Do galerii na skróty? Czy powstanie kładka nad obwodnicą?

Image
Fot. GDDKiA

Mieszkańcy Stalowej Woli, zwłaszcza ci z osiedla Młodynie, chodzą na zakupy do galerii handlowej na Chopina na skróty. Poprzez miedze, poprzez łąki i wszelakie ścieżki wąskie podążają do Vivo pieszo, nie tylko samochodami. Obecnie miasto jest w fazie budowy obwodnicy Stalowej Woli i Niska i w okolicy galerii dokonuje się wiele zmian. Czy po tym jak powstanie nowa droga dotarcie do punktów handlowych będzie utrudnione?

Zapytany na antenie radia Leliwa prezydent odniósł się do pomysłu stworzenia dodatkowego przejścia do galerii handlowej od strony ronda Honorowych Krwiodawców. Droga zlikwiduje dotychczasowe dojście.

- Jeśli chodzi o komunikację do galerii Vivo, to faktycznie będzie duże utrudnienia od ulicy Poniatowskiego i ronda Krwiodawców. W tej chwili mamy przygotowaną pewną koncepcję wykonania kładki pieszej. Wymaga to uzgodnień przede wszystkim z prywatnym inwestorem jakim jest galeria Vivo oraz z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Koszt takiej kładki to około 2 mln zł. Jeżeli udałoby się stworzyć porozumienie pomiędzy tymi podmiotami, myślę, że Miasto Stalowa Wola na pewno byłoby zainteresowane aby taką kładkę zrealizować dla bezpieczeństwa tak, by nikogo nie kusiło skracanie sobie drogi do ulicy Chopina i do galerii Vivo, zwłaszcza, że mamy zapytania od inwestorów o tereny za galerią, które obwodnica Stalowej Woli i Niska uwalnia. Mamy nadzieję, że ten teren również się odmieni i za niedługo będzie działał gospodarczo, handlowo, usługowo dla Stalowej Woli, dla całego regionu, więc cała infrastruktura będzie tam po prostu niezbędna- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
maszynista

Chca zrobic Vivo tylko dla tych co posiadaja auto .Po co jakies kładki.Emeryci nie posiadajacy auta dojada sobie autobusem.W kazdej rodzinie posiadaja auto wiec wszyscy dojada do Vivo.

e2rds

Waldek, bo tam nie będzie skrzyżowanie tylko RONDO, to po co światła, myśl, to nie boli, choć może nie każdego.

~Waldek

jak zwykle zapomnieli o światłach z sygnalizacja dla pieszych na skrzyzowaniu przy vivo.
teraz to tamtedy nikt nie przejdzie. I o to chodziło - mniej ludzi w vivo to zdrowsze społeczeństwo.

~Rozwiazanie

wystarczy przedłuzyć droge zjazdową dla aut z chodnikiem dla pieszych z KEN na osiedlu skarpa i połaczyc z droga pod wiaduktem koło kiszki. Tanio i skutecznie. Omienie sie wtedy Poniatowskiego i zmniejszy ruch obok żłobka.

~Morgan

Proponuje zainwestowac lub znalesc sponsora na wybudowanie kolejki gondolowej .Napewno bedzie atrakcja dla dzieci oraz zyska na tym galeria i wlasciciel kolejik

~tabaluga

swolocz pisowska moze isc na okraglo jak im guru karze a normali beda przechoidzic obwodnice bezobjawowo jak fabryka maseczek

~praca

Zakupy jak zakupu ale jeśli ktoś tam pracuje i nie korzysta z samochodu to ma pre.. bo musie zasuwać na około strata czasu i energii. bezsensu boło likwidowanie istniejącej drogi zamiast zrobienie tunelu np . jak na błonia ;/

~Komar

Ale jaja apel do prezydenta o kładkę bo chcą chodzić do VIVO jak stać cię tam na zakupy to i na taxi za 12zeta

~Tadek

A nie macie bliżej sklepów tam się robi duże zakupy i jeździ się samochodem dojazd świetny w czym problem

~Gal anonim

Mieszkam koło ronda Honorowych Dawców Krwi i z tego miejsca do VIVO jest rzut beretem. Jestem pewna, że osoby z os. Poręby będą chodzić tą ścieżką do VIVO a prezydent miasta powinien zrobić wszystko dla bezpieczeństwa swoich obywateli. Głupotą jest robić taki kawał drogi jak obok jest już wcześniej przez Was zrobiona droga nie da rady tak zrobić przejścia dla pieszych no bez żartów!! Panie prezydencie Pan też z tego osiedla pochodzi i co będzie Pan utrudniał ludziom życie?? Proszę postawić się w naszej sytuacji.

~mieszkaniec

aborygen spierniczył temat już w fazie projektu. Po co komu teraz zjazd z ronda Krwiodawców? typowy pisuar. Najpierw stworzył problem, a później lans, jak on to bohatersko go rozwiązuje. Co za patologia.....

~TNT1938

Podstawowa sprawa to sąsiadujące osiedle nazywa się PORĘBY . Druga sprawa , podczas budowy tej ulicy zwanej " obwodnicą " wystarczyło zrobić mały tunel i przejście pieszo rowerowe gotowe ... ale jaką koń ma grzywę widzą wszyscy .

~mądry

Jest bardzo proste wyjście z tą sytuacją. Zrobić chodnik do ronda i tam są przejścia dla pieszych, To zaledwie 100 metrów dodatkowych do przejścia się na spacer do VIVO.

