Czy teren między biblioteką, ZUS-em a sądem doczeka się lepszych dni?

Image

Miasto ubiega się o 40 mln zł dofinansowania do swoich zadań w ramach środków norweskich. 24 mln zł z tej puli poszłoby na inwestycje. Pozyskanie tych pieniędzy pozwoliłoby m.in. na rewitalizację przestrzeni pomiędzy ZUS-em, sądem, pocztą a biblioteką.

Od dawna mówi się o potrzebie modernizacji terenu między biblioteką a sądem. Mieszkańcy wskazują, że brakuje tam odpowiedniej ilości miejsc parkingowych, ścieżek rowerowych, odpowiedniego oświetlenia, drzew i zieleni. Nie można zapomnieć także o nawierzchni drogi, która jest niczym z minionej epoki. Jeśli Stalowej Woli uda się pozyskać środki z funduszy norweskich, to teren ten przejdzie gruntowną modernizację, a stanie się to przy ścisłym udziale mieszkańców.

- Chcielibyśmy nawiązać współpracę ze studentami architektury, którzy prowadziliby swoje prace koncepcyjne, również w ramach przygotowania do zawodu. Myślę, że razem z uruchomieniem środków norweskich, na które bardzo liczymy, ten temat nabierze nowego życia. Sama realizacja rzeczowa, patrząc na wieloletni plan miasta, zobowiązania, które mamy już zaciągnięte do realizacji inwestycji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, z Regionalnego Programu Operacyjnego, z innych środków norweskich, które mamy zgłoszone, realizacja mogłaby nastąpić w latach 2024- 2025. Taki jest realny horyzont czasowy- mówił ostatnio na antenie radia Leliwa prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Środki norweskie włodarz miasta planuje przeznaczyć na kilka też innych zadań. Jednym z nich byłaby rewitalizacja Placu Piłsudskiego, która objęłaby budynek pershinga. Obiekt miałby zyskać funkcję centrum rozwoju gospodarczego i kulturalnego. Kolejne zadanie dotyczyłoby zagospodarowania budynku po kinie Ballada, gdzie miałoby pojawić się Centrum Nauki Kwiatkowski, które bazowałoby na historii COP- u. W planach są również programy edukacyjne, szkolenia dla przedsiębiorców.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~angel

Jakby tak położyli te plastikowe formy pod parking . Takie jak na parkingu na błoniach . To by dopiero człowiek polatał niezależnie od pory roku

~Hutch

Syf, kiła i ... wstyd

~andrzej

rewitalizacja perszinga? buchahahaha

rewitalizacja perszinga? buchachacha , o mało nie padłem, to ile jeszcze razy musi tam przyjechać straż pożarna , żeby do władzuchny tegoż miacha dotarło ,że tam patologia mieszka , i to dla nich ta inwestycja ma być? chyba ten żart jest już tym wbijającym ostatni gwóźdź do trumny pisu!!!

~andrzej

no pewnie!!! już tyle co ci lucyfer naobieca to nikt tak nie potrafi!!!to będzie prawdziwa petarda jeśli chodzi o obietnice medialną ,a w rzeczywistości będzie tam nadal wychodek dla wielu psów.

~sda

niech ludziom dadzą podwyżki bo robią w mieście za 2000zł. ZA co mam żyć za co mam utrzymać mieszkanie, którego nigdy sobie nie kupię i do miski sobie żarcie wsadzić

maszynista

Pewnie planuja jakis przekret .Powstanie kostka betonowa i lawki za kilka milonow PLN a zwykla firma bez znajomosci z radnymi zrobila by to za kilkadziesiat tys PLN.

~Architekt

Dopoki nie powstaly koszmarki architekturki gminnej w rodzaju bibiliteki, ZUS czy sadu a potem biedry czy co tam jest to az sie prosilo o zrobienie placu miejskiego, z kawiarniami, fontannami, laweczkami, zielncami - takiego centrum Stalowej Woli. Zeby ludzie mieli gdzie przychodzic, siadac, bawic sie itd. Ale teraz to jest koszmar. Msci sie to, ze miasto nie ma naczelnego urbanisty. Wszystko jest robione jak w warsztacie samochodowym Pana Zenka - jak sie da cos upchnac to stawiamy. Dramat. A pozniej sie dziwicie, ze dzieciaki uciekaja do innych miast. Jaka tkanke miejska oferuje Stalowa Wola? Dramat.

~Mariola Sz.

WC podziemny budują na skrzyżowaniu kolo Liceum na Staszica.

~Ula A.

