Do galerii na skróty? Czy powstanie kładka nad obwodnicą?

Image
Fot. GDDKiA

Mieszkańcy Stalowej Woli, zwłaszcza ci z osiedla Młodynie, chodzą na zakupy do galerii handlowej na Chopina na skróty. Poprzez miedze, poprzez łąki i wszelakie ścieżki wąskie podążają do Vivo pieszo, nie tylko samochodami. Obecnie miasto jest w fazie budowy obwodnicy Stalowej Woli i Niska i w okolicy galerii dokonuje się wiele zmian. Czy po tym jak powstanie nowa droga dotarcie do punktów handlowych będzie utrudnione?

Zapytany na antenie radia Leliwa prezydent odniósł się do pomysłu stworzenia dodatkowego przejścia do galerii handlowej od strony ronda Honorowych Krwiodawców. Droga zlikwiduje dotychczasowe dojście.

- Jeśli chodzi o komunikację do galerii Vivo, to faktycznie będzie duże utrudnienia od ulicy Poniatowskiego i ronda Krwiodawców. W tej chwili mamy przygotowaną pewną koncepcję wykonania kładki pieszej. Wymaga to uzgodnień przede wszystkim z prywatnym inwestorem jakim jest galeria Vivo oraz z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Koszt takiej kładki to około 2 mln zł. Jeżeli udałoby się stworzyć porozumienie pomiędzy tymi podmiotami, myślę, że Miasto Stalowa Wola na pewno byłoby zainteresowane aby taką kładkę zrealizować dla bezpieczeństwa tak, by nikogo nie kusiło skracanie sobie drogi do ulicy Chopina i do galerii Vivo, zwłaszcza, że mamy zapytania od inwestorów o tereny za galerią, które obwodnica Stalowej Woli i Niska uwalnia. Mamy nadzieję, że ten teren również się odmieni i za niedługo będzie działał gospodarczo, handlowo, usługowo dla Stalowej Woli, dla całego regionu, więc cała infrastruktura będzie tam po prostu niezbędna- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Krakus

Jeszcze nie napisaliście o parolotni śmieszni Stalowiacy

~Adam

A dlaczego nie można było zrobić takiego małego wiaduktu jak na działkach jest zrobiony? Po co do jasnej Anielki robić coś dwa razy. To tak jak Lucek zrobił schody na skarpie a później za dodatkowe pieniądze zrobiono obok schodów zjazd dla wózków i rowerów.

~ola

Andrzej ma świetny pomysł, popieram. Park linowy od ul.Poniatowskiego do samego Vivo.

~Do

Normalne przejście dla pieszych.,po co miliony na kładki

~andrzej

po prostu panie prezydencie , zróbcie tak jakby dalszy ciąg parku linowego tylko w innej części miasta , pamiętacie jak się zaczyna wejście w parku linowym ? na górce ? jest płasko nie ma schodów ,a kończyć się może i schodami i windą i nawet dla dzieci ślizgawką. umiech

~andrzej

mieliśmy już kładkę nad torami przy stacji pkp i rdza lała się po niej codziennie , paskudztwo to było ,do tego trzeba było biegać wiele stopni w górę , jak mi się przypomina jak te starsze kobiety i dziadki się tam wdrapywały , to aż się nie chce powrotu do czegoś takiego!!!, chociaż mam koncepcję jak to rozwiązać ,żeby wilk był syty i owca cała .po prostu zrobić taką długą kładkę , która zaczynała by się już na skarpie ,czyli nie byłoby schodów z jednej strony ,a z drugiej strony zrobić i schody i windę. czyli coś na wzór takiego mostu molo z windą i schodami z jednej strony. to jest bardzo ambitny pomysł ,lecz gdyby miasto go wykonało to mogłoby być dumne z siebie wówczas.

kabi

maszynista, a co było w przejściu podziemnym przy bazylice? Przypomnieć Ci?

~No tak

2miliony to bardzo dużo niech właściciel galeri dołoży się do inwestycji żeby klienci mogli dotrzeć do sklepu

~ola

Tak spytam po co budowano rondo na Poniatowskiego i drogę w stronę Vivo, skoro teraz ta droga jest bezużyteczna? Wyrzucone pieniądze?

~koperek

Fakt.Nadberezny sie szczycil ze zlikwidowal kladke nad torami i zrobil wiejskie przejscie ze szlabanami a w Mielcu gdzie na dzien jezdzi dwa pociagi i to jeszcze nie teraz tylko w przyszlosci to buduja przejscie podziemne laczace dworzec PKP z jednym torowiskiem.Takie rzeczy sa nieosiagalne dla Nadbereznego.

maszynista

Przejscie podziemne tylko zadnych kladek,bo debile zlikwidowali kladke nad torami.WIEC zadnych kladek tylko przejscie podziemne.Kladka to schody a kto po 30 stce bedzie sie meczyl chodzic w gore.

~cebula

a po co tam chodzić jak tam nic nie ma , lepiej w necie zakupy i do paczkomatu , a vivo za kilka lat do zamknięcia że hej

~kolo

To Nadberezny nie wiedzial ze przejscie bedzie utrudnione w momencie jak zaczeli budowac obwodnice??Teraz sie dowiedzial.Och Nadberezny.Jaki ty jestes cyniczny.

~Jeff Lynne

Tylko zróbmy ją artystycznie, please. Żeby to było ozdobą a nie kawałkiem betonu.

~kierowca

Ponieważ mieliśmy straszną zimę to otwarcie obwodnicy zostanie o jeden miesiąc opóźnione. Ale już w czerwcu wszyscy będą pomykać tą obwodnicą długo oczekiwaną. Super to wszystko wygląda a jeszcze lepie będzie się przez STALOWĄ i NISKO jeździło.

~Mimi

A kiedy to sie w koncu zakonczy ....ilez to juz trwa

~Jeff Lynne

Popieram. Panie Lucjuszu, aleś Pan mnie tu zaskoczył pozytywnie.