~Mieszkaniec

A jak mają chodzić.

Powinno powstać przejście bo te co jest to jest bardziej dla samochodów a nie dla ludzi.

Większość osób które mieszka w Stalowej i miała by tamtą drogą iść to spory kawałek ma do przejścia ktory nawet się nie pokrywa.

Jedynie to mieszkańcy np Górki, Rozwadowa mają po drodze by pójść drogą która oficjalnie można przejść

Ja sam przechodzę przejciem skrracającym drogę i będę nadal.

Gdy otworzą drogę i np nie będzie przejścia dla pieszych w miejscu gdzie było wcześniej dozwolone przejście a obecnie większość osób chodzi.

To też będę zapewne przechodził i inni też no chyba że z Galeria VIVO można się pożegnać

~patol

no i siłke tam zrobić i plac zabaw!

~ boss

Postawić lucka że znakiem stop na pseudo obwodnicy i będzie ruch zatrzymywał, pieszy przejdzie do vivo. Jakie to proste! Mogą z Weberem na zmianę pracować

~ boss

Postawić lucka że znakiem stop

~przybysz46

do emerytka - tak kazdy blok powinien miec swoje przejscie do vivo ci z gorki tez powinni miec . kilka przejsc . Przeciez mozna zamykac ta droge w jakis godzinach kiedy ktos wybierze sie do vivo

~emerytka

Nie wiem dlaczego wszystko w SW najpierw się robi, potem się dopiero myśli i poprawia z agrube miliony z naszych kieszeni. Jest rondo na Poniatowskiego i była droga od niego do VIVO. Z drogi tej korzystało bardzo dużo ludzi pieszo, na rowerach, samochodami. To była jedna z podstawowych dróg do VIVO nie tylko z Młodynia. Ta od Chopina jest głównie dla ludzi z Górki (LN) i spoza SW. Z większości stalowowolskich osiedli trzeba sporo nadrabiać i krążyć (niech ktoś z zarządzających wsiądzie teraz w MKS nr10, to zobaczy ile zbędnych km nabija taki autobus). I właśnie ta droga od Poniatowskiego powinna zostać i biec w tunelu analogicznym jak na błonia. Żadne kładki ze schodami (już to przećwiczyliśmy nad torami), jedynie w tej chwili to światła. I tak ta obwodnica to żadna obwodnica tylko kolejna ulica przelotowa przez miasto. Adam i Andrzej popieram.

~abc

Po prostu przejście dla pieszych bez przesady. !!! z oświetleniem A ile tych ludzi tam chodzi, Każdy teraz wozi się samochodem .Nie na takich drogach istnieją przejścia. A czasami ludzi mniej ginie na dzikich przejściach jak wyznaczonych.

~Raf

Proszę niech będzie ta kładka tak jak i fabryka maseczek będzie napewno super. Koniecznie musi mieć styl bo wówczas znajduje się miejsce pracy dla 2 osób a to już coś. Konserwator zabytków i ochroniarz żeby nam kładka kwitła całorocznie.

~Wyka

Lucek już widzę jak ludzie popylają przez tą kładkę. Założę się, że powstanie przynajmniej ze dwa dzikie przejścia i ludzie będą skakać między tirami przez drogę jak kiedyś przez tory koło hali.

~jasio

trza zrobic tunel bo latfiej sie idzi z gurki

~jan

.... sprawa została zawalona gdy wydawano warunki zabudowy pod galerię vivo i zaproponowane przez właściciela gruntów RONDO W PASIE DROGI KRAJOWEJ NR 77, już wtedy należało inwestorowi nakazać wybudowanie wiaduktu nad planowaną obwodnicą z jezdnią i ciągiem pieszym, nie zrobiono tego i dziś kasę na kładkę pieszą będzie musiało wyasygnować miasto, a na obwodnicy kierowców w tranzycie będzie nerwica szarpała bo nie będą mogli wjechać na rondo bo do i z vivo sznur pojazdów na pierwszeństwie .... a następną głupotą było ,,załatwienie" węzła przy moście na Pysznicę

~yetti

A po chu...tam jakaś kładka czy jeszcze śmieszniej tunel.Przecież to nie jest droga szybkiego ruchu tylko obwodnica i to marnej kategorii.Wystarczy namalować pasy i będzie git.Co za pacany .Nawet światła mogą tam być.Moga być na Brandwickiej to i mogą być i tu.Ten cały Nadberezny wydawał mi sie bardzie rozgarnięty.

~krzywa

Lucek i weber w czynie spolecznym partii beda tymi szpadlami z kokardkami ktorymi otwierali budowe kopac tunel pod obwodnica !

~umarly

"mamy zapytania od inwestorów o tereny za galerią"? Panie Prezydencie rozumiem że fabryka maseczek w Stalowej wykorzystuje już 100% swoich mocy produkcyjnych?

~Adam

Władza lucka przypomina jak w pigułce władze pisiorów w Polsce. Najpierw stwarza problem a później z nim bohatersko walczy. Nie można było zbudować od razu czwartego tunelu? Ile by to wyniosło 1 mln drożej? przy inwestycji wartej 198 milionów to pikuś.

~Max von Sydov

Kiedy otwarcie obwodnicy?

~Liljana

To projekt tego nie uwzględnia? Jak można było go zatwierdzić? Na błonia tunele w kilku miejscach, a do galerii przez obwodnicę. Ale prezio wszędzie sutkiem jeździ, to go piesi czy rowerzyści mało interesują.