Toalety St Woli to porażka.

~Seweryn S.

A kiedy zobaczę znaki do WC?

~abc

Tu zrobić z prawdziwego zdarzenia RYNEK z pięknymi kląbami kwiatów ,krzewów ,ławki tylko nie takie jak za byłego Prezydenta .a OBOK BIEDRONKI PARKINGI .,,

~Betony

Lada moment wytną drzewa przy Popiełuszki, wiec po co sadzić? Zalać wszystko metrową warstwą betonu, ulać betonowe donice, a w nich betonowe rośliny, bez podlewania i pielęgnacji.

~Sylwek

tragiczny stan tego miejsca w centrum miasta , świadczy dobitnie jakiego wybitnego mamy prezydenta

~czekam

No i hejterzy z opozycji się kompromitują swoimi wypocinami na maksa. To pewni ci ze stowarzyszenia nasze miasto. Oj zostaniecie zniszczeni podczas, następnych wyborów na prezydenta naszego miasta.Już się nie mogę doczekać na wasz kwik po wyborach hejterzy.

~Pani

Rrrr - lecz się!!!

~Login

Zdjęcie które redakcja zamieściła pod tytułem artykułu pochodzi z Google Maps . Czy wykorzystywanie zdjęć bez podania żródła ich pochodzenia jest dopuszczalne ? Jak to ma się do ochrony praw autorskich ?

~magda

Parking to będzie najgorsze co moze spotkać to miejsce.To będzie zabójstwo dla tego fajnego miejsca.Błagam moździerz która będzie uczestniczyć w planowaniu przestrzennym tego skweru.Nie twórzcie tam parkingu.To powinien byc skwer miejski gdzie można odpocząć,osiąść w międzyczasie załatwiania spraw w tych budynkach.A samochód zawsze można zaparkować odrobinę dalej.Nie dla parkingu.

~ola

bolek - to dla urzedasów za trudne - ich szczyt możliwości to wycinka i betonowanie no i plac zabaw

~patolstw

siłki, siłki i plac zabaw = wyncyj, wyncyj

~Dean Martin

Jako wzór polecam Parking Bonaparte, Frejus, Francja. Wybudowany obok Vieux Port.

~jan

... @~prawica .... Fudusze Norweskie są zablokowane dla Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie .... na szczęście pisowcy radni w Stalowej Woli nie dali sobie zryć głów swym towarzyszom z Sejmiku Województwa i nie podjęli kompromitującej miasto uchwały antyLGBT .... ze strony marszałka Ortyla padają tłumaczenia że uchwała mówi zupełnie o czym innym niż to co jest w niej napisane, ale uporczywe trwanie w głupocie to wieloletnia tradycja ludzi z pis, i zapewne długo jeszcze tak będzie ....

~prawica

a środki norweskie nie są zablokowane w uznaniu działalności pisu przez Norwegię?

~Bolek

Parking Panie Prezydencie, Parking Panie, Parking najlepiej nowoczesny podziemny z wentylacją na cztery piętra i minimum 200 miejsc z tego połowa 100 zagwarantowana dla okolicznych mieszkańców stałe płatne miejsca parkingowe w cenie 50 -100zł za miesiąc ; jedno piętro nad ziemią, drugie na poziomie, dwa poniżej gruntu z pompami przeciw zalaniu wodą,( via sytuacja w budynkach obok ).ParkingpPowinien powstać na obecnym parkingu miedzy pocztą a biblioteką główną, ZUS-em a Sądem nie przesłaniając zabytkowego Kościoła św.Floriana. Można nad parkingiem wybudować jakąś klimatyczną restaurację....

~Annka

Za mało miejsc parkingowych ....czyli trawnik przed sądem do zabetonowania....ehh.Historia się powtarza:(

~Metal

Te piękne drzewko koło poczty tak pięknie wychyla się do kadru.Czyzby to jego ostatnie chwile przed wycinka?

maszynista

A mialo byc wesole miasteczko dla mieszkancow na stale,a nie kolejny blok lub parking.

~Fly by wire

A lądowisko dla helikopterów i śmigłowców?

~kris35

W tym miejscu zaczęły się antypisdzielcze manifestacje. Tablice przed biblioteką będą pełne zdjęć po wydarzeniach . Trochę czasu jeszcze.

~Zbir

Drzewa mają być w lesie a nie w mieście.

maszynista

Oby nie dostali dofinansowania ,bo znajac ich to wytna drzewa .A ze nie ma tam innych drzew to drzewo solarne to wytna drzewo solarne.