Prace przy budowie obwodnicy jeszcze tylko przez kilka tygodni

Image

W połowie maja 2019 roku, w ciągu DK77, ruszyła budowa 15- kilometrowej obwodnicy Stalowej Woli i Niska. Obejmuje ona odcinek od naszego miasta- skrzyżowanie Trasy Podskarpowej z ul. Chopina do połączenia z realizowaną drogą ekspresową S19 na terenie gminy Nisko. Termin zakończenia wszystkich robót zbliża się wielkimi krokami.

- Aktualne zaawansowanie prac wynosi ponad 90%. Na trasie głównej do wykonania pozostało ok. 5 km warstwy ścieralnej, oznakowanie pionowe i poziome, urządzenia BRD i ochrony środowiska (ogrodzenia, płotki). Należy także uporządkować teren, zakończyć prace na drogach serwisowych: nawierzchnie, humusowanie z obsianiem- mówi Bartosz Wysocki z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Zgodnie z kontraktem wszystkie roboty powinny zakończyć się w maju bieżącego roku. By było to możliwe potrzebne są dobre warunki atmosferyczne.

- Nie chcemy dzisiaj deklarować konkretnej daty zakończenia budowy, ale jeśli wykonawca zakończy prace wcześniej i uzyska decyzje na użytkowanie, to obwodnicę będziemy mogli udostępnić kierowcom przed terminem kontraktowym- dodaje Bartosz Wysocki.

Przypomnijmy, że w ramach tej inwestycji powstaje węzeł komunikujący obwodnicę z drogą powiatową nr 1024R (ul. Czarnieckiego) oraz 4 skrzyżowania jednopoziomowe (ronda) łączące obwodnicę ze Stalową Wolą ze strefą przemysłową, z Niskiem oraz z DK19:

- czterowlotowe rondo na skrzyżowaniu ul. Podskarpowej z ul. Chopina i projektowaną drogą wojewódzką nr 855,

- trzywlotowe rondo na skrzyżowaniu z projektowaną drogą gminną (łącznikiem do istniejącej DK77),

- czterowlotowe rondo na skrzyżowaniu z ul. Podsanie i projektowaną ul. Modrzewiową,

- czterowlotowe rondo na skrzyżowaniu z DK19.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

takaprawda vel pseudointeligencie, cyt: "Gdybym miał tyle czasu co ty to wszystko bym ci wytłumaczył jak malutkiemu dziecku. Tylko ja mam bardzo dużo obowiązków i czasami piszę na skróty dla inteligentnych forumowiczów." bo ty masz w godzinach służbowych pracować i wykonywać przypisane obowiązki, a nie masz czasu to hejtujesz i trollujesz na wielu forach i czekasz na pozytywne lajki. Ty zajmij się uczciwą pracą, a nie pisaniem głupot i wymądrzaniem się, a przy tym uprawiasz wazeliniarstwo, lizusostwo i kłamiesz o innych wrednych przymiotach nie wspomnę. Mnie nie musisz nic tłumaczyć, to ja wszystkie twoje wpadki reaguje i tłumaczę twoje głupie wpisy i to wystarczy, a że przy okazji ciebie to telepie, to tak ma być. Pozdrawiam naczelnego hejtera i trolla stalowowolskiego Palca i Sznura.

~takaprawda

Do e2rds, emerycie czy ja muszę ci wszystko tłumaczyć z detalami? Udajesz mądrego a taki nie jesteś bo wszyscy mnie rozumieją tylko ty masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. Gdybym miał tyle czasu co ty to wszystko bym ci wytłumaczył jak malutkiemu dziecku. Tylko ja mam bardzo dużo obowiązków i czasami piszę na skróty dla inteligentnych forumowiczów.

e2rds

takaprawda vel pseudointeligencie, już ci pisałem byś się zapoznał co to droga serwisowa i bzdur nie pisał, a jeszcze pośmiać z idioty co obwodnicę ochrzcił czteropasmówką bo będzie miała drobi serwisowe to przyjdzie czas, już niedługo, bądź spokojny i czekaj.

