Wiosna, czy to ty?

Image

Po fali mrozów, intensywnych opadów śniegu za naszymi oknami iście wiosenna pogoda. Kilkanaście stopni na plusie, po tym jak myśleliśmy już, że zima nigdy nie ustąpi, to prawdziwe zaskoczenie.

I zrobiło się pięknie. W parkach, na błoniach nadsańskich, na placach zabaw zaczęło się budzić prawdziwe życie. Mimo koronawirusa wyszliśmy z domów, więcej spacerujemy i łapiemy odporność. Wielu mieszkańców przyjeżdża też do lasów, by w ciszy pochodzić sobie wśród drzew i nabrać sił do pracy i nauki. A co słychać między blokami?

Niektórzy powoli zaglądają już do przyblokowych ogródków, sprawdzają czy przyroda budzi się do życia. Mamy dla Was dobre wieści! Tak, budzi się do życia nieśmiało wyciągając główki kwiatów do słońca. Zielone listki przebijają się przez gdzieniegdzie jeszcze leżącą pokrywę śniegu. Są już pierwsze przebiśniegi, są maleńkie pączki, które symbolizują zbliżającą się wiosnę. Oby tylko nie wrócił mróz! Synoptycy są na szczęście zgodni. Przez najbliższe dni nie ma mowy o śnieżnych zawieruchach. A my liczymy na to, że ciepłe dni na stałe zatrzymają się w Stalowej Woli.

A Wy, widzieliście już wiosnę?

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~atam

Razem z Tobą.

~polders

marzec za pasem wiec wiosna w pelni - ludzie przyzwyczili sie do tego mroznego klimatu a to na naszych ziemiach anomalia - miedzy IX a XV wiekiem na naszych ziemiach rosla roslinnosc srodziemnorska byl ogrom winnic trawy parocie byly wysokosci kilku metrow i srednia temperatura byla o ok 10 stopni wyzsza - pozniej te amonalie zrobily ludziom sieczke w glowach i zaczeli dorabiac do niej nute normalnosci i zwyczajnych warunkow choc to bylo male zlodowacenie - tak wiec miejmy nadzieje ze klimat wroci do normalnosci czyli do tego co bylo przed wiekami a tych popaprancow i rozdartych debili od ocieplenia klimatu spuscic do klozetu..

~wolak

a do Kotowej Woli przyleciały dziś bociany....ha ha ha.