Kilkunastu chętnych na budowę nowego Sądu i Prokuratury

Image

Do przetargu dotyczącego budowy Sądu i Prokuratury Rejonowej w Nisku przystąpiło 13 firm z różnych części Polski. Co ciekawe, większość z tych ofert jest nawet o kilka milionów tańsza niż się spodziewano.

Siedziba Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej w Nisku będzie mieć 3700 m² powierzchni. W obiekcie przewidziano pomieszczenia m.in. dla sędziów, referendarzy, adwokatów, radców prawnych, świadków, obsługi informatycznej, pracowników zatrudnionych w Oddziale Informatycznym Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie, Referendarzy Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu oraz pomieszczenia przewidziane pod archiwum Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu, która boryka się z niedoborem powierzchni archiwalnej.

Budynek powstanie na działce o powierzchni 0,66 ha w Nisku przy ul. Jana Marii Gisgesa 1, którą to na potrzeby przyszłego sądu przekazała Gmina Nisko. Wykonawca, który wygra przetarg zajmie się zagospodarowaniem terenu wokół nowego obiektu, gdzie powstanie droga wewnętrzna, miejsca postojowe, ścieżka dla pieszych i oświetlenie.

Do przetargu na to zadanie przystąpiło 13 firm m.in. z: Warszawy, Skierniewic, Głogowa Małopolskiego, Pruszkowa. Dwie najtańsze oferty opiewają na 39,67 i 39,83 mln zł, z kolei najdroższa- na 50,8 mln zł. Zakładano, że inwestycja będzie kosztować około 45 mln zł. 3 złożone oferty przekraczają tę sumę. W najbliższym czasie wszystkie propozycje zostaną sprawdzone i wyłoniony zostanie wykonawca.

Jeśli budowa nowej siedziby Sądu i Prokuratury ruszy wiosną tego roku i będzie postępować zgodnie z planem, to finału prac powinniśmy się spodziewać wiosną 2024 roku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~polak

Dla panstwa totalitarnego to najważniejsze budynki

~MottodlaElyty

Na wsi zamiast sądu wystarczy opinia plebana, ewentualnie lokalnego mądrali spod Żabki. Szkoda pieniędzy podatników na upadłe przysiółki.

~takaprawda

Do betty, bardzo się mylisz bo najpiękniejsze są bloki te nowe wojskowe na Sopockiej jeśli się nie mylę.

~takaprawda

Do betty, bardzo się mylisz bo najpiękniejsze są bloki te nowe wojskowe na Sopockiej jeśli się nie mylę.

~Betty

Najpiękniejsze w Nisku budynki to są te socjalne naprzeciwko Policji, biedronki przy Sandomierskiej i na Wyszyńskiego za stadionem. Piękne ,świeże elewacje,nowe dachy,wysoki stamdard. Ty podatniku za takie coś słono zapłacisz . Ale jest jeszcze jeden piękny niewykorzystany budynek w gminie. W Racławicach za boiskiem.

~Olo

W Nisku od dawien dawna władza była w rękach SLD, teraz też tak jest, a oni walczą, aby było tak jak było, kolesiostwo i kumoterstwo to dewizą lewaków.

~Dede

OTUŁA

~lola

Tego typu komentatorzy jak "taka prawda" to szczyt głupoty jaki można zaobserwować u homo sapiens. Na tym forum bryluje i podpiera się ośmioma latami rządów PO jak chromy złamaną laską. Dla takiego typka ważne jest, że coś tam się będzie budować ale już nie jest ważne po co ta budowla ma powstać! Ot i cała mądrość jaką wylewa na tym forum. Ja także uważam, że najpierw kadry, jakość orzeczeń, terminy załatwiania spraw a jako wtórne to lokale. Nie ma nic na przeszkodzie by teraz ten sąd mógł tego dowieść. Nie wyrzucaj naszych podatników pieniędzy w błoto dlatego że takie ma podejście pan Warchoł.

~J20

~sądownik BUDYNEK PRZEJMUJE STAROSTA

Junosza

Przecież w Nisku jest mini sąd, ale chyba czeka nas czarna przyszłość i dla niska będzie potrzebny wyłącznie sąd z prawdziwego zdarzenia. Tylko czy jeszcze będzie u nas ktoś mieszkać poza urzędasami?

~sądownik

A jakie będzie przeznaczenie obecnych budynków?

~hrabia

Ola;masz całkowitą rację.Należy zacząć od reformy Sądu i doborem fachowej kadry w nim pracującej.Na otwarcie testamentu czekałem 10 miesięcy,a na nabycie spadku 2 lata.Wniosek o przeprowadzenie postępowania spadkowego został oddalony z powodu nie wykonania kopi pisma przesłanego mi przez Sąd za pomocą kuriera.Tak wygląda praca Sądu w Polsce.

~Kangur

Jak wybuduja może ściagnom inwestorów na rozbudowę Niska okolic ha..

~taka prawda

Do ola, hejterze ty się wpisujesz w nierządy peło przez 8 lat. Oni wszystko likwidowali i obiecują, że jak wrócą do koryta to dalej wszystko będą likwidować włącznie ze szpitalami bo po co leczyć POLAKÓW. Jak poumierają to nie będą musieli POLAKOM płacić emerytury. Ale ty jak zwykle nic nie kumasz o co chodzi.

agnieszk

pieniądze są wyrzucane w błoto - a podatników się gnębi

~taka prawda

To będzie najpiękniejszy budynek w miasteczku NISKO.

~ola

Dla ośmiu sędziów i czterech czy pięciu prokuratorów taki gmach? To przecież skandal! Dlaczego nikt nie zatroszczy się o jakość orzekania(ciągnące się latami procesy których jak w świętej trójcy ani początku ani końca nie widać!) to specjalność tego sądu. Pan Warchoł - ten od Ziobry - lepiej zająłby się sprawdzeniem jak są załatwiane sprawy a nie fundować gigantomanię! Czy wraz z wybudowaniem nowego gmaszyska powróci "sprawiedliwość" i poszanowanie prawa do rzetelnego procesu czy może będzie jeszcze większa arogancja tej rejonówki? Lepiej byłoby ten sąd zlikwidować a nie budować. Mniejsze koszty a może i krótszy czas na wydanie rozstrzygnięć. Po prostu skandal!