e2rds

takaprawda vel pseudointeligencie, a coś gamoniu napisał, cyt: "Już na początku maja wszyscy kierowcy z naszego miasta będą jeździć do RZESZOWA nową obwodnicą. ", podkreślam, "będą jeździć do Rzeszowa nową obwodnicą, nie ekspresówka, tylko nową obwodnicą", jak się nieprecyzyjnie pisze, to na gamonia się wychodzi, dlatego to wykorzystałem by cię ośmieszyć. Miej do siebie pretensje, jak jak idiota się pisze, to na idiotę się wychodzi. Pozdrawiam naczelnego hejtera i trolla stalowowolskiego Palca i Sznura.

~takaprawda

Do erds, emerycie naucz się czytać ze zrozumieniem bo wyraźnie jest napisane , że ta nasza piękna obwodnica na całej długości będzie mieć drogi serwisowe. A z tymi serwisówkami będzie 4 pasmowa tylko komu ja to tłumaczę? Żaden idiota nigdy mądrze nie potrafi myśleć.

~takaprawda

Do emeryta e2rds, a czy ja komentowałem ,że tą obwodnicą pojedziesz do RZESZOWA ekspresówką.? Wiadomo , że ta obwodnica będzie się łączyć ze starą drogą RZESZÓW - LUBLIN. Samo to , że będę jechał w terenie nie zabudowanym to droga do NISKA weźmie mi 5 minut. A ty się cisz , że POLSKĄ rządzi PIS bo ta ekspreso,wka nigdy by nie powstała bo SLD I PLATFORMA OBYWATELSKA zawsze były przeciwne budowie tej najważniejszej drogi w EUROPIE. Tyle potężnych inwestycji co realizuje PIS w ostatnich 5 latach jeszcze nigdy w POLSCE nie było.

e2rds

takaprawda vel pseudointeligencie, a czy wiesz, że odcinek S19 Nisko -Podgórze 11,5 km i Kamień -Sokołów 8,2 km są planowane oddania ich dopiero w 2022 roku, to do du.y pojedziesz w maju, a nie do Rzeszowa już nową obwodnicą. Krócej będzie i bliżej jechać starym szlakiem, bo i tak musisz jechać od Niska starą drogą przez Nowosielec, Jeżowe, Kamień, Górno.

e2rds

takaprawda vel pseudointeligent, tą czteropasmową, prawda i to aż do Rzeszowa, wycałowałeś gdzie trzeba prezydenta w dowód wdzięczności.

~takaprawda

Już na początku maja wszyscy kierowcy z naszego miasta będą jeździć do RZESZOWA nową obwodnicą. Dziękujemy PANIE PREZYDENCIE L.N. bo gdyby SZREK siedział przy korcie ta obwodnica nigdy by nie powstała.

~takaprawda

Już na początku maja wszyscy kierowcy z naszego miasta będą jeździć do RZESZOWA nową obwodnicą. Dziękujemy PANIE PREZYDENCIE L.N. bo gdyby SZREK siedział przy korcie ta obwodnica nigdy by nie powstała.

~rollek

Po co ta obwodnica.
Przez tę drogę upadnie wiele biznesów. Stacje benzynowe, zajazdy przy drogach. Kto będzie jeździł starą drogą? Nikt. A przy nowej nie zbudujesz stacji tankowania. Czy zajazdu bo nie wolno. Tak samo S19. Powinno się myśleć solidarnie i nie budować takich dróg.

e2rds

Dajcie sobie spokój z tą czteropasmówka, bo zachwyconego pseudointeligenta doprowadzicie do szału, on teraz tak ucichł bo może covida złapał i siedzi na kwarantannie, a wcześniej wszędzie go było pełno.

