Zwycięstwo Stali na bocznym boisku

Image

W sobotnie popołudnie Stal Stalowa Wola rozegrała swoje pierwsze po zimowej przerwie spotkanie o punkty ligowe.

Co prawda liga ruszyła już tydzień temu, jednak nasz zespół pauzował. Podopieczni trenera Wieprzęcia na własnym boisku podejmowali Avię Świdnik, która w tym sezonie radzi sobie naprawdę dobrze. Warto powiedzieć, że przed sobotnim spotkaniem goście zgromadzili 37 punktów, czyli jedynie 1 mniej, niż Stal Stalowa Wola. Ciekawostką, o której wypada wspomnieć jest fakt, że mecz w Stalowej Woli rozgrywany był na bocznym boisku, na sztucznej murawie. Wiele osób ten fakt bardzo zdziwił, czy wręcz oburzył, ponieważ posiadamy przecież ogrzewaną murawę główną. Jednak z uwagi na panujące jeszcze do niedawna warunki atmosferyczne oraz zgodę ZPN na rozgrywanie spotkań 3 ligi na sztucznej murawie, decyzja by rozegrać to spotkanie na bocznym boisku była bardzo rozsądna. Dzięki temu murawa na głównym boisku nie została zniszczona, a także uda się zaoszczędzić nieco pieniędzy. Dodatkowym plusem było to, że mecz mogła oglądać „zza płotu” ok. 200- osobowa grupa kibiców, która chwilami głośno dopingowała gospodarzy.

Samo spotkanie było bardzo wyrównane, choć na jego początku to Zielono- Czarnym udało się przejąć inicjatywę. Niestety brakowało ostatniego podania, które mogłoby otworzyć drogę do bramki gości. W tym okresie gry bardzo aktywny był Wiktoruk, który dwoił się i troił przed polem karnym Avii. Dobrze prezentował się również Mistrzyk, który nękał obrońców po prawej stronie boiska. Po ok. 20 minutach gry, zespół z Lubelszczyzny nieco uspokoił swoją grę i samo spotkanie stało się dużo bardziej wyrównane. Do przerwy żadnej z drużyn nie udało się otworzyć wyniku.

W przerwie spotkania miała miejsca ciekawa sytuacja. Zgromadzeni za ogrodzeniem kibice odśpiewali „100 lat” grającemu trenerowi bramkarzy, którym jest Tomasz Wietecha. Popularny ,,Balon’’ otrzymał również od nich sympatyczny upominek w postaci kibicowskiego bezrękawnika.

Drugie 45 min to już bezapelacyjna przewaga gospodarzy, którzy dążyli do zgarnięcia 3 punktów w tym spotkaniu. Jednak długo wszystkim przyszło czekać na pierwszą bramkę. Na szczęście „wejście smoka” zaliczył Tomasz Płonka, który parę minut po dopuszczeniu go do gry strzelił bramkę na wagę zwycięstwa. Wynik 1:0 nie zmienił się już do końcowego gwizdka sędziego, a piłkarze, sztab i kibice Stali Stalowa Wola mogli cieszyć się z ważnych 3 punktów.6.03.2021 Stalowa Wola godz. 13:00

Stal Stalowa Wola 1:0 Avia Świdnik

Bramki : 78’ Tomasz Płonka

Stal: Siudak, Waszkiewicz, Khorolskyi, Pietrzyk, Zięba, Mroziński, Wiktoruk, Mistrzyk, Drobot, Jopek, Piechniak Rez. Wietecha, Wojtak, Conde, Szifer, Sobotka, Płonka, Tłuczek

Zobacz również: Trener Stalówki: naszym celem jest… [VIDEO]

Autor Tomasz Szymczakiewicz

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Fan Wietechy

Wietecha, wnuk Henia( ś. pamięci) to ile ma lat. Czy ma takie "kopyto" jak Dziadek Henio, ksywa Heniu"lutuj". Strzelał bramki z odległości 30-35 metrów, to były czasy a teraz miernota.

~do angol

cześć piotruś gł..pi baranie

~kibic

Do angol , po co te twoje obrażanie kibiców na portalu , masz coś do nas to przyjdź i powiedz nam to prosto w oczy. Po co ta twoja idiotyczna napinka za klawiatury bohaterze. A na siatce nikt nie wisiał widać , że nie byleś na meczu STALÓWKI i bredzisz idiotyzmy.

~angol

50 debili wisialo na siatce jak malpy na wybiegu ,przeciez to kibolskie bydlo nadaje sie tylko do lasu a nie miedzy normalnych ludzi. Tym kibolskie dewianctwo pokazalo jak sie dopinguje spadajaca druzyne robiac w czasie meczu ustawke na A4 ,wsz6stkie ogolnopolskie media mowily i pisaly ze te zadyme zrobily kibole stalowki .

~kibice

Do robbie, bez pojętny hejterze w piłkę nożna grano nawet w czasie 2 wojny światowej bo nie ma lepszej rozrywki dla facetów jak gra w piłkę albo oglądanie meczy piłkarskich.Tylko trzeba być facetem z ja...jami a nie miękiszonem jak ty jesteś. Gdybyś był na meczu STALÓWKI to byś widział jak 50 kibicow dopinguje STALÓWKĘ. Po za tym popatrz na ten wielki transparent jak kibice pragną oglądania naszej kochanej STALÓWKI na trybunach naszego pięknego CENTRUM SPORTOWEGO.

