Na co najczęściej umierali mieszkańcy Stalowej Woli

Image

Co roku w Polsce umiera ponad 400 tys. osób. Im dłużej żyjemy, tym borykamy się z większą liczbą chorób. Wraz z upływem lat, spada nasza jakość życia. A żyjemy- co tu dużo mówić- znacznie dłużej niż nasi przodkowie.

Według danych statystycznych, które obejmują okres od 1 stycznia do 31 listopada 2020 roku, najczęstszym powodem zgonów mieszkańców gminy Stalowa Wola była niewydolność krążeniowo-oddechowa (135 zgonów). Warto tu podkreślić, że z tego powodu umierały osoby w różnym wieku, zarówno te z przedziału wiekowego 90- 95, jak i te młodsze (najmłodsza osoba miała 22 lata). Podobnie wygląda to w przypadku innych chorób. Nie ma reguły na co i kiedy zachorujemy i z tego powodu pożegnamy się z życiem.

Choroby nowotworowe znalazły się na II miejscu. „Zabiły” 126 mieszkańców Stalowej Woli. Z powodu miażdżycy zmarło 121 osób. Choroby serca były powodem śmierci 84. W kolejnej grupie znalazły się choroby mózgu (udar, zawał, uraz). Zgony w tym przypadku dotyczyły 58 osób. Z powodu COVID-19 z życiem pożegnało się 46 mieszkańców miasta. W tym przypadku trudno powiedzieć, ile osób zmarło z koronawirusem jako chorobą współistniejącą i jak zakwalifikowano dany zgon. Zdarzało się, że chory miał inne choroby współistniejące i wówczas COVID-19 często nie był wskazywany jako bezpośrednia przyczyna śmierci. Takich danych nie posiadamy.

W statystykach odnotowano także następujące choroby, które doprowadziły do śmierci: cukrzyca (29), niedoczynność nerek (26), nadciśnienie tętnicze (25), choroby płuc (20), choroby wątroby (19), choroba wrzodowa (8), posocznica (8), wstrząs pourazowy (6), starość (5),wodogłowie (3), Parkinson (2), anemia (2), choroby trzustki (2), zapalenie otrzewnej (2), zgon nagły (2), Alzheimer (1), wcześniactwo (1), Zespół Downa (1).

W całym 2020 roku zmarło łącznie 853 mieszkańców Stalowej Woli. W porównaniu do roku wcześniejszego odeszło o 145 osób więcej.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Filozof

Po co taka kostucha z takimi cesarami czy królami albo bogaczami będzie się spoufalała. Kto to dla niej? Woli nic od nich nie wziać. Ale skoro taki człowiek żyje tylko 100 lat maksimum to co jest wart? czy taki czy owaki. To wszystko wydaje się takie nic nie warte.

~Ferol.

Kostucha chudzina od nikogo nigdy nic nie wzięła. Przez to taka chuda ale i nieubłagana. Nawet od królów, bogaczy ani cesarzy ani nic nie wzięła, nieubłagana. nie miała nad nimi litosci, nawet z nimi nie chciała się spoufalić.

~andrzej

kto to jest lekarz? to jest dezerter tylko w białym fartuchu bez pagonów , robiący focha że będzie pracował , to jest cwaniaczek który wyciąga pieniądze z budżetu miasta na stanowisko pracy , i kontrakt , którego później nie dotrzymuje. a na dodatek każe sobie klaskać!!! już ja bym was zaklaskał!!!!nieroby cholerne!!!

~Kostucha

No tak. No comments. no exceptions. memento.

~Kura domowa

Trafiłam na jakiś tekst o Beacie Kempie. Myslalam, ze po Samoobronie nic gorszego juz byc nie moze! I pomyslec, ze cos takiego reprezentuje - w pewnym sensie - Polki i nasz Kraj w Europie.

~Marek

Na aluminioze

~Koles

Wiam na co ............ na nude

go123

Dobry Wieczór Państwu;

Statystycznie, spośród osób które zarażą się COVID-19, umiera 2%.
W strefach najsilniej dotkniętych - regionach Włoch zdominowanych przez ludność w starszym wieku - śmiertelność sięgnęła 6%.
Ogólnie ten wirus nie wydaje się być bardzo niebezpieczny.

A co do artykułu:
"W kolejnej grupie znalazły się choroby mózgu (udar, zawał, uraz)" - od kiedy zawał serca jest chorobą mózgu ?
Bo o zawale mózgu nie słyszałem.

~Rolek

Statystyki mówią wszystko, to NIE COVID 19 jest głównym zabójcą. Choć w znacznym procencie mógł się pośrednio i bezpośrednio przyczynić przez swe oddziaływanie na psychikę na daną osobę i działalność służby zdrowia, co do jakości leczenia, która do tej pory działa w ograniczonym zakresie, mimo poświęcenia wielu medyków i szczepień.

To jakość złego powietrza również zabija - wczoraj w nocy 03./04.03.2021r między godz. 18.00 a godz. 02.00 przekroczono wszelkie normy, a zrobił to przemysł, a nie domowe kopciuchy ( nie było mrozów chociaż mgliście i słaby wiatr ) normy pyłu zawieszonego PM 2,5 przekroczyły w piku o godz.23.00 770% normy i wynosiły 192 przy normie 25.
Podstawa państwowa stacja pomiarowa w Nisku, ale nie sądzę by nie przyczyniła się do tego strefa przemysłowa Stalowej Woli oddalona od stacji 4km ......

~Mik

Więcej ludzi poumierało ponieważ lekarze nie przyjmują.Mają w d...e pacjentów.Tylko prywatnie przyjmują a niektórych nie stać

~Marek

Przecież teraz jest tylko covid