~yetti

Juz teraz widać ze oznakowanie nie jest sprzyjające kierowcom którzy po raz pierwszy będą w tych stronach.Nie ma kierunkowskazów(wyraźnych dużych tablic) na jaka ulice jest zjazd choćby na Czarneckiego i do Centrum.Czy tez na Strefe z nazwa ulicy.A na s 19 nie ma kierunkowskazów na Stalowa Wole jedynie na nisko a w Nisku na Sandomierz.Tak jakby Stalowa Wola była mało znaczącym punkcikiem na mapie drogowej a Nisko wielkim molochem miejskim.Moze redakcja zajmie sie tym tematem?

~@jabar

Obawiam się, że to nie ja mam problem z logicznym rozumowaniem, tylko ty. Dałeś się nabrać, że duet Weber-Nadbereżny nie ma niczego wspólnego z bublem obwodnicopodobnym, tylko jakieś poko.

~Błazenek

A od której strony beda przecinac wstęge ? Od strony Stalowej czy od strony Niska ?

~Zenek

Kto obstawia ze przeciągną to otwarcie do maja ?

e2rds

~qwerty, no jak nie ma gdzie zjechać, z czteropasmówki, na te serwisowe pasy pseudointeligenta będzie mógł zjechać.

~qwerty

ciemna obwodnica... ani jednej latarni... niech się tam komuś samochód zepsuje to nawet nie ma gdzie zjechać...

~Onan

Otwierać te ścieżkę ! ! !

~andrzej

do jabar ,aleś ty człeku tępy ,napisałem ci kto ma być inwestorem ,ale ty nie umiesz czytać ze zrozumieniem ,tylko wmawiasz mi że jakoby to ja nie wiem ,że każdy płaci podatki. weź mnie nie ucz, bo to ja mógłbym i ciebie i niejednego czegoś nauczyć ,kwestia jest taka ,że niektórzy nie chcą się uczyć bo stwierdzili ,że już wszystko wiedzą. właśnie tacy jak ty to chcieliby wszystko otrzymać na tacy ,gotowe ,podane , po co samemu pomyśleć, prawda? dlatego nie każdy może być dobrym prezydentem.

~Anal

Czyli kiedy otwarcie ? Czy sami jeszcze nie wiedzą ?

jabar

andrzej, każdy kto tu pisze jest podatnikiem bo nawet jak nie ma dochodów a kupuje towar w sklepie płaci podatek. Po co mi to piszesz, myślisz że ja nie nie mam swojego zdania? Jak masz pomysł na ściągnięcie choćby jednego inwestora to dawaj tu na tapetę albo po prostu idź do urzędu. Jak cie nie posłuchają będziesz miał okazję się tutaj wypromować. Krytykantów wszędzie pełno, malkontentów jeszcze więcej.

e2rds

~Men, cicho eunuchu.

~Men

Er sedes ssij

~jasio

jeszcze tylko gniazda dla boćków i mizna łotfierac

~Mela

A gdzie ekrany dzwiekochłonne??
Obwodnica prowadzi blisko osiedli, błonii ,przez środek działek ! Tak to ma pozostać?? To w polach stawiają ekrany a tu ?? Naprawdę "władza" tego nie widzi , tak to zostawi?? Tyle osób od początku o tym mówi!! Ale głos ludu teraz nie jest ważny i potrzebny, tak?

~Rrr

Mieszkańcy stalówki podziękują naszemu ministrowi przy najbliższych wyborach za brak ekranów dźwiękochłonnych, bo to władza a nie robotnicy za to odpowiada. Wystarczy poczytać na forach internetowych jak ludzie mieszkający przy nowych drogach ekspresowych mają tego hałasu dość s ekrany znikły , ale władza nie liczy się z ludźmi

e2rds

~Men, eunuchu, wiesz co pies robi jak nie ma co robić, idź lepiej w jego ślady i nie zanieczyszczaj tego forum, bo nic tu mądrego nie wnosisz. W pustym, spapranym łbie tylko myśli są o jednym i to do tego chore.

~Men

Er sedesku o czym znowu bredzisz

~Adam

~he hee ha ha - do kogo ta twoja opinia o skierowana ??? Czy przypadkiem nie do calej ELYTY PiS po 70ce???. Prezes juz ma cie na oku!