~kibice

Do kibic, wszyscy starsi kibice tylko zawsze glosują na PIS i zawsze będą glosować . Choćby za to nasze przepiękne CENTRUM SPORTOWE do końca swego życia starsi mądrzejsi kibice głosują na PIS.

~kibice

Do kibic, wszyscy starsi kibice tylko zawsze glosują na PIS i zawsze będą glosować . Choćby za to nasze przepiękne CENTRUM SPORTOWE do końca swego życia starsi mądrzejsi kibice głosują na PIS.

~kibice

Do kibic, wszyscy starsi kibice tylko zawsze glosują na PIS i zawsze będą glosować . Choćby za to nasze przepiękne CENTRUM SPORTOWE do końca swego życia starsi mądrzejsi kibice głosują na PIS.

~kibic

Do buuu, masz 100 procent racji i już hejterzy próbują swoje szambo na twoją głowę wylać. Hejterzy już niebawem utopią się w tym swoim szambie.

e2rds

Nie wiedziałem, że na tym forum są jakieś Buuuuuu-czące bydlątka zachwycone Palcem i Sznurem do tego stopnia.

~kibic

Starzy kibice jeszcze żyją tylko nie chcą mieć nic wspólnego z pisem. Widzisz do czego doprowadziły ich rządy w klubie. Drużyna spadła do 4 ligi i stała się pośmiewiskiem.

~Robbie

Przyszedł covid i dowalił kopa do powolnego końca zainteresowania piłką nożną. Stare pokolenie kibiców już wymarło . Na prowincji padają stare kluby.To se już ne wrati. Gdzie te pełne boiska na wsiach gdzie te wojny mi€dzyosiedlowe w miastach. Footbal bye bye.

~Ula A.

Maja mama ma dywan zrolowany pod ścianą żeby się nie zużył...

~Michau

Do buuu, szukaj koreczka serwisowego w uchu. Jak wyciągniesz to ci się nadmiarowe szambo z głowy wyleje wariacie ty smiech2

~JestSuper

Na bocznym boisku żeby przypadkiem te skórokopy nie zniszczyli murawy dla następnych potentatów spod znaku mewy białej z Rzeszowa.

Hutnicza

Posługują się tą nazwą na mocy porozumienia z ubiegłego roku między PSA a Akademią . Poszukaj sobie. Było podpisywane porozumienie Czubata z Nowakiem i Nadbereżnym odnośnie tej kwestii

~Buuuuu

Odpierdo..e sie od PIS-u.Jak by nie PIS żylibyście nadal w tej zakłamanej pokomunistycznej peowskiej Polsce.

TylkoZKS

Jeśli to co pisze Borys to prawda, to jest skandal. Do tego prowadzi pis. Stalówka to metafora całej Polski pod rządami pis - pis "działa" i pis psuje.

~Erikson

Sezon z głowy, można ogrywać młodzież.

~BORYS

Było wielkie halo kibiców z nowym herbem lub jak mówił prezes Czubat w wywiadzie logo. Temat jakoś ucichł. Warto chyba wrócić do sprawy. Tak samo warto poznać odpowiedź na pytanie dlaczego Akademia Piłkarska Stalowa Wola (twór Czubata i Wołoszyna) posługuje się na facebooku oraz drzwiach do szatni trenerów nazwą: Akademia Piłkarska Stal Stalowa Wola. Odnoszę wrażenie, że stworzyli sobie z naszego Klubu swój prywatny folwark. Niestety, z przykrością stwierdzan, że nie tędy droga.

~Damian

Murawę, nie giąć, trzymać w okładce to posłuży na lata smiech2 Dodatkowo stworzyć nielegalne zbiegowisko za płotem do bzdurnych obostrzeń w nieistniejącej pandemii udając że gra się zgodnie z regułami smiech2 :
Macie tam kogoś kto potrafi używać głowy? smiech2

~Stal

Stalowa Wola Stary klub potezny i wspaniały zielono czarne barwy ma a w herbie komin biały i choć ten klub tak stary jest każdy mu wierny jest ! kazdy mu wierny jest

~taka prawda

Tylko LPGT.Gaz i benzyna prawdziwa rodzina.

~kibol

Zielono-czarni bandycka rodzina wali bejsbolem nie patrzy czy chlopak czy dziewczyna

~Józek

...bo wszyscy czarno-zieloni,to jedna rodzina...starszy czy młodszy,chłopak czu dziewczyna...(((

~RST

Stalówka to piękna tradycja.....nie spitolcie jej...

~Dzidzia mdk

Mieli duże serce i....rowery.Kochali stalówkę i dla niej ...grać...

~Mówiłeś

...ale kto by tam buca słuchał...

~Zatorzak

Kiedyś ludzie "gryźli trawę",po pracy w Hucie,grając na 30% mroźie,mieli motywację,pasję,żyło tym całe miasto,rodziny...umarło już razem z nadzieją...nawet nie mają swojego "kącika pamięci: w nowych pomieszczeniach,ci co wynieśli stalówkę z krówskich łajen 4 ligoowych...dlatego to śię mści...patrzą z góry i nie mogą uwierzyć,patrząc na taki bezambitny shit....

~Kibuc

A nie mówiłem, że żadnego centrum nie potrzeba.