Po co wynajmować salę gdy się ma własną? Za ile konferencja z udziałem polityków?

Image

Radny Dariusz Przytuła opublikował na swoim Facebooku video podsumowujące koszty organizacji konferencji prasowej z udziałem wicepremiera Jarosława Gowina. Ile kosztuje podatnika „zabawa” władzy, nie ważne czy z puli lokalnej, czy państwowej?

8 lutego w budynku Inkubatora Technologicznego odbyła się konferencja prasowa poświęcona strategicznym decyzjom kształtującym rozwój miasta Stalowa Wola. W tym wydarzeniu, oprócz prezydenta Lucjusza Nadbereżnego, udział wzięli: wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin, wiceminister rozwoju, pracy i technologii Anna Kornecka, zastępca prezesa Krajowego Zasobu Nieruchomości Michał Sroka. Artykuł na ten temat można przeczytać tutaj.

Przejdźmy do kosztów. W ich skład wchodzą: wynajem sali od Miejskiego Zakładu Komunalnego wraz z multimediami - telebimy (3,5 tys. zł), obsługa streamingu na 3 kamery, przygotowanie prezentacji multimedialnej (1,5 tys. zł), wynajem tłumacza migowego (400 zł). Daje to łączną sumę 5400 zł. Urząd miasta nie udzielił odpowiedzi na pytanie radnego, kto organizował oprawę konferencji prasowej. W odpowiedzi na wniosek o udostępnienie informacji publicznej wskazano, że gmina Stalowa Wola nie partycypowała w kosztach jej organizacji.

Radny Dariusz Przytuła pytał również o koszty organizacji sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 15 lutego, również w budynku należącym do miejskiej spółki. Za wynajem sali od MZK wraz z multimediami i streamingiem trzeba było zapłacić 4 tys. zł.

Czy konieczne jest wydawanie pieniędzy na organizację sesji w sytuacji, gdy gmina dysponuje kilkoma własnymi budynkami? Sesje nie raz odbywały się już chociażby w MDK. W szkołach podległych miastu nie brakuje sal sportowych (uczniowie uczą się przecież zdalnie), są też sale w Bibliotece Miejskiej, a i w magistracie są mniejsze i większe salki, w których równocześnie może siedzieć po kilka osób. Sesje można prowadzić także zdalnie. Oprócz tego magistrat zatrudnia kilku dziennikarzy, którzy z powodzeniem „ogarnęliby” temat technicznie.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Marzena

Haha darek jak zwykle oderwany od rzeczywistości, pewnie polowa komentarzy tez jest wiadomo kogo haha

~andrzej

co za głupie pytanie!!! to ty nie wiesz polaczku jak się wyciąga pieniądze z budżetu państwa? i weź idź z takimi na wybory. ciemnogród!!!

~Tato

Darek syneczku powiedz jak to dobrze że wyrzucili cie z Marszałkowskiego

~ boss

Bardzo dobrze wyciągać takie kwiatki nadbereznemu i jego świcie jak się zabawiają naszymi pieniążkami ciężko zarobionymi, i sponsorujemy taką rozrzutność rządzących, a radnych pisowskich trzeba za to przymykanie oczu na to rozliczać dokładnie

~taka prawda

Do ile można , musisz wiedzieć , że ten portal należy do hejterów ze stowarzyszenia nasze miasto. Dlatego takie chamskie wypociny hejterów tu się ukazują.

~Ile można!

Ech... ja się boję, że otworzę lodówkę, a tam mi ten radny wyskoczy zza słoika z majonezem.
Czy tylko jedna osoba jest w stalowowolskiej opozycji?
Czemu nie czytamy np. o panu Warchole, pani Proszowskiej czy panu Brzezińskim?
Oni też działają, ale jakoś dziwnym trafem do mediów się nie przedostają...
O co chodzi?

~rstsr

Bauuuwany

~Mieszkaniec

Z internetu ..... i nie możemy o tym zapominać czytając rządowe dane, oceniając rządowe plany.
MUSIMY SOBIE POWIEDZIEĆ PRAWDĘ W OCZY - RZĄDZĄ PAŃSTWEM I NAMI DEBILE.

~Mieszkaniec

..... mlodosc ma swoje prawa a glupota pozwala rzadzic nami coraz to glupszym i bardziej skorumpowanym rzadom, ktore dbaja o tak wysoki poziom intelektu naszego Narybku. Socjotechnika medialna, "wysoki" poziom wszelkich szkol i uczelni wzorowanych na osiagnieciach Ojca Rydzyka i jemu podobnych ksztaltuje nam takie wzorce jak Pan Suski i reszta aktywu Pisu. U tych adorujących obecnie aktyw PiSu na wszystkich szczeblach jest bowiem widoczny przez zwykłych ludzi brak hierarchii wartości a obecna "demokracja" to władztwo intrygantów, wybieranych przez głupców.

~Mieszkaniec

... Jakie cechy osobowości Webera usadowiły go na stołku ministra??? .... Napewno nie potęga jego umysłu!!!

