Czujność sąsiadów pomogła zatrzymać włamywaczy

Image

Czterej młodzi mężczyźni, w wieku od 15 do 20 lat, zostali zatrzymani na usiłowaniu włamania do sklepu w gminie Ulanów. Hałas, jakiego narobili przy demontowaniu kraty w oknie sklepu, obudził sąsiadów. Po zatrzymaniu, tłumaczyli policjantom, że oni tylko szukali jagód i grzybów, w lesie w pobliżu sklepu. Cała czwórka w trakcie przesłuchania przyznała się do próby włamania.

Kolejny raz, w przeciągu kilku dni, miała miejsce próba włamania do sklepu w gminie Ulanów. I kolejny raz, włamywacze zostali zatrzymani dzięki czujności sąsiadów. W niedzielę nad ranem, właścicielka sklepu została powiadomiona przez sąsiadów o kolejnej próbie włamania. Sąsiedzi usłyszeli odgłosy uderzania metalowym przedmiotem o kratę w oknie sklepu. Kobieta, dojeżdżając na miejsce, zauważyła młodego mężczyznę, który na jej widok powiedział coś szybko przez telefon, po czym uciekł do lasu. Gdy podjechała pod sklep, zobaczyła uciekających trzech młodych mężczyzn i wyrwaną kratę okienną.

Policjanci przybyli na miejsce ruszyli w kierunku lasu w poszukiwaniu uciekinierów. Młodzi mężczyźni szybko zostali zatrzymani. Tłumaczyli się policjantom, że nie mieli nic wspólnego z usiłowaniem włamania, a po lesie chodzili w zimie o godz. 6 rano, bo... szukali jagód i grzybów. Cała czwórka została rozpoznana przez świadków.

15, 17, 19 i 20-latek w trakcie przesłuchania przyznali się do winy. Wyjaśnili, że na miejsce przyjechali rowerami, a do sklepu próbowali dostać się demontując kratę w oknie. Hałas, jakiego narobili, obudził sąsiadów, którzy powiadomili właścicieli.

15-latek został przewieziony do Policyjnej Izby Dziecka, będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym. Pozostała trójka będzie odpowiadać przez sądem karnym.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Nagi 20

Ale kretyni głowa mała nudzi się młodzieży a w głowie pomysły głupie 100

~Nagi 20

Ale kretyni głowa mała nudzi się młodzieży a w głowie pomysły głupie 100

~Rydzyk

Zgrzeszyli no zgrzeszyli. A kto nie ma pokus niech się pokaże.

jabar

maszynista wihajster,

~kris35

Aż trudno uwierzyć że takie debile żyją na tej planecie. He he he he. Tylko do Załęża nimi.

maszynista

A teraz mozna kupic sobie na aliexpres wihajster ktory otworzy prawie kazda klodke i po co sie meczyc z kratami.Glupi ci wlamywacze .

~pała

na dupsko i lać ile wlezie

~Tiriamitsu

Jak przetyczałem ten artykył z. Jagodami spadłem z krzesła

~xXx

Grzyby i jagody w marcu ?