Czy przedsiębiorcy będą mogli otworzyć ogródki gastronomiczne?

Image

Radny Leszek Brzeziński złożył interpelację w sprawie umożliwienie przedsiębiorcom prowadzącym lokale gastronomiczne na terenie Stalowej Woli, oddania w dzierżawę na czas określony, gruntów będących w zasobach miejskich, celem zaadoptowania ich na ogródki restauracyjne i reklamę usług lokalu. Chodzi o okres letni, kiedy pogoda pozwalałaby na takie działania.

- Otworzenie ogródków przez lokale gastronomiczne zwiększy liczbę miejsc siedzących, jak również przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa i podniesienia komfortu psychicznego klientów. Z pewnością bezpieczniejsza będzie konsumpcja posiłków na świeżym powietrzu niż w zamkniętym lokalu (aktualnie niemożliwa)- pisze radny Brzeziński w swojej interpelacji.

Radny uważa, że należałoby się zastanowić nad wysokością opłat za dzierżawę ogródków lub nawet pomyśleć o jej zniesieniu.

Sprawa zawarcia umowy dzierżawy rozpoczyna się od złożenia przez zainteresowany podmiot wniosku, do którego przedsiębiorca załącza mapkę ze wskazaniem terenu, jaki chciałby wydzierżawić.

W każdej takiej sytuacji sprawdzamy, czy jest to możliwe pod względem prawnym (zgodność z MPZP, prawidłowość wpisów własnościowych w księgach wieczystych, jaki jest użytek gruntu i przeznaczenie wnioskowanej nieruchomości) oraz czy gmina w najbliższym czasie planuje wykonywanie na tym terenie swoich robót (np. remont instalacji podziemnych, poszerzenie chodników, parkingów itp.). Jeśli nie ma przeciwwskazań, wyrażamy zgodę na dzierżawę, ustalając termin dzierżawy- czytamy w odpowiedzi na interpelację radnego.

Jak się okazuje w tym roku nie złożono jeszcze ani jednego wniosku o wydzierżawienie gruntu w celu zorganizowania ogródka gastronomicznego. Zapewne wynika to też z niepewnej sytuacji epidemiologicznej. W tej sprawie wnioski przedsiębiorców mają być analizowane na bieżąco. Miasto będzie dostosowywać środki pomocowe w ramach własnych możliwości, adekwatnie do zaistniałej sytuacji i ograniczeń wynikających z istniejących uregulowań prawnych.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~takie prawo

przecież nie było zakazu otwierania ogródków restauracyjnych, a jeśli nawet, to jest to nielegalny zakaz, bo nie ma mocy ustawy, tylko rozporządzenia. To tak jakby poprosić o nieotwieranie, więc decyzja należy do restauratorów....

~Pejcz

Otwierajcie, robcie zdjęcia zeby skutecznie znaleźć potencjalnych zarażonych.

~Cjcjhfklj

Gubernator Teksasu Greg Abbott zdecydował o całkowitym zniesieniu obostrzeń w stanie. Od przyszłej środy wszystkie firmy mogą wrócić do normalnej działalności, a maski nie będą już wymagane w miejscach publicznych. W ślady Teksasu ma pójść wkrótce Missisipi.

Założę się, że tamtejsze statystyki zachorowań nie będą odbiegały od sąsiednich stanów, w których lockdown zostanie utrzymany.

~Komar

To prawda, porobilili takie wiaty na chodnikach i klienci przychodzą. U nas musi im się nie opłaca gdy państwo daje.

art2deco

Na całym świecie restauratorzy pootwierali stoliki na chodnikach pod chmurką już dawno.

~Sabina

Klasyka gatunku, trzoda i tłuszcza nic sama nie osiągnęła a cieszy się jak komuś zabiorą. I jak ma w tym kraju być dobrze?

~taka prawda

Jak widać wszyscy ci przedsiębiorcy bez klienta są mniej niż zerem, a chodzą tacy nadęci jak by PANA BOGA za nogę złapali.

~Sprawiedliwy

Radny Leszek Brzeziński Wy już razem z PIS wykończyliście branże gastronomiczną więc o czym tu mowa ????????? Co Wy od tych ludzi jeszcze chcecie ? Ludzie stracili majątki biznes przez Waszą głupotę. Róbcie tak dalej a w tym kraju nic nie będzie przez Wasze głupie pomysły. Na samych dowozach nikt daleko nie pociągnie wszystko będzie padać krok po kroku. Myślą że jak dadzą jakieś śmieszne ogródki to że gospodarka ruszy ? "Jak się okazuje w tym roku nie złożono jeszcze ani jednego wniosku o wydzierżawienie gruntu w celu zorganizowania ogródka gastronomicznego" dziwi to kogoś ? bo mnie nie !!!

~pytanie

Ktory polityk czy samorzadowiec,radny- stracil na pandemii chociaz 1 zl?Odpowiedz- zaden a tylko kokosy zbijaja bo im sie nalezy!

~Maxam

Głupie pytanie, nikt im zgodnie z prawem nie zabronił prowadzić działalności gospodarczej.