~Mieszkaniec

Karolku co mnie obchodzi Weber ?jak ja pisze o facecie który pisał w czasie pracy komentarze i go z pracy wyrzucili z urzędu.

~karol

~Mieszkaniec potwierdzasz, że zwolnennik pisu nie może być uczciwy, ani mądry umiech

~Sasin

Brawo rozliczać rozliczać mieszkańcy mają prawo wiedzieć.

~Mieszkaniec

Karolek czekam na Ciebie aż ty dodasz to od siebie miernoto

~karol

~Mieszkaniec dodaj jeszcze o telefonie Webera do radia jak chcesz być pisdupku wiarygodny

~Miś

„Najlepsze interesy robi się na słomianych inwestycjach”

~Mieszkaniec

Dareczku zorganizuj konferencje prasową i opowiedz jak to się pisało komentarze w godzinach pracy w urzędzie marszałkowskim i czemu dyscyplinarnie cię zwolniono.

~Buhahaaaa

Tfusek tyle nazamawial w hucie co kot naplakał.Naobiecywał a potem fige pokazał ruda szuja.

~Stalowiak

Po kilku latach rządów PiS,
jeżeli ktoś wciąż świadomie ich popiera ,
nie jest żadnym patriotą
nie jest prawakiem
ani żadnym katolickim konserwatystą
Tylko jest zwykłym debilem !!!!!

~Ppp

Chau chau jesteś typowym pieskiem PiSu.Merdasz ogonem nawet gdy cię poniewierają.Wystarczy kość z pańskiego stołu?Może inni się bardziej szanują?

~Wkurzony

Do ukk Ty ciemniaku pisowski . To dzięki temu że Tusk zamówił kraby te komórki typu Błaszczak czy Macierewicz mogą teraz grzać się w świetle kamer

~stalowiak

rozliczać radny Przytuła i ujawniać, nie bać się pisowców, wspólnie z stowarzyszeniem Nasze Miasto rozliczać bo inaczej nikt się nie dowie o wydatkach miasta

~Do Ukk

Akurat za działania Tuska w HSW okazało by się, że trzeba mu podziękować, a to wam pisuary nie przeszło by przez gardło.

~Ukk

Szkoda, że nie doczekamy się rozliczenia Tuska w HSW czy Komorowskiego.
Aha... To z tej samej partii są co Pan Radny? ! smiech2
Szkoda że wtedy taki ciekawy nie był.

~hwwd

a co inaczej by było jakby peło rządziło.....było to pokazało...umiech))) na wiekszą potęgę nas okradało a z kraju robiło poddaną część germanii.

~ola

Panie radny Darku, pytania zadawane magistratowi do złudzenia przypominają próby dogonienia wiatru! Niech pan się nie łudzi, że kto kłamie i manipuluje nagle stanie się transparenty, to jest utopia. Wczoraj miał swoje "5" minut pan Marcin Horała(ten od budowy w Baranowie CPK). On mówił a w zasadzie tłumaczył kradzież prze rządzących naszych pieniędzy z... OFE! Według jego słów to teraz będzie bardziej przejrzyście, bowiem tych pieniędzy nikt nigdy nie widział bo one były wirtualne. Teraz tzn, gdy rząd je sobie zagospodaruje w ten sposób, że albo właściciel ich pod przymusem się wypowie czy chce by "dobrodziej rząd" je przekazał do ZUS czy może na iKE to będzie to bardziej przejrzyste! Dodał, że w przypadku pozostawienia ich na IKE rząd sobie skubnie z tej kupki aż 15% ! Znowu gdy słucha się tego kolejnego kłamcy to mdło się człowiekowi robi. To tak samo wygląda jak ktoś by zaproponował posiadaczowi 100 złotych w kieszeni, że mu je ukradnie ale okradziony będzie zmuszony jeszcze dopłacić mizerne 15% tej kwoty. To mówią ludzie, którzy jechali na wcześniejszej decyzji rządu Tuska który tylko część zgromadzonych pieniędzy przez drobnych ciułaczy wziął i przekazał do... ZUS. Tamto działanie było okrutne, szkodziło oszczędzającym, teraz gorsze wg Horały będzie zbawcze dla okradzionego. Tak wygląda logika rządzących by z każdego robić balona ale wmawiać mu, że to jest on nie jest balonem. Ludzie obudźcie się bo kradną was w biały dzień i przy otwartej kurtynie! Dokąd kłamstwo będzie cnotą tego rządu?

~huciak

Teraz podaj jakie mzk ma wydatki ,to jest ciekawsze

~taka prawda

MZK to najbogatsza spółka miasta w STALOWEJ WOLI. Roczne dochody to ponad 10 milionów złotych. A hejterzy nie mający zielonego pojęcia co się w mieście dzieje produkują takie szambo , które im się im na łeb wylewa.

~Chau chauu!

Kundelek do nogi.
Nieudaczników POgięło.

~Emzetka

MZK zadłużone i trza było jakoś ukryć dotacje