłoby się wydawać, że to męski zawód, to liczba policjantek systematycznie rośnie. Kobiety w Policji to także pracownicy cywilni - nie noszą munduru, ale ich praca jest równie ważna. Zawód policjanta jest wyzwaniem, które podejmuje coraz więcej pań. Policjantki w codziennej służbie przeprowadzają różnego rodzaju interwencje, począwszy od kontroli drogowych, po zatrzymywanie niebezpiecznych przestępców. Dzień Kobiet jest też dobrą okazją aby podziękować paniom za ich ciężką służbę, ale też logistyczne wsparcie.

Na Podkarpaciu w Policji pracuje 1481 kobiet. 682 z nich to policjantki. Patrolują ulice, spotykają różnych ludzi, interweniują wobec chuliganów i awanturników, rozmawiają z ofiarami przemocy. Z jednej strony muszą być silne psychicznie, z drugiej wrażliwe na czyjąś krzywdę.

Kobiety w Policji to nie tylko policjantki. W podkarpackiej Policji 799 z nich zatrudnionych jest na stanowiskach cywilnych. Pracują głównie w służbach wspomagających pracę policjantów. Nie noszą munduru, nie widać ich na ulicach, ale ich praca jest równie ważna jak policjantów.

Wszystkim kobietom pracującym w Policji najserdeczniejsze życzenia - zdrowia, uśmiechu, wszystkiego, co piękne i dobre.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~ja 2

Panie policjantki. Ciekawi mnie czy jak wracacie do domów z "delegacji" i mówicie własnym dzieciom, matkom, że byłyście pałować i gazować inne matki i córki, jak się czujecie? Tak po ludzku?

~Żal

@Maya - tak. Spotkała się. Na komendzie w Stalowej Woli. Z brakiem szacunku, brakiem kompetencji, brakiem chociażby odrobiny empatii. I to wszystko. Każdy policjant i policjantka odpowie za to co robi. Nie odwołuję się do sumienia, bo tego brakuje, ale może mają dzieci? Karma wraca.

~Raf

Kobiety w policji..porażka. Interwencje co najwyżej skończyć się mogą strzałem w plecy z daleka. Skuteczność mizerna i teraz w 4 będą patrole bo 2 nie starczy.

~Sędzia Dreed

Mudżyn. Dokładnie masz rację! Zalew kobiet w tej formacji, to jakieś nieporozumienie. Jako najsłabsze ogniwa są przenoszone bardzo szybko na stanowiska papierkowe, aby nie mieć kontaktu z tą "najbrudniejszą" robotą na ulicy!!! I tym samym rosły funkcjonariusz ( mężczyzna ) zmuszony jest do końca swojej służby jeździć w patrolu prewencji. Gdzie na dodatek są najniższe płace.

~Mudżyn

A jak kobiety pójdą pracować w kopalni węgla to też uznamy to za osiągnięcie praw kobiet?

~Maya

Zasiłkowa madka ? Czy normalna kobieta spotkała się z brakiem szacunku?

~Ka-Sandra

Brak Wam szacunku dla kobiet pracujących w innych zawodach, a kobiety niepracujące, wychowujące dzieci, im szacunek i uznanie się nie należą. Wszystkiego dobrego miłe Panie