Nowa organizacja systemu PRM na terenie Podkarpacia

Image

Kolejne zmiany, kolejne ułatwienia czy utrudnienia? Czas pokaże. Póki co będzie inaczej. Dla pacjenta ma nic się nie zmienić.

Od 1 stycznia 2021 do 28 lutego 2021 roku. na Podkarpaciu funkcjonowało 5 dyspozytorni medycznych z łączną liczbą 18 stanowisk dyspozytorskich, w tym 5 stanowisk dyspozytorów wysyłających i 8 stanowisk dyspozytorów przyjmujących oraz 5 stanowisk głównego dyspozytora medycznego.

Od 1 marca 2021 roku funkcjonować będzie 1 dyspozytornia medyczna z łączną liczbą 12 stanowisk dyspozytorskich, w tym 7 stanowisk dyspozytorów przyjmujących i 4 stanowiska dyspozytorów wysyłających oraz 1 stanowisko głównego dyspozytora medycznego. Do zadań dyspozytorów medycznych należy m.in. odbieranie powiadomień o zdarzeniach oraz zgłoszeń alarmowych kierowanych z numeru alarmowego 112, a także dysponowanie ZRM na miejsce zdarzenia w ramach obsługiwanego rejonu operacyjnego.

Na terenie Podkarpacia od poniedziałku ma działać jedna dyspozytornia medyczna z siedzibą w Rzeszowie. Teraz wzywając pogotowie ratunkowe czy to w Stalowej Woli, czy Nisku i wybierając numer alarmowy usłyszymy w słuchawce dyspozytora w Rzeszowie.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Bolek

Totalna Głupota, ale wniosek jest jeden cięcie kosztów, oby tak dalej i mam nadzieje że Ten ............... i tu się nie wyrażę, będzie pierwszą ofiarą tego systemu chociaż również każdy, ktokolwiek a może bliska osoba może nią być. A kiedy zadzwoni się pod 112 i powie: pali się "na Skarpie", biją się "na Błoniach", zemdlał człowiek "na Białych Domach" lub pies atakuje "na Piaskach". Powodzenia, aby gość z Rzeszowa czy Mielca albo Przemyśla wiedział co to w Stalowej Woli są za miejsca aha, jest internet, mapy, nawigacja itp.a czas płynie..... Żenada skoro w Stalowej Woli powstał monitoring za grube pieniądze i podobno, ktoś go obsługuje to logiczne, że powstanie dyspozytornia 112, a w ślad za nią Straż Miejska mocne ramię do walki z samowolą i dewastacją, ale także by pomagać słabszym przed agresją i bezprawiem silniejszych.

~Mażanna

Czy na nowo powstałej jednostce stanowisko dyrektorskie zostanie obsadzone lokalnym Sasinem?

~Antoni

Gdzie mogę kupić maseczkę wyprodukowaną w Stalowej Woli?

~Hela F.

Żeby upchnąć swego aż taka reorganizacja?

~Igor

Istotna zmiana to taka że do tej pory dyspozytornia była w Mielcu A teraz w Rzeszowie

~cst

Czyli tniemy koszty. Szkoda, że to się odbywa w tak istotnej kwestii. Za to cięć kosztów nie ma, np. w rozdmuchanym do granic środowisku urzędniczym. No ale podobno wg niektórych "światłych", osoby starsze i/lub chore to ciężar dla systemu emerytalnego i/lub ubezpieczeniowego, więc jak karetka nie zdąży dojechać, albo nie wyjedzie z powodu trudności z komunikacją, to teraz ma się oficjalną wymówkę, żeby kilka osób więcej "poległo" w majestacie prawa (na covid, oczywiście). Oby do czegoś takiego ta restrukturyzacja nie doprowadziła, ale w tym państwie raczej nie brakuje takich, którzy w taki sposób kombinują.