Wchodzi regionalizacja obostrzeń. Zasłaniamy usta i nos wyłącznie maseczkami

Image

Podczas środowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski oświadczył, że trzecia fala koronawirusa rozpędza się.

- W ciągu ostatnich dwóch tygodni odnotowujemy dzienny wzrost liczby zakażonych osób. Dziś mamy 12 146 nowych potwierdzonych zakażeń koronawirusem. Przekroczyliśmy barierę 10 tys.- mówi szef resortu zdrowia. - Analizując odsetek pozytywnych testów na terenie całego kraju widzimy, w których regionach następują większe wzrosty. W woj. warmińsko-mazurskim jest to 34% przy średniej ogólnopolskiej 19%. [p]Ministerstwo wprowadziło regionalizację obostrzeń. W pierwszej kolejności restrykcje dosięgną województwo warmińsko-mazurskie. Obostrzenia wejdą w życie 27 lutego i będą obowiązywać, póki co, bezterminowo (z weryfikacją co 2 tygodnie).

- Podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu dodatkowych ograniczeń. W województwie warmińsko-mazurskim wracamy do nauczania zdalnego w klasach 1-3, zamykamy hotele, galerie handlowe, kina teatry, muzea, galerie. Zamknięte będą również baseny i korty tenisowe- mówi minister zdrowia.

Od soboty 27 lutego zostaje wprowadzony obowiązek zakrywania ust i nosa wyłącznie przy użyciu maseczki. Nie będzie można stosować: szalików, kominów, chust, bandan i przyłbic. W przypadku przyłbic będą one mogły być używane, ale tylko jako dodatkowy środek ochronny (maseczka plus przyłbica).

Podczas konferencji Adam Niedzielski poinformował o wprowadzeniu kwarantanny po przyjeździe z Czech i Słowacji (z wyłączeniem osób zaszczepionych dwoma dawkami szczepionki).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
wyborca

Jeśli nie zdążycie kupić maseczki, to bezpieczniej od komina założyć majtki, gdyż te kształtem przypominają maseczkę.

~To JA

to jest ten wirus czy nie?

~iza Ł.

hala targowa.....społem wszystkie bez masek, co druga w budkach bez, o kwiaciarkach nie wspomne, a ta siwa w gaciach po tel komorkowych to jeszcze opowiada o kosmitach ze nosić nie trzeba....hehhe cyrk

~Yupi

dlaczego w kościołach nie maja ludzie maseczek? o pojsciu do komunii nie wspomnę...:(
chodzę i chcę chodzić nadal ale irytuje mnie ta sytuacja

~Postulat

My kowidianie czekamy na obligatoryjne testowanie na obecność korona wirusa metodą chińską tj doodbytniczo.

~stalowy

a poprzednicy pisu pewnie by powiedzieli nie zakładamy maseczek seniorzy niech umierają kolejna okazja aby od zusu zajumać pieniądze . taki z ciebie myślący

~stalowy

myślący prze typ jesteś poczytaj sobie afery poprzedników pisu !! ile pieniędzy zajumali wykupowali kamienice za groszowe sprawy a o innych przekrętach nie wspomnę . podaj adres to Ci wydrukuję ich przekręty tylko zamów sobie skrzykę na listy o pojemności metra sześciennego .taki z ciebie myślący ze nadajesz się da załęza i dobrze wiesz o czym mówię

~myślący

Za chwile nakażą chodzić z maskami na oczach.
PAMIĘTAJCE, że żaden z rządzących nie stracił na tej "epiemii" nawet złotówki, a tyle ludzi staciło jedyną możliwość głodowego utrzymania się w tym chorym kraju. Nikt nie zrobił nic poza walką o stołki.
Głosujcie za pisem, w końcu tego chcieliście sami.

~EMERYT

prosze dać mi maseczke bo juz wydałem 156 zł i na nie przewidziane wydatki nie mam

~ola

Dziś widziałam na mieście wyjątkowo dużo osób bez żadnych masek. Brawo, tak trzymać. Chyba ludzie przejrzeli na oczy i mają już serdecznie dość durnych obostrzeń. W innych krajach, np. w Niemczech maski na ulicach nie są obowiązkowe, a nam władza każe się dusić na polu zamiast oddychać świeżym powietrzem.

~rstsr

na szczescie ostatni raz w polsce rzadzicie

~rsysr

IDIOTYZM

~cst

Jest prosty sposób na załatwienie sprawy dla typowego człowieka: wyłączyć tv. To nie tylko pozwoli odpocząć od pandemii, ale i ograniczy szkodliwy wpływ popkulturowej propagandy.

~***** ***

Zamknijcie, ****e, kościoły wreszcie !!

~TERI

OBŁOSTRZENIA ,,OBŁOSTRZENIA,,,OBŁOSTRZENIA,,,OBŁOSTRZENIA,, RZYGAĆ SIĘ CHCE,,,TYLKO JAK JAK MACHA MA TWARZY ,,,

wyborca

Bezobjawowe maseczki można kupić na Allegro i zgodnie z przepisami są legalne. Ot kolejny absurd.

~lipianka

Nie zamierzam dusić się w masce . Niech te pomyleńce sami noszą .

~ssmiech

To juz lucek z padem fabryczke bezobjawowa otworzyli ?Juz rok czasu wkrotce minie buhahah

~mieszkaniec

bandyci i mordercy

~lol

Kiedy tych bandytów weźmiemy na widły?

wyborca

Kulczyk musi zarobić.

wyborca

Co lepiej chroni - bawełniana maseczka czy poliestrowy komin?

Nie zastosuję się do głupich przepisów. Wprowadźcie minimum obowiązek masek FP2. Inaczej to tresura społeczeństwa.

~mieszkaniec

Wcale nie ma się co dziwić że wszystko będzie znowu zamykane jak młodzi zwłaszcza uczniowie mają obostrzenia daleko w d...e , nie noszą maseczek .

~ewa17117

Za nie dlugo będziemy chodzić w maskach gazowych. I one tez nie pomogą az upadnie Polska gospodarka i obcy kapital wykupi hotele,ziemie a Kulczyk zarobi miliony na maseczkach. Może wtenczas skonczy się niewola. W co bardzo wątpię!!!!